:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze B. dobre

Horrendalne sumy dla NZOZ Doktor i Jerzego Hardie-Douglasa? Czytelnicy krytykują: „Fajny biznesik”

Horrendalne sumy dla NZOZ Doktor i Jerzego Hardie-Douglasa? Czytelnicy krytykują: „Fajny biznesik”
Temat Szczecinecki 30/07/2019 12:16

Ponad 70 tys. zł miesięcznie - taką kwotę, według pozyskanych przez nas nieoficjalnie informacji miał pobierać od szczecineckiego szpitala NZOZ Doktor, gdzie podwykonawcą był Jerzy Hardie-Douglas. Jak przekazaliśmy, zlecenie dla niepublicznego zakładu opieki na wykonywanie świadczeń w Chirurgii Jednego Dnia zostało wycofane. Ta wiadomość poruszyła mieszkańców Szczecinka. Wiele osób wyraziło swoje zaskoczenie i niepokój, ale zdecydowana większość naszych Czytelników poparła tę decyzję, przekazując swoją opinię w pozostawionych na naszej stronie komentarzach. 

Jak się dowiedzieliśmy, umowa z NZOZ Doktor na świadczenia w ramach Chirurgii Jednego Dnia została wypowiedziana zgodnie z jej zapisami dotyczącymi 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Powodem miały być finansowe kalkulacje i poszukiwanie tańszych rozwiązań w organizacji pracy zadłużonego na ponad 9 mln zł szczecineckiego szpitala.

Czytaj:

Zlecenie ze szpitala w Szczecinku wycofane. Firma związana z Jerzym Hardie-Douglasem straci około 70 tysięcy złotych miesięcznie?

Mimo olbrzymich długów szpitala nie tylko wobec ZUS, ale nawet wobec punktu krwiodawstwa, faktury dla NZOZ Doktor w którym wykonywał zabiegi Jerzy Hardie-Douglas, były płacone w terminie.

Nasi Czytelnicy od razu zauważyli, że na zawartej ze szpitalem umowie NZOZ Doktor i jego podwykonawca, wychodzili całkiem nieźle. Opinie są miażdżące.

 • #Muremzadaglasem i jego biznesem.

 • Czas najwyższy zacząć sprzątać i ukrócić bezzasadne wydawanie publicznej kasy.

 • 70 tysięcy miesięcznie za wycinanie kurzajek? Wcale się nie dziwię że teraz tak głośne wycie słychać jak kasę im zabierają.

 • Gdyby JHD wziął z kasy miasta 70 tys miesięcznie posadzono by go o kradzież, a tak mając umowę ze Szczecineckim szpitalem, mógł w zgodny z prawem wyciągnąć tę kwotę nie wysilając się za bardzo - 4 dni pracy w miesiącu 

 • Czy ja dobrze rozumiem - faktura na 50 000 zł za pracę jeden raz w tygodniu ? 12,5 tysiąca za dzień pracy??? 

W komentarzach zwrócono uwagę na pewien ciekawy aspekt:

 • Ale jaja, to miasto Szczecinek chwali się, że dopłaca do szpitala i go ratuje, a tu wychodzi, że co sami dali, to sami wzięli. Firemka powiązana z Panem JHD rocznie zarabia ponad milion? To można powiedzieć - miasto dokłada, ale sumarycznie, to większość dopłaty wraca do rodzinnej kieszeni "klanu PO". Fajny biznesik, a wszystko niby dla dobra pacjenta.

Komentującym Czytelnikom nie umknęło też inne spostrzeżenie:

 • Czy ktoś mi może wyjaśnić, czy taka umowa o pracę, takie kwoty to standard w służbie zdrowia? Czy to tylko JHD miał takie szczęście i tyle zarabiał? Nawet po odjęciu kosztów działalności to nadal potężna kwota. a lekarze strajkowali…

 • A ktoś zapytał, ile Szpital na tym straci?

 • Do gościa co napisał: "A ktoś zapytał, ile Szpital na tym straci? A ktoś zapytał, ile szpital na tym zyska… zatrudniając innego specjalistę w ramach zdroworozsądkowego kontraktu ?????

