:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Jak uczą szczecineckie szkoły? Ranking "Perspektyw" nie pozostawia złudzeń

Jak uczą szczecineckie szkoły? Ranking

Na pewną ocenę sytuacji pozwala najnowszy ranking przygotowany przez portal Perspektywy.pl. Jeśli chodzi o Szczecinek, to w prestiżowym zestawieniu najlepszych liceów i techników znalazły się tylko dwie placówki oświatowe ze Szczecinka.

W jednym z artykułów, który ostatnio został opublikowany na Temat Szczecinek.com, poruszyliśmy temat dotyczący tego, jak uczą szczecineckie szkoły (https://szczecinek.com/artykul/na-jakim-poziomie-ucza/361154). Tekst wywołał szeroką dyskusję. Teraz nadarzyła się okazja, by jeszcze raz zweryfikować wspomniane zagadnienie. 
Na pewną ocenę sytuacji pozwala najnowszy ranking przygotowany przez portal Perspektywy.pl. Jeśli chodzi o Szczecinek, to w prestiżowym zestawieniu najlepszych liceów i techników znalazły się tylko dwie placówki oświatowe ze Szczecinka.


W Rankingu Perspektyw 2018 spośród szczecineckich „ogólniaków” najlepiej oceniono I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety. Szkoła znalazła się na 417 miejscu w kraju. W województwie zachodniopomorskim placówka zajmuje 12 miejsce. 


Jeśli chodzi o szczecineckie technika, to tu zdecydowanie najlepiej wypadło Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Popularny „ekonomik” zajął 143 pozycję w skali kraju. Daje to 6 miejsce wśród techników funkcjonujących w województwie.


Jeśli chodzi o szkoły powiatu szczecineckiego, to w Rankingu Perspektyw znalazło LO im. T. Szewczenki w Białym Borze. Szkoła ulokowała się na 341 miejscu, co oznacza, że jest 9 w województwie. 
Kryteria Rankingu Perspektyw 2018 to m.in.: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych, jak również w przypadku techników wyniki egzaminu zawodowego. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szkoły nauka szczecinek ranking najlepsze liceum technikum perspektywy - komentarze opinie

 • gość 2018-01-10 13:07:00

  " A że szkolnictwo w Szczecinku jest, jakie jest? Na pewno może być lepsze. Podobnie jak w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie." T. Czuk takie to ambicje

 • gość 2018-01-10 14:03:19

  Bezradny radny z PO rozłożył nasz ogólniak, na łopatki - niegdyś chlubę Szczecinka... Zamiast politykować i zajmować się radą weź się człowieku lepiej za robotę i szkołę !!!, Już nawet Człuchów i Biały Bór ma lepsze szkoły... Przecież to obciach!!!!Współczuję rodzicom

 • gość 2018-01-10 18:50:46

  To, że ryba psuje się od głowy to fakt ( piję do LO ), ale jest też przysłowie, które mówi "z g.....na" bata nie ukręcisz" i że " z niewolnika nie ma pracownika" a przysłowia są mądrością narodu! Jakiś cymbał wymyślił, że wszyscy mają mieć wyższe wykształcenie więc powstały te wyższe szkoły gotowania na gazie w każdej dziurze z poziomem niższym niż niegdyś wieczorówki. I każdy może być mgr ! To po co się uczyć w podstawówkach, gimnazjach, czy szkołach ponadgimnazjalnych??? A łopatą wiedzy do głowy nikt nie nałoży. Więc w konsekwencji tego wszystkiego będziemy mieli takich właśnie lekarzy, nauczycieli, dziennikarzy, policjantów, mechaników itp (polecam proroczy film "IDIOKRACJA" ) Wątpię, że moja wypowiedź zostanie zamieszczona, ale kto zabroni mi napisać? pozdrawiam ;-)

 • gość 2018-01-10 18:54:35

  I jeszcze jedno - może spojżeć na to również z innej strony i zapytać JAK UCZY SIĘ SZCZECINECKA MŁODZIEŻ???

 • gość 2018-01-10 20:03:36

  Jeśli w rankingach wypadają o niebo lepiej licea ze Słupska, Piły, Chojnic, Koszalina, a nawet mniejszego Białego Boru czy Człuchowa czy innych mniejszych miasteczek od Szczecinka w Polsce to nie jest problem ze szczecinecką młodzieżą a z marnym poziomem szkoły i nauczycielami.Być może nie mają odpowiedniego podejścia, nie potrafią zainteresować, zainspirować i wyegzekwować... Złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy...

 • gość 2018-01-10 23:06:08

  Matura na poziomie matury przedwojennej, egzamin wstępny na studia, na koniec studiów ogólnokrajowy egzamin zewnętrzny. I będziemy mieli i wspaniałych architektów, urbanistów i menadżerów. I nie zabraknie porządnych mechaników, hydraulików i pielęgniarek. Powrót do kształcenia zawodowego i na poziomie technikum, a nie matura na 30%, a potem "magister z kropką".

 • gość 2018-01-10 23:11:02

  Naprodukują magistrów Gotowania Na Gazie i Ochrony Środowiska, a potem nie ma kto pracować, ani w Krono, ani gdzie indziej. Są studia, są aspiracje. A tu ani pensji, ani mieszkania, ani ślubu nie weźmiesz, bo kasy nie masz, a po studiach za 2500PLN robić nie będziesz, jak rodzice 5 lat płacili na ciebie. I jeszcze wszyscy młodzi wyjeżdżają do Poznania studiować, żeby potem w Tesco w Poznaniu towar układać na półkach.

 • gość 2018-01-11 11:04:47

  to niech idą na medycynę, burmistrzami i poosłami zostaną;)

Dodajesz jako: Zaloguj się