:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Jak w prosty sposób zaaranżować oryginalny ganek?

Porady, prosty sposób zaaranżować oryginalny ganek - zdjęcie, fotografia

 

Od stuleci mówi się, że ganek stanowi nieodłączną wizytówkę każdego domu. Nic więc dziwnego, że tradycja posiadania ganku przetrwała aż do dziś. Zobacz jak samodzielnie zaaranżować wejście do domu.

Dziś ganek może występować w różnej odsłonie. Jedni decydują się na wejście do domu w tradycyjnym stylu, inni zaś postanawiają zaaranżować ganek w nowoczesnym wydaniu. Bez względu na to jaki styl będzie mieć nasze wejście do domu, warto dokładnie przemyśleć mającą powstać aranżację. Poznaj proste porady, które podpowiedzą Ci jak zaaranżować ganek.

Aranżacja ganku od podstaw

Dobierz styl ganku do aranżacji domu

Nie od dziś wiadomo, ganek jest nieodzowną wizytówką każdego domu. Nikogo wiec nie powinno dziwić, że ganek nie może odstawać od pozostałej aranżacji budynku i jednocześnie powinien pozostać on przy tym wysoce reprezentatywny. Zanim przejdziesz do jakichkolwiek działań, określ więc obecny styl aranżacji całego domu i dopasuj do niej aranżację ganku.

Zadbaj o kwestie techniczne

Zanim przyjdzie pora na dodatki do ganku, należy zadbać o wszystkie kwestie techniczne związane z wejściem do domu. Mowa tu o całkowitym wykończeniu lub renowacji podłogi, schodów oraz innych elementów budynku, które związane są bezpośrednio z gankiem.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Teraz jest idealny moment, aby zadbać o bezpieczeństwo zarówno gości jak i domowników, którzy użytkują ganek. W tym celu warto zamontować taśmę antypoślizgową na stopniu lub schody prowadzące na ganek. Zaś jeśli wejście do domu znajduje się na znacznym podwyższeniu, należy zamontować barierki ochronne, które zapobiegną upadkowi z wysokości. Warto także wspomnieć, że coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe oświetlenie ganku oraz schodów prowadzących do wejścia, co ma znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i dorosłych, zwłaszcza po zmroku, kiedy łatwo o nieuwagę.

Wybierz zadaszenie ganku

W niektórych domach zadaszenie ganku jest po prostu częścią piętra. Niektórzy zaś decydują się na niezabudowany ganek, który nie znajduje się we wnęce budynku. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, warto zadbać o dodatkowe zadaszenie wejścia do domu. Możliwości jest naprawdę wiele, a samo zadaszenie można bez problemu dopasować uprzednio uwzględniając wiodący styl danego domu. Zarówno zadaszenie wejścia do domu jak i zadaszenie ganku można znaleźć na stronie metal-gum.com. Znajdują się tam zarówno zadaszenia ze szkła jak i daszki wykonane z poliwęglanu.

Postaw na dodatki i dekoracje na ganek

Dziś dodatki na ganek, które jednocześnie pełnią funkcję ozdobną są łatwo dostępne i można znaleźć je niemal w każdym sklepie budowlanym. Najpopularniejsze dodatki na ganek to miejsce chwilowego spoczynku w postaci klimatycznej ławeczki, a także piękne kwiaty w oryginalnych donicach. Warto jednak pamiętać, że wszelkie ozdoby i dodatki, które znajdą się na ganku, choć mogą przełamać wybraną aranżację, to jednak nie powinny od niej zbytnio odbiegać. Dzięki temu aranżacja ganku pozostanie spójna i estetyczna.