:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Jak protestują inne ruchy miejskie? Koszalin ratuje jez. Jamno

Aktualności, protestują ruchy miejskie Koszalin ratuje Jamno - zdjęcie, fotografia

W południe, w sobotę przy kanale Jamneńskim społecznicy, ekolodzy, żeglarze zorganizowali protest przeciwko dalszej degradacji jeziora Jamno. Społecznicy obawiają się strat w środowisku naturalnym, które będą trudne do odbudowania.

Poziom jeziora jest bardzo niski, a woda w nim nagrzewa się szybciej niż w poprzednich latach. Zazwyczaj o tej porze roku woda w jez. Jamno ma 11 st., w tym roku 18 st.! W wielu miejscach widać dno jezioro - alarmują członkowie jacht clubu. Na brzeg wyrzucane są śnięte ryby. Społecznicy obawiają się masowego zakwitu sinic w jeziorze. Alarmują: jezioro Jamno zagrożone jest katastrofą ekologiczną.

Według społeczników wszystkiemu mają być winne wrota sztormowe. Wrota regulują stan wody w zbiorniku wodnym, obecnie mimo niskiego poziomu wody w jeziorze ciągle przepuszczają wodę z jeziora do morza. Urzędnicy uspokajają:

- Sytuacja jest pod kontrolą. Poziom wody jest monitorowany. Obecny stan w jeziorze układa się między stanem średnim a niskim. Według specjalistów jest on spowodowany niskim poziomem wody w Morzu Bałtyckim. Planowane są prace, które mają ten problem rozwiązać nie tylko interwencyjnie, ale długoterminowo - powiedział dla Polskiego Radia Michał Kaczmarek rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W proteście wzięło udział 100 osób. Społecznicy z Koszalina zaprosili na protest również władze lokalne. Urząd Gminy w Mielnie wsparł protestujących i razem z organizacjami pozarządowymi apelował o ratowanie jeziora.

K. Berezowski, ruch miejski Szczecinecczanie

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


Jak protestują inne ruchy miejskie? Koszalin ratuje jez. Jamno komentarze opinie

  • gość 2018-05-14 08:20:16

    A Pan Konrad dalej kampanie na burmistrza jako dziennikarz prowadzi . Mistrzostwo hipokryzji. Wystarczy dopis kandydat na burmistrza i już jet uczciwie.

  • gość 2018-05-14 10:03:31

    Mój głos Pan ma! Trzeba zrobić porządek z tymi układami.

  • gość 2018-05-14 10:23:31

    Pierwszy gość chyba nie wie co to hipokryzja. hipokryzja to np. wytykanie kaczorowi bycia dyktatorem, gdy samemu robi się to samo. Na szczęście na małą skalę, bo nasz jaśnie pan temu warszawskiemu do pięt nie dorasta :D

Dodajesz jako: Zaloguj się