:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Ja bym ją najchętniej przez to okienko wyciągnęła", czyli hejt po szczecinecku

 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Temat Szczecinecki 16/01/2019 13:27

Wydawać by się mogło, że po okrutnym ataku na Pawła Adamowicza, w czasie, gdy w wielu miastach w Polsce trwa jeszcze żałoba, wszystkie media choć na chwilę zatrzymają się w pogoni za krzykliwą sensacją. Nic takiego jednak się nie stało. Podczas gdy jedni wciąż próbują otrząsnąć się po tragedii, jaka miała miejsce w Gdańsku, inni jak gdyby nigdy nic, nie stronią od tekstów, pod którymi przeciw konkretnemu człowiekowi rozlewa się fala hejtu. I chodzi o Szczecinek.

Czy da się walczyć z obecną w mediach od lat, mową nienawiści? Moment, w którym został zaatakowany prezydent Gdańska, sprawił, że w całym kraju rozgorzała dyskusja na temat przyzwolenia na różnego rodzaju hejterskie teksty, prowokujące do agresywnych wpisów czy też nawet do nagonki na konkretną osobę.

Wydawać by się mogło, że po okrutnym ataku na Pawła Adamowicza, w czasie, gdy w wielu miastach w Polsce trwa jeszcze żałoba, wszystkie media choć na chwilę zatrzymają się w pogoni za krzykliwą sensacją. Nic takiego jednak się nie stało. Podczas gdy jedni wciąż próbują otrząsnąć się po tragedii, jaka miała miejsce w Gdańsku, inni jak gdyby nigdy nic, nie stronią od tekstów, pod którymi przeciw konkretnemu człowiekowi rozlewa się fala hejtu. I chodzi o Szczecinek.

 Właściciel jednego z lokalnych portali zamieścił “informację od czytelniczki”. Ta skarży się, że nie może odebrać paczki z kiosku Ruchu, ponieważ kioskarka akurat wyszła do lekarza. Kiosk był zamknięty, a w okienku została wywieszona kartka z taką właśnie informacją. Zdjęcie kartki zostało umieszczone na stronie internetowej oraz Facebooku oczywiście opatrzone “problemowym” tekstem.

 Szybko się okazało się, że inni “czytelnicy” mają wyrobioną, niekoniecznie dobrą opinię na temat obsługującej punkt kioskarki. Wypłynęła fala uwag, że  jest “nieuprzejma”, “robi problemy”, że potrafi zwracać uwagę w niewybredny sposób. I dalej: “Nie jest chyba zupełnie zdrowa psychicznie”, “caryca RUCHu rodem z Barei”, "okropna baba", "straszna baba", "baba masakra". Są też komentarze, które są nawoływaniem do czegoś więcej: "czy nikt nie może zrobić z nią porządku", albo wreszcie

"ja to bym ją najchętniej przez te okienko wyciągnęła, ale za dużo kamer jest w Szczecinku"...

Do kiosku Ruchu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku wchodzi się przez stertę paczek. W środku grzejniczek elektryczny i tyle miejsca, co zajmuje krzesło. Obok dwie wielkie butle z wodą mineralną na herbatę.

  Kioskarka, pani Krystyna, zna sprawę. Pytana, mówi że nie jest jej z tym lekko.

- To kwestia charakteru - mówi. - Mój może się podobać, albo nie.

Widzę przez szyby “wycieczki”, które oglądają mnie jak w zoo, pokazują palcami. To średnio miłe.

Pani Krystyna we wrześniu miała wypadek, cały czas leczy jego skutki. To wymaga częstych wizyt u lekarza.

- Każde kilkuminutowe wyjście muszę raportować przełożonemu. Na dłuższe wyjścia, na przykład do lekarza, muszę mieć pozwolenie.

Kioskarka pokazuje cały zestaw karteczek, które czasem się przydają: “Wyszłam do lekarza, nie wiem o której wrócę”, “wracam za chwilę”, “wyszłam na 10 minut”.

Ludzie myślą, że im się wszystko i szybko należy, a to tak nie działa.

Najgorsi są ci młodzi, tacy do 35 lat. Wszystkiego żądają, są bezczelni, rzucają uwagi.

- Od starszych klientów dostaję czekolady - pokazuje pudełko wypełnione słodkościami.

Pytana czy czytała komentarze na swój temat odpowiada: - Nie miałam okazji, żeby zajrzeć na Facebooka wczoraj.

