:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Histeria i wściekłość! Jerzy Hardie-Douglas ma spiskową teorię i mówi o wstydzie
Temat Szczecinecki 04/08/2019 09:59

Były burmistrz Jerzy Hardie-Douglas i obecny radny powiatowy (PO-KO), który przez NZOZ Doktor stał się bohaterem informacji ujawnionych w ostatnich dniach, postanowił zabrać głos. W opłacanych przez ratusz mediach oraz na portalu stowarzyszenia powołanego, by nabijać polityczny kapitał szczecineckiej władzy PO-KO, były burmistrz znów zaatakował niezależny od tejże władzy Temat Szczecinecki. Co tym razem zrobiliśmy Jerzemu Hardie-Douglasowi?

 

Można odnieść wrażenie, że wobec wszystkich informacji, które zostały ujawnione odnośnie szpitala, lokalni politycy PO-KO trzymają się jednej, jakby odgórnie ustalonej wersji zdarzeń. Została ona przez Jerzego-Hardie Douglasa powtórzona. Jak zaznaczył, powiat w sprawie szpitala nie liczy się ze zdaniem miasta, "pokazując mu środkowy palec". Mimo że miasto ma mniejszą ilość udziałów w spółce Szpital w Szczecinku (40 proc.), Jerzy Hardie-Douglas chciałby, aby to właśnie miasto miało decydujący głos w podejmowanych decyzjach naprawczych.

Po raz kolejny powtórzył, że starosta kłamie i że za obecne problemy szpitala odpowiada przede wszystkim PiS, który zamiast na służbę zdrowia, wydał prawie 10 mld zł na emerytów.

Specyficzny w tym wszystkim wydaje się stosunek Jerzego Hardie-Douglasa wobec swojego kolegi ze stowarzyszenia Miasto z Wizją, Radosława Niemca. Według byłego burmistrza, budzące emocje informacje, związanym z rządami, jakie w szczecineckim szpitalu były pełnione przez prezesa Niemca, to bzdura.

 • Krzysztof Lis stara się teraz zrzucić wszystko na zwolnionego prezesa, że prezes Niemiec do tego doprowadził i tu jakieś Bizancjum było. To są wszystko bzdury! To jest nieprawda - podkreślił Jerzy Hardie-Douglas.

Do wymyślonej przez siebie lub przez ludzi z kręgu politycznego PO-KO, dość kuriozalnej teorii spisku Jerzy Hardie-Douglas dołącza naszą redakcję. Ze słów byłego burmistrza wynika, że Temat miałby wręcz umówić się ze starostą Krzysztofem Lisem, aby za przekazane przez niego pieniądze specjalnie "szkalować" doktora Douglasa i celowo siać o nim "niesłychaną dezinformację". 

Oni piszą to, co on tam chce. Więc myślę, że maczał w tym palce (Temat, starosta?) nie tylko w rozwiązaniu umowy z NZOZ Doktor, w której to firmie jestem zatrudniony, ale również z podawaniem nieprawdziwych danych liczbowych (...). Mruganie, że doszło do przekrętu. Insynuacje, oni są w tym mistrzami

- przekonywał w dość osobliwy sposób Jerzy Hardie-Douglas.

Oburzenie doktora wywołało to, że podaliśmy do publicznej informacji, jakie pieniądze mogła zarobić w szpitalu firma NZOZ Doktor, w której to były burmistrz był podwykonawcą. Jak twierdzi Jerzy Hardie-Douglas, z kontraktu z NZOZ Doktor zarabia on, wykonując miesięcznie ponad 30 operacji, mniej więcej 5 tys. zł. Według niego, to jedyna umowa z chirurgiem, która w szczecineckim szpitalu przynosi zysk. Swój wywód Jerzy Hardie-Douglas kończy słowami, że "wstydzi się za całą manipulację", jaką starosta ma wykonywać za pomocą opłaconego przez siebie Tematu.