Nasi Czytelnicy wskazali też na konieczność dokładniejszego wyjaśnienia całej sprawy:

 • Przykre... Ale pewne sprawy dotyczące związku JHD ze szpitalem potwierdzają się! Za wcześnie jest oceniać ostatecznie całokształt tych powiązań, bowiem niektóre kontrakty jak i działania mogły (mogą być) zgodne z prawem, ale za to bardzo dwuznaczne! Ponieważ szpital to takie miejsce, gdzie każdy z nas mieszkańców Szczecinka może się znaleźć, powinno nam zależeć na szczegółowym wyjaśnieniu sprawy, bez względu kogo na tym wyjaśnieniu wizerunek ucierpi!!! W tym przypadku podchodząc nieco egoistycznie pacjent przede wszystkim, a potem to całe kierownictwo tego Cyrku.

 • Może czas żeby zajęły się JHD odpowiednie służby. Bo to wszystko jest ładnie ubrane, ale jak dla mnie to pachnie mega przekrętem.

 • Ale majstersztyk POwiązań i kombinacji, schemat superkomputera przy tym to pikuś. Stworzyli istny węzeł gordyjski, żeby nikt się nie mógł kapnąć, o co chodzi, ale teraz wszyscy wiedzą, że chodzi o pieniądze. No mecena-siku z wizją, dalej popełnij jakiś artykuł.

 • No to już teraz kumam, czemu oni tak gorliwie trzymali i trzymają się stołków. Proponuję sprawdzić wszystkie podmioty zarządzane przez miasto. Szczególnie ZGM i już upadłe spółki. Chodzą pogłoski, że szczecinek jest najbardziej skorumpowanym miastem na Pomorzu. Ciekawe czy to prawda?

 • To, że wszystko odbywało się kontraktowo nie znaczy, że etycznie. A ponieważ w grę wchodzą nasze publiczne pieniądze, trzeba sprawdzić to pod kątem niegospodarności i wzajemnych zależności decydentów. Itd. A potem ewentualnie do prokuratury. I tak samo ze wszystkimi spółkami miejskimi.


Obraz Gosia K. z Pixabay
Reklama

szpital szczecinek nzoz doktor wypłata jerzy hardie douglas chirurgia zlecenia finansowe kalkulacje - komentarze opinie

 • gość 2019-07-30 13:12:44

  Kto podpisał taką umowę z JHD i od kiedy to trwa? Mało mu! Będąc Burmistrzem "pracował" jeszcze gdzie tylko się dało i ciągnął z tego nie mało kasy. W szpitalu wykonywał zapewne drobne zabiegi bo na poważne operacje to nasz szpital nie jest przygotowany.

 • Włapko gość - niezalogowany 2019-07-30 13:24:52

  Dlaczego nie czytam, że został aresztowany? Podstawy są miażdżące.
  Podejrzewam, że obmyślają jak go wyratować!
  Prokuratura do roboty! Nie maczajcie paluchów w brudach!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 13:56:45

  Nadal nie jest jasne, czy było to wynagrodzenie wyłącznie za wykonaną pracę, czy za zorganizowanie zabiegów od A do Z, włącznie z wynajęciem sali operacyjnej i zatrudnieniem pozostałego personelu medycznego.
  Bez tych informacji podawane sumy szczują internautów, a nie oddają prawdziwego stanu rzeczy.

