:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Herb Szczecinka przed ratuszem już prawie gotowy

Aktualności, Szczecinka przed ratuszem prawie gotowy - zdjęcie, fotografia

Nowy element zmodernizowanego placu Wolności jest już prawie gotowy. Właśnie trwają ostatnie prace.

Mowa oczywiście o wizerunku szczecineckiego gryfa, który będzie witał każdego, kto będzie zmierzał do głównego wejścia Urzędu Miasta. Gryf znajdować się będzie na dziewięciu specjalnie przygotowanych wcześniej płytach. Większość z nich została już ułożona. Na jednej z nich dość mocno widoczne są jednak pęknięcia. Jak informowaliśmy we wtorek (17.04) na naszym profilu na Facebooku, wczorajszego poranka jedna z płyt spadła z podnośnika i... pękła.

Przypomnijmy. Montaż płyt tworzących razem wizerunek szczecineckiego herbu miasta jest zgodny z projektem przebudowy placu Wolności. Herb przed ratuszem można było zobaczyć chociażby na dostępnej wizualizacji. Jak poinformował nas wcześniej rzecznik ratusza, Mateusz Ludewicz płyty z herbem zostały wcześniej przygotowane przez firmę, która dostarczała pozostałe płyty na plac. Jednak cała ta operacja wymagała czasu. 

- Nie były one gotowe w momencie, kiedy kładziona była cała powierzchnia placu – zaznaczył wcześniej rzecznik. - Pozostawienie przestrzeni pozbawionej płyt przed głównym wejściem do ratusza rodziłoby spore utrudnienia komunikacyjne oraz psułoby estetykę tego miejsca. Stąd decyzja o tymczasowym zamontowaniu "zwykłych" płyt.

Nowy szczecinecki gryf ma być gotowy jeszcze przed rozpoczęciem następnego miesiąca. 
 


Herb Szczecinka przed ratuszem już prawie gotowy komentarze opinie

 • gość 2018-04-18 10:57:35

  Jak to spadła i pękła? Czyli jakiś nieodpowiedzialny typek ma pracę gdzieś, i marnuje nasze, podatników pieniądze? Nie zgadzam się żeby była popękana od "nowości" !!! Ekipa ma wyłożyć kasę i zamówić oraz zamontować całą ładną płytę !

 • gość 2018-04-18 13:40:51

  To po tym będzie można deptać?

 • gość 2018-04-18 15:46:00

  Ktoś za to beknie..............

 • gość 2018-04-18 20:43:54

  Za to marnotrawstwo, sprzeniewierzenie przedmiotu majątku wspólnego, przestępstwo niegospodarności jest sankcja odpowiedzialności karnej z art. 296 KK, nie zostawimy tak naszych zmarnowanych podatków i wyrzucenia w błoto naszych ciężko wypracowanych pieniędzy, wraz z nadejściem prawowitej władzy odpowiedzialni za to zostaną skrupulatnie rozliczeni.

 • gość 2018-04-19 20:54:37

  Coraz częściej wydaje mi się, że internet robi z ludzi "bezwiedne i bezduszne małpiszony"... Bzdury o odpowiedzialności, marnowaniu kasy, ukaraniu etc. To zwykła kamienna płyta. do wymiany. Podniecacie się tym placem jakby to był kosmodrom. Więcej niepotrzebnych emocji związanych z tym placem budowy, niż z wysłaniem promu kosmicznego w kosmos.

Dodajesz jako: Zaloguj się