Cóż. Jak widać, kiedy ktoś ponosi porażkę, zawsze musi znaleźć winnych. I choć akurat zespół  redakcyjny Tematu nie ma nic wspólnego z tym, że starosta nie chce już dłużej budować koalicji z arogancką i nieakceptującą najmniejszego sprzeciwu PO, czy też teraz KO, to właśnie Temat jest aktualnie jednym z głównych winowajców, odpowiedzialnych za całe zło, jakie dotyka Jerzego Hardie-Douglasa i jego politycznych kolegów. Od dawna tak zresztą jest. Nic nowego, wystarczy przekopać Internet.

O niewygodnych dla Jerzego Hardie-Douglasa i Radosława Niemca sprawach pisaliśmy, zanim jeszcze PO została odsunięta od władzy w powiecie i przestała mieć wpływ na szpital. Na różne sposoby próbowano narzucić na nas wtedy cenzurę. Prezes nawet przestał odbierać telefon, a nasze wiadomości e-mail z pytaniami, wysyłane do szpitala, jakoś czasem zupełnie nie dochodziły do adresata (trochę jak np. w PGK). A co by było, gdyby pewne fakty już wtedy zostały dokładnie prześwietlone przez opinię publiczną? Czy obecnym problemom szpitala już wtedy można było zapobiec?

Temat wcale nie napisał, ile w szpitalu zarabiał były burmistrz i obecny radny powiatowy, który jako chirurg był zatrudniony w NZOZ Doktor. Ale bardzo dobrze się stało, że wreszcie Jerzy Hardie-Douglas się z tego tłumaczy. Transparentność w samorządzie jest przecież najważniejsza!

Jerzy Hardie-Douglas, mówiąc o swojej teorii spiskowej, tylko potwierdził, jak mocno szczecineccy politycy PO-KO są oderwani od rzeczywistości. Zaślepieni wściekłością za utratę wpływów w szpitalu, nie widzą, że swoim działaniem tylko Szczecinkowi szkodzą. Bulwersujące roszczenia KM-Usługi i MEC wobec szpitala to tylko przykład. Jest nim też ostatni wyraz politycznej zemsty, jakim było wystawienie rachunku za wizytę Prezydenta RP. Jerzy Hardie-Douglas wstydzi się za wymyśloną przez siebie "manipulację Tematu"? Ciekawe czy równie mocno wstyd mu za to, co od kilku dni dzięki ludziom PO-KO i Miasta z Wizją dzieje się naprawdę? O wstydzie w kontekście Szczecinka i tutejszej władzy, nie tyle mówi, co grzmi, dosłownie cała Polska.

 

Magdalena Szkudlarek-Szarkowska


 

Reklama

douglas szpital temat teoria spiskowa starostwo władza - komentarze opinie

 • gość 2019-08-04 10:30:52

  jest taki \"mem\": Stop making stupid people famous.

 • gość 2019-08-04 11:02:31

  ZUS 3MILIONY MEC 300 TYSIECY PALIWO 50 TYSIECY NIEMIEC NIE PLACIL A BYLY BURMISTRZ CO 20 DNI KASA NA CZAS NIEMIEC PLACIL BO PRZYMYKANO OKO NA JEGO BIZNESY

 • gość 2019-08-04 11:16:07

  Czy miasto wystawiło \"jemu\" rachunek za propagandę i początek kampanii wyborczej za pieniądze podatników?\nJak to jest, obecny burmistrzu, głowa Państwa Polskiego musi płacić, a jakiś tam \"on\" nie musi?

 • gość 2019-08-04 11:21:36

  Za całe zło jakie się dopełniło w Szczecinku bezapelacyjnie winien jest Główny Manipulator w Szczecinku JHDW. Gdyby prostolinijnie wykonywał swoje obowiązki jako burmistrz, kierował się cechami ludzkimi w stosunku do społeczności, która de facto go wywindowała na to stanowisko, dziś mógłby spojrzeć prosto w oczy mieszkańcom miasta. Niestety były burmistrz jest najbardziej kontrowersyjną, negatywną postacią Szczecinka, zapatrzony w siebie i w układ rodzinno-towarzyski... jak napisano: nepotyzm, kumoterstwo, kolesiostwo - o tym w Szczecinku wszyscy wiedzą.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 11:42:41

