:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Harcerze śniadali na trawie

Takiego „Śniadania na Trawie” mógłby pozazdrościć Czarnemu Szczepowi ze Szczecinka sam wielki mistrz Edouard Manet. Były pyszne przekąski, koce, zielona trawa… Zabrakło wprawdzie przyjaznej pogody, ale nie można powiedzieć, że brakowało przeróżnych, bardzo oryginalnych atrakcji. W sobotni poranek (17.06) druhny i druhowie z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego zachęcali do tego, by wyjść z domów i spróbować rozpocząć dzień nieco inaczej.

Było to już drugie w historii szczepu „Śniadanie na Trawie”. Tym razem zorganizowane w Strefie Aktywnego Wypoczynku. 
Przypomnijmy. Pierwsza taka impreza zorganizowana została w ubiegłym roku z okazji 25-lecia szczepu. Harcerze, instruktorzy oraz zaproszeni przyjaciele i mieszkańcy Szczecinka spotkali się wówczas na terenie zamkowym. Był to czas wspomnień i przypominania sobie wspólnych przeżyć, jak również okazja do tego, by porozmawiać o sensie i celach harcerskiego działania. Już wtedy organizatorzy zatroszczyli się o to, by każdy uczestnik plenerowego spotkania mógł sprawdzić, jakie niespodzianki kryją się w przygotowanych stoiskach warsztatowych.
Teraz było podobnie. W specjalnych „strefach” można było nie tylko dobrze zjeść i biesiadować, ale także nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Do wyboru – nauka tworzenia pachnideł i mydeł, wypieku podpłomyków, filtrowania wody czy malowania słoików. A wszystko to w uśmiechniętej i pełnej pozytywnej energii atmosferze. Na szczęście nie każdy mieszkaniec Szczecinka przestraszył się mżawki i nieprzyjemnej pogody. Z każdą minutą gości przybywało, pojawiły się też pomysły na kolejne tego typu imprezy. 
 


harcerze czarny szczep szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się