:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -0°C
powietrze Dobre
PILNE
Influencerzy ze Szczecinka. Jak podbić Internet?
Temat Szczecinecki 14/09/2019 10:18

O tym, że w obecnych czasach, Internet i wszystko co z nim związane, daje mnóstwo możliwości, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. To właśnie przez działanie sieci powstał nowy termin, dziś już dobrze znany: influencer. Jak się okazuje, osób, które zbudowały dość pokaźne grono odbiorców swoich treści, nie brak również w Szczecinku. Jak wygląda działalność influencera od podszewki? Sprawdziliśmy to na przykładzie dwójki z nich.

Wraz z pojawieniem się szybkich łączy internetowych, które w tej chwili ma w zasadzie każdy, sławę zaczęły zdobywać media społecznościowe. Od Naszej Klasy po Facebook, Instagram, YouTube, Twittera...
Smartfon zapewnia kontakt ze światem w domu, pociągu, w pracy, na wakacjach i „dzielenie” się w czasie rzeczywistym... To właśnie w tym przypadku prawdziwe pole do popisu mają wspomniani wcześniej influencerzy. Kto to taki? Według Wikipedii, to “w świecie mediów społecznościowych osoba wpływowa, która może mieć wpływ na decyzje wielu ludzi, z którymi posiada trwałe relacje”. Influencerzy budują duże grupy odbiorców treści, jakie publikują na bieżąco przeważnie na Instagramie. Gdy wzrastają ich statystyki i zasięgi - bardzo często do setek tysięcy - zaczynają pojawiać się zlecenia i propozycje współprac od różnych firm czy marek, niejednokrotnie znane na świecie. Co z tego ma influencer? Wiele zależy od formy samej współpracy - jeśli to barter, za lokowanie produktu w swoich treściach można otrzymać produkt za darmo, choć coraz częściej spotkać się można z zapłatą pieniężną. O tym, jakie kampanie na Instagramie można robić, można napisać książkę: oznaczenie firmy w poście, hashtagi, zdjęcie z produktem czy wrzucenie fotki na swoje Stories (zdjęcie znika po 24 godzinach). W wielu przypadkach to dość dobry i dochodowy biznes. 

Najlepsi influencerzy, zrzeszający wokół swojej osoby miliony odbiorców, mogą liczyć na gigantyczne zarobki. Jedną z największych polskich influencerek jest Maffashion, czyli Julia Kuczyńska - według zagranicznego magazynu WWD, w 2017 roku jej blog i Instagram warte były aż... 64,8 milionów dolarów!. Na Insta królują z kolei Littlemooonster96 czy Ola Nowak, która w jednym z ostatnich wywiadów powiedziała, że już dzieci chcą być… influencerem, youtuberem.
 

Osób pochodzących ze Szczecinka, którzy mogą pochwalić się coraz większymi statystykami, także nie brak. Największą karierę, co zrozumiałe, robi topowa modelka Karolina Pisarek, której profil na Instagramie śledzi na bieżąco prawie 800 tysięcy osób z całego świata. Niewiele mniej na Insta - 700 tysięcy - ma jeden z popularniejszych youtuberów w kraju, Medusa, czyli Adrian Salamon, plus  1,1 mln subskrypcji w serwisie YouTube. Ilość „polubień” pod pojedyńczym zdjęciem? od 40 do nawet 100 tysięcy!
Zapytaliśmy o działalność influencerów pochodzącą ze Szczecinka 20-letnią Karolinę Mrozicką, która na swoim profilu w serwisie „Tik-Tok” (aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie i udostępnianie bardzo krótkich materiałów wideo) ma już 320 tys. fanów, a na Instagramie obserwuje ją prawie 50 tysięcy osób.

- Wybić się w Internecie w tej chwili nie jest łatwo. W porównaniu do poprzednich lat, jest o wiele większa konkurencja. Stało się to na tyle popularne, że jeśli się nie ma pomysłu na siebie, trudno o jakieś ”wybicie” 

- mówi Tematowi Karolina Mrozicka.

- Swoją przygodę, bo tak nazywam ten czas, zaczęłam w roku 2013. Działałam wtedy modelingowo. Założyłam bloga, na którym opublikowałam pierwsze swoje zdjęcia z profesjonalnej sesji. Wrzucałam również filmiki na YouTube. Do tej pory regularnie publikuję treści w Internecie. Bardzo ważna jest systematyczność  i autentyczność publikowanych postów

- W międzyczasie okazało się, że fajnie rysuję i przede wszystkim uwielbiam to robić. Zaczęłam rysować osoby znane z Internetu i telewizji. Wielu osobom to się podobało. Zaczęłam otrzymywać dużo zamówień na rysunki, a moje konto zdobywało coraz większą liczbę obserwatorów - dodaje Karolina.

