:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Jak eksperci oceniają poziom kultury w Szczecinku? Nie jest źle, ale przegrywamy z Człuchowem

Jak eksperci oceniają poziom w Szczecinku? Nie jest źle

Jak wygląda życie kulturalne w Szczecinku? Jak oceniają je eksperci? Czy miasto wydaje w tym zakresie wystarczającą ilość pieniędzy? I które miasta pod tym względem wypadają najlepiej?  Jak podaje portal Samorząd.pap.pl, Narodowe Centrum Kultury opublikowało właśnie najnowszy Ranking Kultury 2018. Na liście zwycięzców znalazło się dwanaście samorządów w zależności od poziomu zamożności i typu gminy. Wiadomo także, jak na tle najlepszych kulturalnych miast wypada Szczecinek.


    Ranking został oparty o dane z lat 2015-2016, uwzględniając zarówno dane finansowe, jak również dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych gminach. Zestawienie opracowano dla 12 kategorii gmin wyróżnionych ze względu na kryterium typu gminy (wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie i miasta na prawach powiatu) oraz kryterium zamożności (zamożność - mała, średnia i duża). 
Wśród składowych rankingu znalazły się: „działalność i uczestnictwo w kulturze” (waga 0,5); „wydatki na kulturę per capita” (waga 0,25) oraz „udział kultury w budżecie” (waga 0,25)
Na liście zwycięzców wśród gmin wiejskich znalazły się Padew Narodowa, Sadowne oraz Mielnik. W kategorii gminy miejsko-wiejskie pierwsze miejsca uzyskała Praszka, Frombork oraz Międzyzdroje. Wśród gmin miejskich najbardziej zaangażowane w kulturę są Sejny, Człuchów oraz Podkowa Leśna. Miasta na prawach powiatu najbardziej zaangażowane w kulturę to Jelenia Góra, Katowice i Kraków.
A Szczecinek? Miasto zakwalifikowano do gmin miejskich o średniej zamożności. W tej kategorii autorzy rankingu umieścili Szczecinek na 10 miejscu. Najlepsza trójka w tej kategorii miast to: Człuchów, Żywiec i Bolesławiec. 


kultura szczecinek ranking wydarzenia - komentarze opinie

 • gość 2018-04-16 13:41:47

  Żenada! Człuchów do pięt nam nie sięga. Kto im płacił za tę ocenę????

 • gość 2018-04-16 14:11:53

  art piknik to chyba anty-kultura, spotkanie towarzyskie ludzi antykultury za nasze pieniądze???

 • gość 2018-04-16 15:33:51

  pewnie sporo punktów na minus za zakup kruka :D

 • gość 2018-04-16 15:59:22

  KulturA W SZCZECINKU? TO TYLKO DOUGLAS I JEGO BRYGADA PO

 • gość 2018-04-16 21:38:01

  Informacja dla tych co nie opuszczają bram miasta-ciemnogród tu się zrobił. Istnieją inne miejscowości które potrafią lepiej wykorzystać potencjał swojego miasta i taki Człuchów wypada lepiej jak Szczecinek. Niestety władze myślą że tu jest ciemnogród i mieszkańcy ucieszą się z dyskoteki burmistrza czy kolorowego kruka. Inna sprawa że firma powołana do promocji miasta bierze się za prowadzenie jakiś interesów robiąc konkurencję podmiotom gospodarczym zamiast rozmawiać z nim, motywować i stworzyć takie atrakcje które przyciągną i mieszkańców i ludzi z zewnątrz. Ale tak to się w mieście wizji nie da...

Dodajesz jako: Zaloguj się