:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Husarze ze Szczecinka już w Kanadzie. Startują w Mistrzostwach Świata OCR!

Husarze ze Szczecinka już w Kanadzie. Startują w Mistrzostwach Świata OCR!

Szczecinecki oddział Husarii Race Team już zameldował się w Kanadzie, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata OCR.

Pomimo, że Husaria Race Team Szczecinek istnieje od niedawna, to udało się osiągnąć olbrzymi sukces, jakim jest kwalifikacja na Mistrzostwa Świata OCR w Kanadzie. To olbrzymia szansa dla samych zawodników, by pokazać się większej widowni i przede wszystkim spełnić swoje marzenia. Udało się zebrać niemałe pieniądze, które były niezbędne do wyjazdu. Wiele osób wsparło Husarię.

- W piątek startują wszyscy, w niedzielę natomiast drużynowo. Najważniejsze dla nas to ukończyć bieg z opaską na ręce, co oznacza pokonanie wszystkich przeszkód. Atmosfera jest niesamowita, widzieliśmy przeszkody. No i góry - od samego patrzenia nogi palą - powiedziała Tematowi Anna Gąsiorowska, trenerka szczecineckiego oddziału klubu.

Kto zatem będzie reprezentował husarzy ze Szczecinka w Ameryce Północnej? Są to Piotr Świgoński, którego przygoda z bieganiem zaczęła się dwa lata temu, Rafał Różański, także trenujący od dwóch lat, do tej pory startujący w dziesięciu podobnych zawodach, Szymon Kadej, pasjonujący się wspinaczką i ekstremalnymi biegami przeszkodowymi oraz Izabela Frontczak, która początkowo trenowała sprint i ma na koncie ukończonych wiele biegów ulicznych.
Przypomnijmy. Husaria Race Team Szczecinek jest drużyną, która specjalizuje się w wymagających biegach z przeszkodami - OCR. Każdy trening skupia grupę osób w różnym wieku, amatorów i profesjonalistów, pasjonujących się aktywnością fizyczną. Klub skupia w swoich szeregach blisko 30 osób, które chcą zarażać pasją do ekstremalnych biegów kolejne osoby. Warto wspomnieć, że plac z przeszkodami jest od niedawna także w naszym mieście - w pobliżu hali "Ślusarnia".

Mistrzostwa Świata OCR w Kanadzie startują o godzinie 14:00 i 18:30 czasu polskiego. W zawodach w niewielkiej miejscowości Blue Mountain (prowincja Ontario) udział wezmą uczestnicy z 67 krajów.

fot. Husaria Race Team
Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


husaria race team szczecinek mistrzostwa świata kanada ocr biegi przeszkodowe - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się