:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Jak wdrożyć innowację w punkcie handlowo-usługowym?

Porady, wdrożyć innowację punkcie handlowo usługowym - zdjęcie, fotografia

Jesteś mikro lub małym przedsiębiorcą i prowadzisz punkt handlowo-usługowy? Chcesz wprowadzić innowację i pozyskać nowych klientów? Dowiedz się jak to zrobić!

Innowacja to odwaga
Pierwszym krokiem do innowacji jest świadomość oraz chęć wprowadzenia pewnej zmiany. Niestety może się to wiązać z poczuciem lęku przed nieznanym oraz ewentualną porażką – nie przejmuj się tym, to normalne uczucie. Pierwszym krokiem jest właśnie „pokonanie” tych emocji i tzw. przełamanie. Czytając historie największych innowatorów, pewnie wiesz, że sporo ich pomysłów oraz prób wprowadzenia innowacji kończyło się fiaskiem. Jednak sukces jednej okazał się początkiem drogi na szczyt – tak samo może być w Twoim przypadku. Dlatego, jeśli chcesz wprowadzić innowację i wyprzedzić swoją konkurencję, przede wszystkim znajdź w sobie chęć oraz odwagę i siłę do działania.


Program Polska Bezgotówkowa (terminal za 0 zł)
Program Polska Bezgotówkowa ruszył na początku tego roku. Jest to wspólna inicjatywa sektora publicznego, wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz Związku Banków Polskich (stworzyli Fundację Polska Bezgotówkowa). Głównym celem programu jest popularyzacja oraz promocja płatności bezgotówkowych w Polsce. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli jesteś mikro lub małym przedsiębiorcą i chcesz rozwinąć swój biznes (wprowadzić innowację), pozwalaj swoim klientom na płatności bezgotówkowe. Możesz liczyć na wsparcie – przede wszystkim nic nie zapłacisz za terminal płatniczy (do wyboru są teraz 2 modele darmowych terminali płatniczych – terminal standardowy oraz terminal Smart D220). Fundacja pokryje także koszty związane z abonamentem za usługi (transakcje bezgotówkowe) oraz wesprze Cię technicznie. Więcej na temat rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce oraz Programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/.


Promuj swój biznes
Jeśli chcesz przyciągnąć nowych klientów oraz utrzymać aktualnych – przekonaj ich do swojego produktu lub usługi. Przede wszystkim zastanów się co możesz im zaoferować (czego nie ma konkurencja albo czego nie komunikuje). Następnie staraj się dotrzeć do ludzi potencjalnie zainteresowanych Twoim produktem lub usługą. Mając ograniczony budżet postaw na media społecznościowe (Facebook, Instagram), tworząc fanpage swojej firmy oraz angażując jej fanów. Drugim sposobem jest promocja w sieci wyszukiwania (Google) dzięki kampaniom AdWords. Umożliwia to informowanie klientów o promocjach oraz nowych produktach (nawet lokalnie). Pamiętaj – szukaj okazji i nie bój się czasem zaryzykować. Powodzenia!

 

artykuł partnera serwisu