Karolina Mrozicka brała też udział w konkursach, wygrywając między innymi sesję reklamową do magazynu JOY, dzień z Angeliką Muchą (wspomniana wcześniej Littlemooonster96) spędziła też cały dzień z topową modelką z Miami, Sandrą Kubicką. Jak nam mówi, takie projekty pozwoliły jej spotkać inne znane osoby. U Sandry Kubickiej poznała wizażystę Harry’ego Jeffersona, który teraz sam proponuje jej zrobienie makijażu w Warszawie. Harry Jefferson współpracuje między innymi z Patrycją Kazadi, Joanną Opozda czy Kingą Rusin.

- Otrzymuję  też zaproszenia na eventy, w których uczestniczę. Marki wysyłają mi swoje produkty i  płacą za to, bym się w nich pokazała na swoich portalach społecznościowych

- mówi Tematowi Karolina Mrozicka.

- Na pierwszy rzut oka taka praca może wydawać się banalnie prosta: wstawianie zdjęć i nagrywanie. Od kuchni wygląda to nieco inaczej. Ludziom nie wydaje się, że jest to praca często ciężka i czasochłonna. Ale zanim zdjęcie pojawi się na Instagramie, muszę znaleźć odpowiednie miejsce, światło, wybrać stylizację, a później poddać obróbce graficznej, co zabiera dużo czasu. A mimo tego, na koniec mogę usłyszeć od reklamodawcy, że np. tło na zdjęciu jest złe i muszę zaczynać wszystko od początku

- przyznaje.

- Przede wszystkim trzeba ciągle dobrze wyglądać, ponieważ ludzie czekają na dobre publikacje. Są one najbardziej pożądane. Ludzie mogą się zainspirować stylizacją, czy na przykład zmotywować do uprawiania  sportu, dbania o sylwetkę. Jeszcze przede mną daleka droga, choć cały czas pracuję na swój rozwój.

Karolina Mrozicka

Karolina Mrozicka cały czas działa modelingowo, publikuje posty, nagrywa filmiki oraz występuje w różnych produkcjach na YouTube. Jaki jest “złoty środek” jeśli chodzi o działalność w Internecie?

- Nie znam do końca “złotego środka” na sukces, ale moim zdaniem ważne jest, by wszystko, co się robi, sprawiało przyjemność. Wtedy powstają fajne projekty. Pieniądze nie są dla mnie najważniejsze,  chociaż zyski z czasem mogą się pojawić i to będzie miłe. W moim przypadku wszystko, co obecnie wykonuję, stało się pracą, sposobem na życie. W ten sposób utrzymuję się. “Praca” influencera otwiera mnóstwo drzwi, a dzięki działaniu w Internecie poznałam mnóstwo osób mniej lub bardziej popularnych w tej branży. Zaczynają mnie  ludzie rozpoznawać. Proszą o wspólne zdjęcia, co jest bardzo miłe

- dodaje 20-latka.

Mimo, że praca influencera wiąże ze sobą mnóstwo korzyści, ma też swoją mroczniejszą stronę. Jak słyszymy od Karoliny, w Internecie można przeczytać na swój temat wiele hejtu.

- Wiem, że hejt, był jest i będzie, więc omijam to szerokim łukiem, nie przejmuję się tym i robię swoje. W przypadku, kiedy jest to konstruktywna krytyka, jest to dla mnie bodziec do ewentualnej zmiany. 

Spore grono odbiorców w serwisie Instagram mają też inni szczecinecczanie, bądź osoby związane bezpośrednio z naszym miastem. To Angelika Wasik prawie 64 tys., Hubert Wasilewski - 34 tys., Ewa Minge - 101 tys., czy użytkowniczka pod nazwą fiolkaaaa - 46 tys. i Diana Mastyło, którą obserwuje 39 tysięcy fanów. Ją również zapytaliśmy o to, co sądzi o byciu influencerką. Jak nam powiedziała, Instagram od zawsze uważała za swój pamiętnik, w którym mogła zapisywać niespotykane wspomnienia w postaci zdjęć czy krótkich filmów. I że nie spodziewała się takiej liczby odbiorców.

- Z czasem ludzie polubili moją osobę, mój styl i moją codzienność. Jak zyskać popularność na Instagramie? Ja stawiam przede wszystkim na bycie sobą. Wkładanie maski nie przysporzy obserwujących czy fanów

- mówi nam Diana Mastyło.

Diana Mastyło

Podobnie jak w przypadku Karoliny, Diana jako minus bycia osobą z dużą liczbą obserwujących, wskazuje zjawisko hejtu. W Internecie takich osób przybywa w dość szybkim tempie, a w serwisach z ogłoszeniami, nie brak nawet… ofert pracy jako osoba krytykująca wskazaną grupę bądź grupy.