 • no bez jaj - niezalogowany 2019-07-30 14:10:49

  12,5 koła za godzinę usuwania pipci i kurzajek???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 14:17:45

  Zaraz zaraz a jaki jest koszt tych operacji i taniej będzie jeździć do Koszalina Drawska Chojnic???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 14:19:05

  A kto będzie je wykonywał i za jaki koszt ??? Kasy czy pacjentów skoro na planowane operację czeka się miesiącami

 • gość 2019-07-30 14:38:58

  Naszemu Panu Doktoru wszystko co najlepsze należy się bzi bzi bzi Czy siedem dych miesięcznie za takie poświęcenie to dużo? To najlepszy specjalista w Polsce, dlatego pracuje w szpitalu powiatowym i mamy OGROMNE szczęście że pracuje w naszym kochanym Szczecinku i że był wiele lat burmistrzem

 • gość 2019-07-30 14:56:20

  To że JHD kręcił lody było wiadomo od dawna,art.przedstawia zaledwie jedno zródło a wystarczy przejść się po przychodniach i spojrzeć w ilu to miejscach przyjmował i brał kasę a w między czasie był jeszcze burmistrzem.Jest to nie tylko nie etyczne ale grał na nosie wszystkim mieszkańcom miasta.Całokształt winien być dokładnie sprawdzony przez odpowiednie służby.

 • gość 2019-07-30 15:58:34

  A może firma powstała po to, aby pan (wiadomo który) miał kolejne źródło dochodu?? Jakby miał mało....

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 16:33:51

  Nie rozglaszajmy tego ! Zaraz niemieccy lekarze beda przyjeżdzać do naszego szpitala do pracy. 17 tys euro miesięcznie . Tyle u siebie nie zarobią.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 16:38:18

  W państwie rządzonym przez PiS włos mu z głowy nie spadnie. Kruk krajowi oka nie wykole.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 17:21:45

  Policzyć ile przez ten okres jego kadencji otrzymał. Nie trzeba by było brać pożyczki na remont szpitala. Za tą kwotę było by super

 • Pracownik służby zdrowia - niezalogowany 2019-07-30 17:32:16

  Umowa pomiędzy NZOZ doktor a szpitalem to umowa na kompleksową obsługę zabiegów w ramach szpitala jednego dnia. Z tej kasy opłacane wynagrodzenie dla całego personelu przy operacjach 5-6 osob. dzierżawa sali operacyjnej, sprzęt do operacji, leki srodki opatrunkowe sterylizacja narzędzi itp. przy takiej ilości zabiegów jaki wykonuje się w ramach szpitala jednego dnia to nie jest duża zapłata. Dlaczego tego Temat nie napiszę, łatwo jest to sprawdzić wystarczy zapytanie o informację publiczną. Ale łatwiej jest powtarzać pseudo nieoficjalne informacje podawane przez pracowników starostwa powiatu niż prowadzić rzetelne obiektywne dziennikarstwo. Przez takie artykuły niczym nie różnicie się od Miasta z wizją, a szkoda bo byliście ostatnim miło czytającym się portalem w tym mieście

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 17:51:05

  Panowe Grobelny i Pawłowicz mieliście rację że JHD to podobny do Włapko

 • gość 2019-07-30 18:47:57

  Pracowniku służby zdrowia te wypociny kupy się nie trzymają.Zasada jest taka,murarz domy muruje krawiec szyje ubrania a lekarz winien wybudować sobie przychodnię,kupić sprzęt,zatrudnić personel pomocniczy i jeśli cokolwiek potrafi czekać na pacjenta aż do niego przyjdzie i wreszcie musi zapłacić wszystkie podatki na takich samych zasadach jak wszyscy prowadzący działalność gospodarczą,to tylko tyle.

 • gość 2019-07-30 19:01:11

  To co UM przekazał szpitalowi, to szpital wydał na JHD i w ten sposób wszystko się zbilansowało.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 19:31:27

  Porażką jest pani I Leniec, która bada pacjentów telepatycznie nie wstając z krzesła. Jedyną zaletą tej pani jest to ze wystawione przez nią skierowania były przez cały szpital traktowane priorytetowo i cały personel wiedział że jej pacjenci mają pierwszenśtwo w diagnostyce.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 21:23:00

  Do gościa który twierdzi że "wypociny kupy się nie trzymają" widzę że nie masz zielonego pojęcia jak funkcjonuje służba zdrowia w Polsce. Zanim znów napiszesz o jakiś murarzach to wiedz że szpital chcąc mieć kontrakt na dany zakres usług z NFZ musi spełniać szereg wyśrubowanych norm narzuconych przez NFZ. W praktyce większość szpitalu w Polsce takich norm nie spełnia i gdybynie tak zwane umowy z podwykonawcami które NFZ dopuszcza to większość szpitalu miała by problem z uzyskaniem kontraktu z NFZ a co za tym idzie finansowania świadczeń i ich udzielaniem. Umowa z NZOZ doktor była zapewne umową na podwykonawstwo więc ciekawe czy nowy zarząd wypowie resztę umów jakie posiada i pozbawi tym samym
  mieszkańców dostępu do niektórych świadczeń medycznych.

