:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Ile osób w Szczecinku nadal poszukuje pracy?
Temat Szczecinecki 22/01/2018 05:30

Ile osób w Szczecinku nadal poszukuje pracy? Jakie zawody są najbardziej poszukiwane? Dane GUS wskazują, że w całym kraju ze znalezieniem zatrudnienia nie jest źle. Podobnie jest nad Trzesieckiem i w powiecie szczecineckim, choć tu wciąż poziom bezrobocia utrzymuje się nieco wyżej. Najnowsze dane z ostatnich tygodni 2017 wskazują, że w całym powiecie szczecineckim wskaźnik bezrobocia wynosił 8,3 proc. W Szczecinku wartość ta osiągnęła poziom 6,6 proc., a w Gminie Szczecinek – 9.8 proc. 


Dlaczego wciąż przeszło półtora tysiąca osób w Szczecinku pozostaje bez etatu? Jak wskazują analitycy, taki stan rzeczy może być spowodowany pewnymi dysfunkcjami osób w wieku produkcyjnym, jak również tym, że coraz więcej imigrantów napływa do powiatu oraz do miasta zza wschodniej granicy i często podejmują oni pracę za niższe stawki.
Przygotowując program rewitalizacji, Urząd Miasta przeanalizował, w jakich częściach Szczecinka bezrobocie jest największe. Niespodzianki nie było. Najwięcej problemów z podjęciem pracy mają mieszkańcy ścisłego centrum (9,65 proc.). Równie wysokim poziomem bezrobocia są zagrożone rejony ulic 1 Maja, Jana Pawła, Rzecznej, Szafera, Szkolnej, Zaułek i Zielonej (9,41 proc.), a także ulice, takie jak m.in.: 3 Maja, Kamińskiego, Klasztorna, Limanowskiego, Piłsudskiego, Rzemieślnicza czy Wojska Polskiego (także 9,41). 
Jak podaje GUS, wśród zawodów, w których liczba ofert w „pośredniaku” jest najmniejsza w regionie, można odnaleźć takie profesje, jak m.in.: pracownicy obsługi, działu kadr, środowiskowi pracownicy ochrony zdrowia, położne, kierownicy ds. strategii i planowania oraz inżynierowie i elektrycy. Z kolei wśród zawodów, w których liczba ofert jest większa niż osób chętnych do podjęcia pracy, wymienia się m.in.: urzędników ds. świadczeń społecznych, specjalistów do spraw rozwoju systemów informatycznych, robotników czyszczący konstrukcje budowlane i pokrewni, magazynierów, przedstawicieli handlowych, agentów ubezpieczeniowych czy specjalistów ds. sprzedaży.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

praca szczecinek bezrobocie zawody etat imigranci 1 maja szafera rzeczna zielona zaułek - komentarze opinie

 • gość 2018-01-22 09:39:19

  Na mieście wisi tyle ofert pracy, że tylko kto nie chce ten nie pracuje. Jak MOPS może płacić komuś, kto nie chce pracować? Żeby facet nie pracował??? Niech MOPS wypłaca jedynie kasę za udział w robotach publicznych.

 • Wysoki urzędnik - niezalogowany 2018-01-22 14:57:21

  Gościu. 2018-01-22 09:39:19 Ludzie nie pójdą do pracy za najniższą krajową albo tam gdzie pracodawca pracownika oszukuje. Niestety tak jest w większości małych przedsiębiorstw w Szczecinku. A że Szczecinek to wioska to wszyscy się znają. Niestety stanowiska urzędnicze oraz kierownicze wszędzie obsadzone są przez kastę Starosty, Burmistrzów oraz Wójta i tak jest wszędzie a w urzędzie pracy zostają tylko same ochłapy dla kmieci bez doświadczenia i wykształcenia. Pieniądze na rozwój itd. dostaje tylko kasta dzięki licznym układom dr UP. Taka jest niestety prawda. Bolesna ale prawda. I kto by nie rządził, zawsze naród był i będzie dymany.

 • gość 2018-01-22 16:37:36

  Ludzie nie pójdą do pracy za najniższą krajową. Rozumiem. Bezdzietna para, nigdy nie pójdzie do pracy w Szczecinku do pracy. 3000 zł razem na rękę, na mieszkanie 1000 zł. Reszta na zabawę w klubach i ciuchy. Póki nie ma dzieci, to najniższa krajowa przy dwóch osobach pracujących starcza. Chyba, że ktoś ma 26 lat, nigdy nie pracował i jest magistrem od ochrony środowiska i wisi rodzicom za 5 lat studiów w Poznaniu.

 • gość 2018-01-22 16:40:16

  I jeszcze powiedz mi, dlaczego w Szczecinku jak chłopak skończy maturę albo technikum, to nie bierze dziewczyny, nie wynajmują mieszkania i nie pracują? Tylko doją rodziców przez 5 lat, żeby im opłacali życie studenckie w Poznaniu lub Warszawie, skoro w tym kraju i tak nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-22 17:39:14

  Z czego żyją szczecineccy cyganie?