W kiosku siedzę po jedenaście godzin dziennie. Mam więc po zakończeniu pracy jedynie dwie godziny wolnego i w tym czasie muszę się jeszcze zaopiekować obłożnie chorą mamą, mam co robić…

W poniedziałek, po niedzielnej tragedii w Gdańsku, o godzinie 20.00 w większości miast odbyły się wiece przeciwko fali nienawiści, która wylewa się codziennie w mediach społecznościowych oraz na portalach internetowych. To tu przecież każdy “anonimowo” może skrytykować, obrazić, a czasami zniesławić kogo tylko chce. Nawet starszą, ciężko pracującą sprzedawczynię w kiosku. W poniedziałek na wiecu pod szczecineckim kinem solidarnie stali ludzie niezależnie od politycznych opcji. Panowała cisza i zaduma. Wszyscy Polacy w tym dniu byli zgodni, że tak nie powinno być, że trzeba z tym coś zrobić. Że hejterzy powinni ponosić odpowiedzialność za swoje słowa.

Ale to było w poniedziałek. We wtorek, jak widać, wszystko znów wróciło do “normy”.  

Reklama

hejt szczecinek sensacja tragedia polska żałoba media - komentarze opinie

 • gość 2019-01-16 13:56:41

  Nie przepadam za panią Krystyną, ale w tym mieście każdego zaszczują. Są szczególnie jedni specjaliści od tego i wcale nie udają że jest inaczej. Ta kioskarka to nie jest pierwszy przypadek

 • gość 2019-01-16 14:23:14

  Pani prowadząca kiosk jest bardzo niemiła. Klienci jej przeszkadzają, bo zawracają głowę i żądają szybkiej obsługi. Nie interesują mnie prywatne problemy tej pani. Jeśli jest chora lub przemęczona niech zmieni zajęcie na takie które nie wymaga kontaktu z ludźmi. Polecam za to pobliski kiosk na ul. Bohaterów Stalingradu (pod tą nazwą ul. funkcjonuje w firmach pocztowych), tam nikt nie odreagowuje swoich stresów na klientach. I zaznaczam - opinia o marnej obsłudze w kiosku nie jest hejtem, tylko informacją konsumencką!

 • gość 2019-01-16 14:36:58

  "a to bym ją najchętniej przez te okienko wyciągnęła, ale za dużo kamer jest w Szczecinku" to nie jest groźba karalna?

 • baba - niezalogowany 2019-01-16 14:46:09

  Smutne czasy, że do osądzenia publicznego wystarczy że ktoś jest brzydki, niemiły i trudny. Ma prawo być jaki chce. Właśnie to w poniedziałek wszyscy mówili. I że nie można go za to tępić ani hejtować. Ludzie, opanujcie się wreszcie!

 • gość 2019-01-16 15:12:17

  Pani w tym kiosku nie jest niemiłą. Jest bardzo niemiła i bardzo niegrzeczna. I są to najlżejsze określenia na jakie zasługuje. Jej obcesowości i niewybrednych uwag nie tłumaczy nic, nawet choroba osoby najbliższej i jej własna. Zmęczenie też nie jest uzasadnieniem takiego zachowania jakiego miałem osobiści wątpliwą przyjemność doświadczyć. Odbiór przesyłki w tym pkt. równa się zepsuta reszta dnia. Pani owa zapomniała o takich słowach jak dzień dobry, proszę, dziękuje. Zwraca uwagę młodszym, że są roszczeniowi i niemili. Może Pani Krystyna zacznie porządki z kulturą od siebie.

 • gość 2019-01-16 15:16:09

  Łatwo jest zrobić na kogoś nagonkę. Kto za to potem odpowie?

 • gość 2019-01-16 15:36:12

  gość 2019-01-16 15:16:09 taka prawda. Na kulturę innych łatwo zwrócić uwagę i od razu napiętnować. Dziś kioskarka, bo niemiła, a jutro?

 • gość 2019-01-16 16:08:07

  jak się nie podoba - nie przychodzić, nie kupować - osobiście nie chodzę do sklepów gdzie jest kiepska obsługa.

 • gość 2019-01-16 16:38:06

  Boli, ale taka prawda. Pani jest bardzo nie miła i bezczelna. Obraża ludzi, krzyczy, z łaską podaje towar...itp.

