:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Jak bezpiecznie używać kosmetyków?

Porady, bezpiecznie używać kosmetyków - zdjęcie, fotografia

Korzystaj z próbek kosmetyków

 

Nie zawsze to, co jest reklamowane jako innowacyjne i wspaniale działające jest korzystne dla naszej skóry. To, co sprawdzi się u jednej osoby, u drugiej może wywołać zupełnie przeciwną reakcję. Powodem tego mogą być różnego rodzaju składniki zawarte w kosmetyku lub ich połączenie, które akurat nam nie służy.

Niekoniecznie musisz być świadoma tego, że jesteś na coś uczulona, dlatego też zanim kupisz jakikolwiek kosmetyk, którego wcześniej nie używałaś, poproś sprzedawcę o darmową próbkę, którą przetestujesz w domu. Używając jej sprawdzisz, czy dany produkt nie powoduje uczulenia, a także czy odpowiada Ci jego konsystencja i zapach. Listę darmowych próbek i produktów znajdziesz na darmowisko.pl

Bardzo wiele marek rozdaje próbki swoich produktów, aby pozwolić użytkownikom ocenić ich działanie. Przykładem może być Sephora. Oprócz takich akcji perfumeria ta rozdysponowuje także kody rabatowe, które dają zniżki nawet do 80%. To doskonała okazja, by w atrakcyjnej cenie kupić produkt, który Ci się spodobał.

Czytaj składy

 

Dobrze jest mieć świadomość tego, z czego składają się produkty, których używamy. Być może jesteś uczulona na coś i używanie danego kosmetyku nie jest dla Ciebie wskazane. Dlatego też przed zakupem przeanalizuj skład i zobacz, czy nie ma w nim czegoś, co może Ci zaszkodzić.

Spróbuj też zorientować się w składnikach, które często nie służą wielu typom skóry. Przykładem może być parafina, która prowadzi do zatykania porów. Chyba większość z nas słyszała już o negatywnym działaniu parabenów. Zaleca się unikanie ich w kosmetykach. Należy też uważać na inne konserwanty, które mogą w sposób niekorzystny wpływać na naszą skórę.

Kupując szampony zwracaj uwagę na obecność detergentów: SLSów i SLESów. Staraj się, by nie pojawiały się one w składzie, a były zastępowane przez delikatniejsze zamienniki.

Tworząc swój własny katalog składników, których najlepiej się wystrzegać będziesz mieć pewność, że nie grozi Ci żadne uczulenie ani wysypka.

 

Kontroluj datę ważności

 

Gromadzimy ogromne ilości kosmetyków, które zalegają w naszych łazienkach i toaletkach. O ile produkty pielęgnacyjne zużywane są dość szybko i na bieżąco wymieniane, o tyle kolorówka jest znacznie bardziej wydajna i rzadziej ją przeglądamy.

Jak się okazuje wiele kosmetyków kolorowych posiada datę ważności na około dwa lata, a niektóre po otwarciu mają jej tylko pół roku. Często nie zwracamy na to uwagi, a jest to niezwykle istotne, gdyż po utracie terminu przydatności produkt może zacząć się psuć i być dla nas bardzo szkodliwy.

Aby uniknąć takich problemów ogranicz kupowanie produktów kolorowych: róży, bronzerów i palet cieni. Staraj się zużyć dany kosmetyk i dopiero wówczas kupować kolejny. Od czasu do czasu rób też przegląd swojej toaletki z dokładnym sprawdzeniem dat ważności. Niezwłocznie pozbądź się tych rzeczy, które nie nadają się już do użytku, a te, które mają najkrótszy termin przydatności, zużyj w pierwszej kolejności.

Aby być piękną nie wystarczy tylko kupować drogie kosmetyki i używać je beznamiętnie. Najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie zdrowego rozsądku, by zamiast pożytku, nie wyrządzić sobie szkody.

Jak bezpiecznie używać kosmetyków? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com