:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

24°C pochmurno z przejaśnieniami

III. Bieg Bociana. Szczecinecczanie na podium

W sobotę (9.06) w Nadleśnictwie Czarnobór odbyła się III. edycja Biegu Bociana. W rywalizacji we wszystkich konkurencjach (bieg na 5 km, 10 km oraz marsz nordic walking 5 km) udział wzięło łącznie 156 osób.

W zawodach uczestniczyli biegacze między innymi z Czaplinka, Wałcza, Gdańska, Bornego Sulinowa i oczywiście Szczecinka. Trasa biegu prowadziła drogami o różnorodnej nawierzchni - od utwardzonej po gruntową, częściowo przebiegała także drogą asfaltową.
W biegu na dystansie 5 kilometrów, Dawid Anderman ze Szczecinka był czwarty wśród mężczyzn, a Łukasz Dąbkowski, Roland Pawłowicz i Rafał Mikołajczyk zajęli miejsca od 5 do 7.
Wśród pań, drugie i trzecie miejsce zajęły Anna Makselon i Małgorzata Cygan, zaś Urszula Gorbacz uplasowała się tuż poza podium.

Jeśli chodzi o bieg na dłuższym dystansie, 10 kilometrów, wśród mężczyzn, całe podium przypadło biegaczom z naszego miasta: Mateusz Lecki (40 minut i 19 sekund) zwyciężył w zawodach, a tuż za nim znaleźli się Łukasz Cerk i Michał Szyło.
Pierwsze miejsce w biegu 10 km w zestawieniu kobiet, zajęła Kamila Werner (na zdj.), która linię mety przekroczyła w czasie 45 minut i 29 sekund.Druga była Monika Jankowska.

W marszu nordic walking, trzeci wśród męskiej części zawodów, był Marcin Pałubicki.

Organizatorami biegu było Nadleśnictwo Czarnobór we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku.