:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 10/06/2019 11:59

Jak już informowaliśmy, Zakład Opieki Psychiatrycznej Salus, prowadzony przez dr Jolantę Martyniuk, ma zostać zamknięty. Takie informacje dotarły do nas od personelu, który otrzymał wypowiedzenia z pracy. W poniedziałek (10.06) w starostwie powiatowym odbyła się specjalna konferencja prasowa w sprawie wspomnianej placówki i jej przyszłości.

Na spotkaniu z mediami obecny był starosta Krzysztof Lis i prezes zarządu Szpital Szczecinek Radosław Niemiec:

- Od kilku miesięcy w związku z sygnałami, jakie przekazywał właściciel NZOZ Salus, pan Radosław Niemiec podjął działania związane z możliwością ewentualnie podpisania stosownej umowy gospodarczej, która pozwalałaby na to, żeby w sposób płynny, szpital szczecinecki kupił to, co jest związane z dzisiejszymi świadczeniami usług zdrowotnych przez NZOZ Salus

- mówił Krzysztof Lis.

W ewentualnej umowie gospodarczej, o której mówił starosta, chodziłoby przede wszystkim o kupno nieruchomości, która znajduje się w kompleksie szpitalnym, a także nabycie mienia ruchomego, środków trwałych, przejęci mieliby być również pracownicy (oczywiście w porozumieniu i za ich zgodą). Szpital mógłby wówczas na tej podstawie pretendować do tego, aby został podpisany aneks do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpital w Szczecinku byłby świadczeniodawcą usług psychiatrycznych. Jak powiedział Krzysztof Lis, od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy, jest to jednak przedsięwzięcie gospodarcze, które regulują pewne uwarunkowania dot. tego, za ile sprzedający chciałby sprzedać jak najdrożej, a kupujący chciałby kupić jak najtaniej.

- Starosta szczecinecki to przedsięwzięcie wspiera od początku. Rezygnacja przez NZOZ Salus świadczeń psychiatrycznych, powodowałaby, że na terenie powiatu szczecineckiego nie mamy dostępu do usług psychiatrycznych. Najbliższe takie usługi byłyby w Koszalinie albo Wałczu - dodał starosta. - Jest to przedsięwzięcie dość skomplikowane, kupno zorganizowanej części przedsiębiorstwa wiąże się przede wszystkim z inwentaryzacją tego wszystkiego, co dotyczy funkcjonowania tej firmy: należności, zobowiązania, nawet potencjalne ewentualne przyszłe roszczenia.

Walne zgromadzenie spółki Szpital Szczecinek pod koniec kwietnia podjęło uchwałę, w której upoważniło prezesa Radosława Niemca do prowadzenia negocjacji w sprawie kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa NZOZ Salus. Walne zgromadzenie ponadto ustaliło kwotę, do jakiej może negocjować prezes zarządu spółki z jednym warunkiem: ta kwota nie może być wyższa od wyceny przez biegłego rzeczoznawcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Dwa tygodnie temu, na zlecenie spółki, szpital w Szczecinku otrzymał wycenę omawianej części przedsiębiorstwa. Jak usłyszeliśmy od Krzysztofa Lisa, wycena ta odbiega od upoważnienia walnego zgromadzenia - upoważnienie jest wyższe niż wycena. Szpital jest gotowy, aby negocjować kwestię kwoty.

Jeżeli zostanie ona wynegocjowana, obie strony będą miały możliwość zawarcia stosownego aktu notarialnego. Radosław Niemiec wcześniej przeprowadził rozmowy z wieloma pracownikami i z ich strony jest wola zatrudnienia i ich przejścia z niepublicznego podmiotu do spółki Szpital w Szczecinku.