 • gość 2019-07-30 21:53:42

  J. Włapko powinien trafić do kryminału. Wstyd!! Załatwił sobie "firmę" przez konkubinę, żeby doić kasę ze szpitala a w sumie jak się okazuje z ratusza. Słusznie napisał Gość 2019-07-30 18:47:57 "...lekarz winien wybudować sobie przychodnię, kupić sprzęt, zatrudnić personel pomocniczy i jeśli cokolwiek potrafi czekać na pacjenta aż do niego przyjdzie...".

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 00:09:03

  Kupa forsy, ale...
  Douglas za te pieniądze robił konkretne zabiegi.
  Oświećcie mnie, co robi za 20 tys w Uzdrowisku Połczyn nasz prześwietny menedżer Pawłowicz.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 07:38:51

  Najbardziej lubię komentarze typu a „u was biją Murzynów” bo „Pawłowicz w Połczynie...” a co chorego człowieka interesuje Praca Pawłowicza w Połczynie?
  W szpitalu „patologia” pieniędzy na krew nie ma, długi 9 czy więcej milionów a Były Burmistrz od lat zarabia na podupadającym finansowo szpitalu zamiast zadbać o jego dobro a nie swoje....
  I on jeszcze jest Pełnomocnikiem Burmistrza ds Szpitala? I jeszcze ma pensje w Szpitalu.
  Po prostu wstyd, wstyd Panie Douglas

 • gość 2019-07-31 07:54:12

  Do Pracownik służby zdrowia - niezalogowany, czy ty czytasz to co piszesz człowieku? "dzierżawa sali operacyjnej, sprzęt do operacji, leki srodki opatrunkowe sterylizacja narzędzi itp" Sugerujesz że szpital zapłacił za własną salę i sprzęt do operacji? Uuuu grubo ale rzuciłeś betonowym kołem ratunkowym. "wynagrodzenie dla całego personelu przy operacjach 5-6 osob" przy chirurgi jednego dnia i kurzajkach takie konsylium? Tu trzeba się zastanowić czyim pracownikiem w danej chwili była konkretna osoba

 • gość 2019-07-31 08:44:12

  Zrozumcie - mamy w Szku wiele urzędów, szkół - tam pracują ludzie i mają rodziny. Ci ludzie idą na wybory i głosują na to co jest. Reszta twierdzi, że nie ma na kogo głosować bo to i tak nic nie zmieni. Tak to trwa i trwać będzie nadal. Szczecinek będzie się kurczył a za 20 lat albo tu będą murzyni albo będzie miał poniżej 30 000 mieszkańców i nadal tendencję do kurczenia się.

 • gość 2019-07-31 08:54:53

  A MAM PYTANIE A PROPOS TEGO CO JHD uważał za swój fantastyczny pomysł , jak to jest z lądowiskiem szpitalnym , czy ktoś to zweryfikował , jakie straty przynosi jego utrzymanie , czy tez wybudowany i rosna dzrewka na dachu .???

 • gość 2019-07-31 09:09:31

  Do pracownika służby zdrowia-co byś nie pisał z łajdaka porządnego człowieka nie zrobisz.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 10:05:01

  Głosujecie na złodziei a potem zdziwko

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 10:42:18

  Długi szpitala mogą okazać się jeszcze większe. Niemiec wykazywał to co chciał. Miał tez odpowiednią wiedzę by zamącić w rozliczeniach.
  Ale jak rozliczamy z pracy to wszystkich. Nie może byc tak, że jeden z drugim w Szczecinku przytula i robi się raban, a trzeci w Połczynie przytula i ma być cisza.

