:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak zacząć handel opcjami binarnymi?

Porady, zacząć handel opcjami binarnymi - zdjęcie, fotografia

Jeśli chodzi o same aktywa, to warto pamiętać, że poszczególni brokerzy oferują ich różną ilość oraz rodzaj, można jednak wyszczególnić podstawowe grupy:

 • akcje;
 • pary walutowe;
 • towary;
 • indeksy.

Będąc początkującym inwestorem, warto zastanowić się, czy w pierwszej kolejności nie należy założyć konta demo, które oferują niektórzy brokerzy. Pomagają one nie tylko rozeznać się w zasadach rządzących handlem opcjami binarnymi, lecz również zapoznać się z funkcjonowaniem samej platformy.

Poniżej przedstawiono podstawowe kroki, które należy wykonać przed przystąpieniem do handlu.

Po pierwsze: wybór brokera

Wybór brokera, na którego platformie będzie się inwestować, jest niezwykle istotny. W dużej mierze wynika to z ryzyka natrafienia na nieuczciwego brokera, który może próbować oszukać swoich klientów. Przed podjęciem decyzji warto poznać opinie o brokerach opcji binarnych np. na stronie http://bino24.pl/opcje-binarne-opinie/. Wśród elementów o szczególnym znaczeniu przy wyborze brokera, można wymienić:

 • licencję wydaną przez urząd uznany za godny zaufania w UE;
 • opinie innych, często bardziej doświadczonych, klientów danego brokera;
 • minimalną kwotę wymaganą do handlu;
 • minimalną kwotę, którą należy wpłacić jako depozyt;
 • sposób funkcjonowania platformy handlowej;
 • jakość obsługi klienta/supportu oraz tego, w jakich językach jest ona dostępna.

Pamiętając o tych sześciu punktach, można zapoznać się z dostępnymi brokerami na rynku i wybrać takiego, który będzie najodpowiedniejszy.

Po drugie: nauka inwestowania

W internecie można znaleźć wiele poradników uczących podstaw inwestowania w opcjach binarnych oraz zasad ich funkcjonowania. Edukując się, nie można zapominać, że często same platformy oferują możliwość korzystania z bezpłatnych lekcji, czy filmików instruktażowych. Bywają one przydatne nie tylko dla początkujących, lecz również dla bardziej doświadczonych inwestorów. Podobnie jest ze wspomnianymi już kontami demo oferowanymi przez niektóre platformy. Pozwalają one na bezpieczne stawianie kroków wśród opcji binarnych, a także na testowanie nowych strategii inwestycyjnych i planów.

Po trzecie: odpowiednio dobrana strategia

Opcje binarne nie są formą ruletki: raz się zyska, a raz straci. Stanowią one sposób na długofalowy zysk, w którym pojedyncze porażki nie mają znaczenia. Z uwagi na to należy mieć odpowiedni plan, którego trzeba się konsekwentnie trzymać. Plany te określa się mianem strategii inwestycyjnych. Na samym początku przygody z opcjami binarnymi wybór odpowiedniego planu nie jest łatwy i należy przy nim pamiętać, że każdy z nich posiada zarówno wady, jak i zalety. Niezależnie od tego każda wybrana strategia powinna mieć na celu możliwie najskuteczniejsze określenie tego, czy cena aktywów spadnie, czy też wzrośnie.

Po czwarte: handel

Po wykonaniu pierwszych trzech kroków można przystąpić do handlu (zarówno tego na demo, jak i realnym koncie). W pierwszej kolejności wybieramy aktywa bazowe — warto zdecydować się na handel jednym aktywem, ich zbyt duża ilość może wprowadzić zamęt oraz wygenerować większe straty.

Następnie wybiera się rodzaj opcji binarnych i również w tym przypadku warto skupić się na jednej z nich (przynajmniej do momentu zebrania większego doświadczenia). Poszczególne rodzaje opcji binarnych nie są dobre dla każdego oraz bywają dostępne tylko u niektórych brokerów. Wśród głównych typów opcji można wymienić:

 • tradycyjną Call/Put (lub Up/Down) — inwestor określa, czy w momencie wygaśnięcia cena aktywów będzie wyższa, czy też niższa od ceny bazowej;
 • OneTouch — przy tej opcji należy określić, czy wzrost lub spadek ceny (względem bazowej) nastąpi w określonym czasie i przekroczy wyznaczony próg;
 • 60 seconds — w opcji tej jest jasno określony czas jej wygaśnięcia i wynosi on 60 sekund. Tu również należy określić czy w tym czasie cena pójdzie w górę, czy spadnie;
 • opcje indywidualne/kreator opcji — opcje wybierane często przez bardziej doświadczonych inwestorów, którzy sami decydują o poszczególnych parametrach.

Rozpoczynając handel opcjami binarnymi, należy pamiętać również, że pośpiech nie jest wskazany, a przemyślane decyzje pozwolą uniknąć niepotrzebnych strat.

Jak zacząć handel opcjami binarnymi? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com