 • gość 2019-01-16 17:12:59

  Naprawdę ktoś NAPISAŁ ARTYKUŁ bo PANI JEST NIEMIŁA? Ludzie ogarnijcie się, co się z Wami dzieje? Mam iść do mediów bo Pan Józek nie odpowiada mi Dzień Dobry, a Pani Zosia przeklina na ulicy? Nie znam tej Pani. Ale jeśli faktycznie jest niemiła to moze trzeba jej jakoś pomóc? A jeśli tego nie chce to chociaz daj jej spokój. Ale lepiej publicznie jej nawymyslać... Normalnie po ludzku tej Pani współczuję. Oby nikogo z Was to nie spotkało w momencie kiedy coś Wam się w życiu przestanie układać A Wy nie będziecie w stanie sobie z tym poradzić i będziecie dla kogoś NIEMILI.

 • gość 2019-01-16 18:55:01

  Stan zdrowia tej Pani, to jej osobista sprawa i nie powinno to wpływać na obsługę w danym punkcie. Żądanie natomiast, aby paczki odbierało lub nadawało się jedynie o wybranej porze jest tylko i wyłącznie jej wymysłem, niczym nie popartym. Skoro Pani powołuje się na informowanie przełożonego o wszelkiej konieczności opuszczenia kiosku w celach osobistych, to może przełożonego trzeba zainteresować kwestią wymysłów tej Pani.

 • gość 2019-01-16 20:10:19

  Wszystko wszystkim ale na serio raz tylko odbierałem tam paczkę i ta starsza pani dwa razy cisnęła kartonem ale nie trafiał w okienko, za trzecim razem trzepnęła i karton wystrzelił w moją stronę. Trochę niemiło się poczułem.

 • gość 2019-01-16 20:48:47

  Super. Kobieta pewnie straci pracę. Zadowoleni?

 • gość 2019-01-16 23:23:18

  Portal pana S, który sam lansował się jako kandydat na viceburmistrza już dawno osiągnął intelektualne dno. Tego się nie czyta, bo facet ma tyle kasy z ratusza, że może chłam tam rzucać. To specjaliści od zaszczuwania ludzi w tym mieście. Brawo, brawo! Dobrał się z Węsierskim jak w korcu maku.

 • Fizi - niezalogowany 2019-01-17 08:46:19

  Ogólnie nie raz odbierałem paczkę w tym Kiosku,do osob starszych mam wielki szacunek bo to oni Budowali Ten kraj itp, jednak Starsza Pani która tam pracuje, w jeden dzień ma humorek a w drugi już nie ma, i odbija to się na kliencie. Ale nasze Media lubią nakręcać nagonkę jeszcze bardziej niż my sami to tak jest. Dla mnie osobiście jeżeli ta Pani ma problemy rodzinne itp, musi siedzieć 11h za kare albo dobrowolnie, to niech idzie na zasłużony odpoczynek.

 • gość 2019-01-17 12:26:17

  Sama pracowałam przy obsłudze klientów. Była to zupełnie inna dziedzina, ale tak samo wymagała kontaktu z ludźmi. Podstawowa zasada, którą wpajał nam nasz przełożony brzmiała "klient nasz pan". I tym się zawsze kierowałam. Nieważne, że miałam problemy, czy akurat bolała mnie głowa. Dla każdego należało znaleźć uśmiech, choćby było to ostatnie na co miałam w tej chwili ochotę. Nie uważam, że moim prawem było być niesympatyczną, czy niegrzeczną bo akurat mogę być jaka chcę, jak to napisał ktoś powyżej. Wykonywana praca zobowiązuje. Nie zależy mi na hejtowaniu tej pani. Ja po prostu zmieniłam kiosk.

 • gość 2019-01-17 13:41:42

  To jest właśnie hejt i szczucie człowieka. Nie zrozumcie mnie źle, ale czy w Szczecinku mieszkają naprawdę tylko idioci że tego nie widzą? Adamowicz zginął także z powodu szczucia. Trafiło na chorego kolesia, który wszystko wziął do głowy. Skąd wiecie, że te obelgi rzucane na kobietę trafią gdzie indziej? Ktoś o tym pomyślał przed klepnięciem w oślinioną klawiaturę i wysłaniem komentarza?

 • gość 2019-01-17 14:55:42

  obelgi? ciekawe czasy - nie można wyrazić opinii o jakości obsługi klienta (takie są tu w większości).

 • gość 2019-01-18 08:23:43

  Ciekawe co będziecie mówili za tydzień albo dwa, jak już z tej atmosfery zadumy zostanie tylko prawdziwe polactwo i to co zwykle. Okaże się, że prezydent był słabo czysty a tą kioskarkę naprawdę się szczuje.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"