 • gość 2018-01-22 18:42:08

  Bo dzięki takim elementom jakie żądzą w Szczecinku młodzi nauczyli się żyć z rodzicami i iść na łatwiznę albo wyjeżdżać za granicę.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-22 23:36:58

  Pogoń synka darmozjada z domu i przestań chlipać na forum

 • gość 2018-01-23 07:19:25

  większość społeczeństwa w Szczecinku przyjmuje 500+i z tego względu nie pracuje. Ale niech ktoś taki się dobrze zastanowi nad swoją emeryturą w przyszłości. Owszem należy Ci się pobieraj 500+ ale idź do pracy, gdyż za kilkanaście lat nasze wasze dzieci będą was utrzymywać.A 500+ kiedyś się skończy.

 • gość 2018-01-23 10:54:01

  Lewaku głupi, przestań walczyć z 500+. Mamy olbrzymie problemy demograficzne. Zgadzam się, z Tobą, że warto ażeby każdy pracował. Nikt nigdy nie odbierze 500+ bo straci władzę w 3 tygodnie.

 • gość 2018-01-24 13:20:12

  Gościu z 9.38 odwal się od ludzi, którzy z MOPS korzystają. A wiesz chociaż, że oni nie dają, a odbierają. Choremu bardzo człowiekowi zabrano zasiłek stały na rok. Bo samochód sprzedał, na którego naprawę zapożyczył się na 2000 zł. Tyle dokładnie kosztowała naprawa i aby dług oddać samochód musiał sprzedać, szybko kupił drugi o 2000 zł tańszy. Samochód mieć musi, bo jest bardzo chory, a bez niego nie egzystuje. Niestety prawo MOPS jest ogólne i każdy może je sobie interpretować jak chce. Potraktowali mu dochód ze sprzedaży 8000 zł, reszta ich nie interesowała, że naprawa, że dług , że kupno drugiego i na rok zabrano mu zasiłek. Paniusie z Komisji Odwoławczej przyklepały decyzję i wzięły za nią po 3000 zł. Święta wyprawiły. Chory za to zęby w ścianę włożył. Według MOPS miał postawić zepsuty samochód na parkingu i miał rdzewieć. Tak ich prawnik powiedział. że po co samochód sprzedawał?.A wiesz chociaż ilu ludzi się zatrudnia w Komisjach różnego rodzaju?. Wiesz jakie wyposażenie dostają?/. Państwo zafundowało Armię Urzędników łapiących chorych, którzy zasiłek 600 zł pobierają Sami dostają za ich ściganie po 6000 zł. To jest własnie człowieczeństwo. Tak to się nazywa . A nie można wprowadzić dokładnej nazwy co jest dochodem w MOPS?. Na przykład, że dochodem jest wszystko to co nie jest korzyścią?. Proste i sprawiedliwe. A tak każdy sobie coś tam interpretuje i miażdży chorego.

 • gość 2018-01-24 15:05:30

  Byłem dzisiaj w PUP na podpisie. Ostatnio u urzędzie była rotacja i przyjęła mnie dzisiaj nowa Pani. Gdy spytała się ile szukam pracy ja odpowiedziałem że prawie półtora roku. Z proponowanych "prac" zaproponowała mi pracę na Poczcie gdzieś na drugim końcu miasta na 0.75 etatu poniżej najniższej krajowej brutto. Ze staży proponowała na palacza/konsnerwatora na pół etatu w szkole albo do kwiaciarni na bukieciarza. Na zapytanie czy będą jakieś szkolenia w tym roku miła młoda Pani się uśmiechnęła. Ja skończyłem dwa kierunki studiów w tym administracje mam kursy na spawacza oraz wózki widłowe i mam pracować jako kwiaciarz. Bardzo się zdziwiłem bo gdy odszedłem od boksu to zauważyłem na tablicy ogłoszeń z praca co najmniej dwa ogłoszenia na magazyniera z obsługa wózków oraz staż gdzieś w urzędzie odpowiadające moim kwalifikacjom. Dziwne że ta kobieta nawet nie wspomniała mi o tym. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w dalszym ciągu urzędy pracy są utrzymywane i dlaczego jak już to zatrudniani sa tam tacy ignoranci. W końcu za państwowe pieniądze.

 • gość 2018-01-24 21:13:37

  "Ja skończyłem dwa kierunki studiów w tym administracje mam kursy na spawacza oraz wózki widłowe" i nie pracuje? To ci dopiero. Przyznaj się, że robisz na czarno i bierzesz 3000 zł na rękę a nie udajesz, że nie ma pracy dla spawacza. Mechnik samochodowy to jeszcze cię w d... pocałuje, jak się zatrudnisz.

 • gość 2018-01-24 21:53:02

  "Dziwne że ta kobieta nawet nie wspomniała mi o tym." Sam sobie masz znaleźć pracę! Ta kobieta jest dla niedostosowanych społecznie, którym trzeba wskazać miejsce pracy. Pewnie jeszcze głosujesz na Douglasa i Raka. Pozdro!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"