 • gość 2019-07-31 10:42:54

  Do gościa od betonowego koła dla twojej wiadomości Szpital nie miał możliwości udzielania świadczeń w ramach szpitala jednego dnia, dlatego zlecił te świadczenia podwykonawcy, a specjalna sala operacyjna do tego typu usług była wynajmowana przez NZOZ doktor nie od szpitala tylko od innego podmiotu. Umowa pomiędzy szpitalem a dr leniec była za kompleksową usługę świadczeń szpitala jednego dnia i szpital o nic się nie musiał martwić, ani o miejsce, ani o personel, ani o sprzęt do operacji, za wszystkie wykonane świadczenia szpital dostawał kasę z NFZ a potem dopiero się rozliczał z podwykonawca. Wiec jak nie znasz tematu to lepiej się nie udzielaj bo się tylko kompromitujesz.

 • gość 2019-07-31 11:06:20

  O Połczyn niech się martwią w Połczynie, tam też ludzie mieszkają. Mieszkańcy Szczecinka oceniają to co w Szczecinku.

 • gość 2019-07-31 11:39:00

  WSTYD PANIE DOUGLAS .PAN NIE JESTES CZLOWIEKIEM HONORU .PATRYJOTA LOKALNYM SPOLECZNIKIEM WSTYD ICHANBA KONSTYTUCJA DZIADZIE

 • gość 2019-07-31 12:57:38

  Czy ja dobrze zrozumiałem podnajem od podnajmu od kolejnego podnajmu podmiotu od podmiotu a wszystko to na terenie państwowego szpitala czy może na terenie inszej placówki albo ławeczki w parku? To jakiś oscylator a może oscyloskop? Szpitalem zarządzał taaaaaki fachowiec i brał taaakie uposażenie a nie potrafił sam zorganizować usługi tylko musiał się POsiłkować zewnętrznymi podmiotami? Jaki sens ma wprowadzanie takich zawiłości? Może ja się kompromituję swoją niską wiedzą ale przecież są profesjonaliści którzy to rozkminkują.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 16:01:07

  Do gościa z 31-07 „ ...dr leniec szpital nie musiał o nic martwić ..,” faktycznie tylko o sto tysięcy dla jej NZOZ a czy jej osobę coś łączy z jhd? To Ty się przestań kompromitować ! Jeżeli to taki specjalista i fachowiec to wybudują mu klinikę albo zostanie koordynatorem krajowym -no nie?
  I nie potrzebuje ciebie jako obrońcy , synka i obecnego burmistrza - samo się obroni jego szczecineckie dzieło !

 • gość 2019-07-31 17:39:09

  Dobra niech teraz przez rok porządzi LIS szpitalem i zobaczymy jak na tym wyjdą pacjenci i finanse szpitala.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 22:13:17

  ...od wizyt w szczecineckim szpitalu uchowaj nas Panie

 • gość 2019-08-01 04:52:56

  I nbrdzo słusznie zatrudnić więcej znachorów i kapelanów a zdrowie samo wróci , ale czy będzie taniej to nie wierzą.

 • Władysław Urbański 2019-08-01 10:20:01

  https://rejestr.io/krs/516841/stowarzyszenie-miasto-z-wizja/powiazania

 • gość 2019-08-05 09:03:22

  To proste szpital był przygotowywany do prywatyzacji wyremontować, doposażyć, zadłużyć, doprowadzić do upadłości i kupić za 1 zł.

 • gość 2019-08-06 09:15:25

  Czemu nie czytam ze ten pan siedzi? :-(

 • gość 2019-08-28 13:11:23

  Co widzę słynny prokurator u wizjonerów? I nawet niezależny strażnik teksasu hahaha.

 • gość 2019-08-29 18:29:22

  Czas POwiedzieć "krull jest nagi"

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


SERWIS OKIEN PCV -okres

OFERUJEMY SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"