  Z tych dwóch stron sporu to Pan Starosta Lis jest bardziej przekonywujący.
  Ten drugi był już w sporze z tego co pamiętam chyba z każdym w Szczecinku.
  Był w sporze z Terrą (i jej członkami), Lubczykiem, Suchowiejką, Poczobutem, z Tematem, z TV Zachód, dobrze pamiętam? Kto pamięta z kim jeszcze?
  W mojej prywatnej ocenie to może świadczyć o tym, że wystarczyłoby się pozbyć tylko jego z życia naszego miasta, żeby był tu względny spokój. No plus wykluczyć z życia publicznego jego synka.

 • gość 2019-08-04 12:32:18

  Jezeli redakcja Tematu za bulwersujace uważa roszczenia za paliwo i ciepło to nie jest bezstronna bo każdy powinien płacić w terminie bo taskie postepowanie prowadzi do lawiny przeterminowanych płatnosci i zapasci gospodarczej a co do sytuacji w szpitalu to starosta i burmistrz są odpowiedzialni tylko jak byli w koalicjii to wszystko kryli a teraz wyciagaja sobie brudy.

 • gość 2019-08-04 12:48:53

  Ile to musiał się narobić figurant (a może nie?) żeby , w porównaniu z PRL-em, niewiele się zmieniło. Ba, w niektórych aspektach jest jeszcze gorzej niż za najgorszych naczelników. Za komuny, na zbity pysk by z PZPR-u wyrzucili, a wszystko to przez komunistyczny nakaz pracy.\nNajgorsza w tym wszystkim jest nasza wina. Wina mieszkańców, którzy swą biernością dopuścili do zawłaszczenia miasta przez wąską klikę, mającą na uwadze własne korzyści. \nDO OPOZYCJI - jeśli jesteście patriotami, porzućcie swe ego i pychę dla dobra nas wszystkich, w przeciwnym wypadku, za 4 lata, ponownie będziecie w czarnej de.

 • gość 2019-08-04 13:26:53

  Wstyd na cały kraj. Oj Grzesiu Schetyna wam podziękuje, że go ciągniecie w dół na wybory. Wcale się nie dziwię odległej pozycji na liście wyborczej. Immunitetu nie będzie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 13:28:23

  To oczywiste, że rachunki należy regulować. Ale dlaczego akurat teraz prezesi z miejskich spółek się obudzili? Kiedy w szpitalu był Radosław Niemiec takich akcji nie było. W tle pacjenci, o których nikt nie mówi. To jest żenujące i bulwersujące. Dziwne, że trzeba niektórym takie rzeczy tłumaczyć.....

 • gość 2019-08-04 13:30:01

  GDZIE JEST OPOZYCJA W RADZIE MIASTA PAWLOWICZE SUCHOWIEJKI ORGANIZUJMY REFEREDUM NOWE WYBORY CZAS POGONIC MAFIE Z MIASTA.

 • gość 2019-08-04 13:40:21

  Spokojnie, jak nie w szpitalu można znaleźć pracę w szlocie który jest finansowany też przez miasto, rachunki będą się zgadzać...

 • gość 2019-08-04 14:22:56

  Kto zapłacił za cyniczne wystapienie Douglasa w mediach? To też był samorządowy program? 70 tyś. miesięcznie z upadającej lecznicy WSTYD!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 15:04:36

  Coś Pan taki nerwowy? Normalny człowiek nie jest taki nerwowy, obecnie to tylko ktoś kto ma jakiś nałóg lub chorobę psychiatryczną może się tak zachowywać. Radzę się opamiętać i opanować, bo inaczej to nie wygląda dobrze.

