15°C bezchmurnie

II Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców

siatkowka, Ogólnopolski Turniej Piłce Siatkowej Chłopców - zdjęcie, fotografia

Jak informuje Magdalena Tomczak-Szybisty z MKS Gryf Szczecinek, w miniony weekend w Hali Sportowej przy ulicy Wiatracznej odbył się II Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii "trójek" i "czwórek" - Mini Gryf Cup. W turnieju udział wzięły drużyny z Kołobrzegu, Koszalina, Wałcza, Gubina, Starogardu Gd., Sulechowa, Darłowa, Lęborka i Szczecinka. MKS Gryf Szczecinek reprezentowali: w kat. : "trójek" - Jakub Woźniak, Jakub Dziurdź, Cyprian Olejarczyk (Gryf I) oraz Konrad Kawa, Oskar  Sakowski, Mateusz Abrahamowicz (Gryf II), natomiast w kat. "czwórek" - Ziemowit Stach, Miłosz Sobolewski, Gabriel Łosiewicz oraz Marcel Kwak.

W pierwszym dniu zawodów chłopcy w poszczególnych kategoriach rozegrali mecze eliminacyjne w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym". Mecze eliminacyjne pozwoliły wyłonić najlepsze sześć zespołów w każdej kategorii, które w niedzielę rozgrywały mecze finałowe. Drużyny, które nie awansowały do finałów walczyły o dalsze miejsca.

Ostatecznie po dwóch dniach zmagań siatkarskich klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Kategoria "trójek":

miejsce I - PSP3 Starogard Gd. I

miejsce II - SP Katolicka Koszalin I

miejsce III - UKS Trójka Sulechów I

miejsce IV - UKS Trójka Sulechów II

miejsce V - MKS Gryf Szczecinek I

miejsce VI - SP3 Volley Gubin

miejsce VII - PSP3 Starogard Gd. II

miejsce VIII - UKS Volley Wałcz

miejsce IX - SSP1 Koszalin

miejsce X - MKS Gryf Szczecinek II

miejsce XI - SP3 Darłowo

miejsce XII - AMPS Kołobrzeg II

miejsce XIII - SP Katolicka Koszalin II

miejsce XIV - AMPS Kołobrzeg II

Kategoria "czwórek":

miejsce I - UKS Set Starogard Gd. I (obecni mistrzowie Polski);

miejsce II - SP3 Volley Gubin

miejsce III - SPS Lębork

miejsce IV - UKS Volley Wałcz

miejsce V - MKS Gryf Szczecinek

miejsce VI - UKS Trójka Sulechów II

miejsce VII - UKS Trójka Sulechów I

miejsce VIII - UKS Set Starogard Gd. II

miejsce IX - SP Katolicka Koszalin

miejsce X - SP6 Kołobrzeg

miejsce XI - SP3 Darłowo

miejsce XII - AMPS Kołobrzeg

 

Wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne. W kategorii "trójek" byli to: Jakub Woźniak (MKS Gryf Szczecinek), Patryk Jaszczur (Sp Katolicka Koszalin), Filip Lupa (UKS Trójka Sulechów) oraz Kacper Szopiński (SPS3 Starogard Gd.),

w kategorii "cwórek" byli to: Gabriel Łosiewicz (MKS Gryf Szczecinek), Kacper Myśków (UKS Set Starogard Gd.), Mateusz Ostrowski (SP3 Volley Gubin) oraz Ksawery Ronawski (SPS Lębork).

Każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał nagrodę rzeczową, natomiast najlepsze zespoły w każdej kategorii, oprócz nagród rzeczowych otrzymały puchary i medale.

Turniej mógł odbyć się dzięki wsparciu sponsorów: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku, SAPIK, Kaufland, Bricomarche, Intermarche, PComputer, Comdrew, Kopalnia Surowców Mineralnych Parsęcko, Nadleśnictwo Czarnobór, Producent Mebli "Metalbit" z Barwic, CSI Słowianka, Nadleśnictwo Szczecinek, Piekarnia Saturn oraz Hurtownia Spożywcza "Darex". Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również grupie ratowników medycznych "TAD-MED" za opiekę medyczną podczas turnieju oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji turnieju.

II Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Chłopców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com





siatkowka, - więcej informacji