- Na całe to przedsięwzięcie trzeba mieć środki finansowe. Szpital w Szczecinku nie jest w dobrej kondycji finansowej - za rok 2016 miał ok. 2 milionów strat, za 2017 - ok. 5 mln i za 2018 - ok. 9 mln strat. Samorząd powiatowy i miasto Szczecinek w roku ubiegłym i w tym roku dokapitalizują spółkę. Tych środków finansowych na kupno takiego przedsiębiorstwa wolnych nie ma. Prowadzone są przez pana prezesa rozmowy z jednym z banków, który może nam to przedsięwzięcie skredytować. Teraz jak to wszystko zsumujemy, to my nie możemy sobie tego kupować, przepraszam za zwrot, jak “kilogram pomidorów”, to jest skomplikowane przedsięzwzięcie gospodarcze

- dodał Krzysztof Lis.

Prowadzone są rozmowy w zakresie zatrudnienia odpowiedniej ilości lekarzy psychiatrów. Na początku kwietnia złożony został wniosek do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie powiatu szczecineckiego do programu pilotażowego na uruchomienie Centrum Zdrowia Psychicznego. Teraz Ministerstwo zadecyduje, czy uwzględni powiat w swoim programie. Najbliższe CZP jest w Kołobrzegu.
 

Patryk Witczuk
Reklama

salus szczecinek starostwo powiatowe szpital szczecinek konferencja - komentarze opinie

 • gość 2019-06-10 12:40:49

  PANI MARTYNIUK PROWADZILA SALUS PRZEZ WIELE LAT I NIE BYLO SLYCHAC O STRATACH TERAZ JA SIE ZAJMIE TYM NIEMIEC TO BEDA STRATY

 • Holms - niezalogowany 2019-06-10 13:14:34

  Wiele lemingów, wyznawców lgbt oraz telewidzów tvn jest bardzo sfrustrowanych, cierpi na depresję. I potężna klinika nie pomieści ich wszystkich. A uciekać przed wymiarem sprawiedliwości i komornikiem gdzieś trzeba. Jakoś baphomet nie chce wziąć swoich wyznawców z masonerii pod opiekę.

 • gość 2019-06-10 13:28:37

  Zatrudnijcie drugiego pulmonologa,ludzie starzy , chorzy nie mogą oczekiwać w kolejce 60 osobowej , do którejś tam w nocy na badanie , to jest jakaś kpina z pacjentów w mieście ,którym codziennie wydobywają się tony toksyn z kronobyla i przechodzą przez nasze płuca.

 • Jaja - niezalogowany 2019-06-10 18:24:28

  Kojarze tego goscia. On z barwic jest, tak jak ja, zapamietalem go bo jak bylem malym dzieciakiem ok. 10-12 lat to mieszkalem na tym samym osiedlu co on i pamietam ze prawie mnie pobił bo zerwałem sobie slonecznik na jego działce. Teraz mam 38 lat. Nieprzyjemny typ ogólnie

 • gość 2019-06-10 21:16:07

  masoni wzorem Holandii chętnie wprowadzili by pomoc w postaci eutanazji, szczecineccy emeryci i niepełnosprawni zacznijcie się bać wygranej miłośników lgbt gdyż oni wam POmogą, oj POmogą, starożytna Sparta to przy tym pikuś

 • wujek dobra rada - niezalogowany 2019-06-10 21:32:24

  Skoro za wiatę miasto zapłaci ponad 100 tysi, więc zabytkowy pałacyk powinien kosztować minimum 10 baniek.

 • gość 2019-06-12 08:25:41

  NIEMIEC NA FOTCE TO MA WASY JAK ADAS

 • gość 2019-06-13 21:16:48

  A co z konferencją prasową i komisją śledczą w sprawie PUNKTU KRWIODAWSTWA????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • gość 2019-06-14 08:53:18

  Nie rozumię o co tu chodzi. Problem to ma Pani Martyniuk. Chce zaprzestać działalności , to niech zaprzestaje , a cały majątek SALUSA niech niszczeje. Strona która chce ewentualnie przejąć(kupić, odkupić) szpital jest w korzystniejszej sytuacji i to ona powinna dyktować warunki, niestety z zamieszczanych artykułów wynika coś innego.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 11:11:18

  Prawda, miasto może sobie kupić pomost do kapitalnego remontu za 150 tysi.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"