 • gość 2019-08-04 15:05:59

  Do gościa 2019-08-04 godz. 12:48:53 Nie zgodziłbym się w przedmiocie możliwości wyrzucenia przez Suwerena niegodziwców, przekrętów zasiadających na stołkach: burmistrzów, komendantów policji, prokuratorów rejonowych, okręgowych itd., prezesów sądów i innych.... \"na zbity pysk\"... jak mawiał Nikodem Dyzma.... w każdym czasie. Wprawdzie konstytucja zapewnia i gwarantuje taką możliwość na podstawie art 4. Niemniej jednak zawłaszczona władza całkowicie oderwana od woli Narodu Polskiego robi co chce, mając za sobą zdewastowane prawo i chorą propagandę oraz siły militarne. Taka ingerencja skończyłaby się krwawo. Mniejszowiki za nic mieliby drastyczne wystąpienia Suwerena i skierowaliby przeciwko niemu - jego synów w uniformach. Są już ludzie którzy pokojowo, bohatersko żądają dowodów od uzurpatorów. \nPrzypomnę wprawdzie bezkrwawe, referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Szczecinku... ile było przy tym jazgotu, pisku, no i przekręt jakiego dopuszczono się podczas kwalifikowania głosów. Nie da się winą obarczyć społeczeństwa za czyny aroganckich urzędasów ich popleczników i klakierów. Nie pomylę się jak napiszę, że Naród Polski znajduje się w stanie okupacji. Świadczą o tym przestępstwa jakich dopuszczają się co dnia pseudo-urzędo-administratorzy na człowieku - na każdym z osobna. Tak najłatwiej. W tym ich siła. I tu objawia się nasza bierność poddając się co dnia oszustom.

 • gość 2019-08-04 15:53:21

  Zastanawia mnie ,że facet nie potrafi się wyciszyć., tylko pogrąża sie bardziej .... wizyta u psychologa wskazana, oby gorzej się nie skończyło , lepiej zapobiegac Panie JHD-W

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 19:07:06

  Zagrywki polityczne i tyle, POlitycy ze Szczecinka zachowują się jak dzieci w piaskownicy , zabrano im zabawkę więc w odwecie trzeba obsypać piaskiem.Wczesniej Spółki miejskie nie upominały się o zapłatę? Albo rachunek za kurs statku podczas wizyty Prezydenta.Strzelacie sobie sami w kolano...

 • gość 2019-08-05 09:30:04

  Toksyczny osobnik

 • gość 2019-08-05 09:30:23

  JAKIM PRAWEM JHD WYPOWIADA SIE CO MIASTO BURMISTRZ RADA MIASTA MOZE ZROBIC ZE SZPITALEM SKORO NIE JEST BURMISTRZEM ANI RADNYM ZADUFANY WSOBIE GNOJEK

 • gość 2019-08-05 11:54:46

  Do RADNYCH miasta i powiatu,zrobcie w końcu cos do czego zostaliście wybrani przez mieszkancow tego miasta i powiatu.\nMiejcie HONOR I CYWILNA ODWAGE skonczyc z DYKTATURA ,\njednego osobnika przypadkiem nazywanym CZŁOWIEKIEM.

 • gość 2019-08-05 13:53:39

  PANI DUDZ NIECH SIE PANI NIE BOI NIECH PANI BEDZIE ZNAMI MIESZKANCAMI NIECH PANI ZWOLA NADZWYCZAJNA SESJE I USTAWI BURMISTRZA DO PIONU.

 • gość 2019-08-05 13:57:35

  DOUGLAS TO DON KORLEONE OJCIEC CHESTNY MIASTA ZAWSZE MA RACJE A WY MIESZKANCY MIASTA NA KOLANA PSY

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-08-05 14:32:43

  Jestem nawet skłonny się zgodzić z tą hipotezą odnośnie odpowiedzialności za obecne problemy szpitala. Ja nawet pójdę krok dalej i stwierdzę hipotetycznie, że zamiast dać te 10 mld dla emerytów, to mogli tę kasiorkę przelać na nasze cacuszko.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 16:34:57

  A ja się pytam kto na nich głosował ? Teraz wielki lament ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 17:25:10

  Dla nauczycieli pieniądze się znalazły za strajk

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 20:31:22

  Popieram JHD

 • gość 2019-08-05 22:51:54

  Ten kwik odrywanych od koryta to symfonia dla mych uszu.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"