- W ostatnim czasie stałam się ambasadorką dwóch bardzo popularnych firm i mam wiele współprac barterowych, co zaczęło wiązać się z aparatem i częstymi sesjami zdjęciowymi, które równie dobrze odbierane są na tle mojego profilu - zdradza Diana Mastyło. - W tym wszystkim ważne jest, aby zawsze pokazywać siebie - bez fałszu, bo ludzie i tak zawsze go wyczują, a to nie przyczyni się do Twojego sukcesu.

Żyjemy szybko i intensywnie, ale zawsze pozytywnie.

- podsumowuje Diana Mastyło.

 

Patryk Witczuk
Reklama

influencerzy szczecinek instagram zarobki współprace - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:06:02

  Plastik fantastik omg

 • gość 2019-09-14 12:53:53

  TAKIE DZIEWCZYNY TO BYM CHETNIE ADOPTOWAL ZYCIE JEST PIEKNE

 • Dr. Dick - niezalogowany 2019-09-14 13:26:39

  O tempora, o mores!

 • gość 2019-09-14 13:39:10

  A co w życiu za 20 lat będą robiły te, obecnie młode i zgrabne dziewczyny, jak lat przybędzie, przytyją +20kg, uroda przeminie, cera przestanie reagować na kosmetyki.... a napór nowych młodych i zgrabnych będzie wielki???

 • Cofamy się... - niezalogowany 2019-09-14 15:37:52

  Obejrzałem kilka fotek. Ładne.
  Pod jednym ze zdjęć z szybowcem ktoś znajomy osoby ze zdjęcia , dziwi się, że coś może latać choć nie ma silnika...
  Moim zdaniem dziś nie ma kolumbów, są najwyżej użytkownicy smartfonów.
  Za 100 lat to będą miliardy "inwalidów cywilzacyjnych"

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 07:51:33

  "Trzeba byc soba bo ludzie wyczuja fałsz.." a kazde zdjecie pozowane i poprzedzone przygotowaniami w postaci robienia makijażu itp.itd.. No ale gratuluję dosyc przyjemnego sposobu na zarobek i życie. Lepsze to niz studia czy praca w typowych zakladach pracy..

 • gość 2019-09-15 08:17:18

  NIE ZNAM ŻADNEJ Z TYCH OSÓB. KIM ONE SĄ - PISZĄ KSIĄŻKI? WYNALAZŁY JAKIEŚ SUPER LEKARSTWO? ZAŁOŻYŁY ORGANIZACJĘ CHARYTATYWNĄ? CZY TYLKO SIĘ WYGINAJĄ PRZED APARATEM DLA PODOBNYCH IM ODBIORCÓW? (POZA TYM SŁYSZAŁEM, ŻE DOŚĆ ŁATWO MOŻNA KUPIĆ ILOŚĆ POLUBIEŃ)

 • gość 2019-09-15 10:13:59

  "Lepsze to niz studia czy praca w typowych zakladach pracy.."
  żeby to tylko jedna wyła, ze jej kariera skończyła się w kilka godzin

 • gość 2019-09-15 19:39:49

  Płytkie czasy, płytcy ludzie, płytki "influence"... Dramat.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-15 19:56:29

  Obyście młodzi ludzie nie brali przykładu z tych postaci na zdjęciach

 • gość 2019-09-16 17:24:02

  Za 5 lat nikt nie bedzie używał insta itp, będzie coś nowego. Trochę słabe jest wiązanie swojej przyszłości z oprogramowaniem. Czy ktoś uzywa czatu? kiedyś był bardzo popularny, dziś nikt o tym nie pamięta...

 • gość 2019-11-19 15:12:14

  Rwał bym jak Reksio szynkę, tego w rurkach ) . Te dziewczyny jakieś takie przeciętne, na przerwie w damskiej lepsze pozy robią.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Pranie

Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


Kupie wszystkie maszyny

Kupie wszystkie maszyny rolnicze , ciagnki przyczepy plugi agregaty kombajny ladowarki i inne , stan obojetny stary zlom jak i nowsze do 100tys..


LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE

LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE


Dofinansuję przedsięwzięcie

Szukam osoby, która ma pomysł na biznes lub już go prowadzi i potrzebuje dokapitalizowania. Tylko poważne oferty.


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Dzierżawa ziemi rolnej, łąk i

Przyjmę w dzierżawę każdą ziemię rolną,łąki i pastwiska na terenie gmin: Szczecinek, Grzmiąca, Barwice. Powierzchnia od 1 ha. Czynsz ustalany..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"