:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Jak zapewnić stabilność firmy przez budowanie bazy stałych klientów?

05/12/2018 03:58
Porady, zapewnić stabilność firmy przez budowanie stałych klientów - zdjęcie, fotografia

Idealną sytuacją dla prowadzącego biznes byłoby zatrzymywanie na zawsze każdego klienta. Jest to niestety nierealne, kupujący pojawiają się i znikają, a tylko ich część wraca. Twoim zadaniem jest sprawienie, by była to część możliwie jak największa. Aby tego dokonać potrzeba czegoś więcej, niż organizowanie kampanii marketingowych, wprowadzania nowości lub konkurencyjnych cen.

BUDUJ ZWIĄZKI Z KLIENTEM

Budowanie relacji nie jest działaniem, które daje szybki i trwały efekt.

- Pewne ułatwienie mają ci właściciele firm, w których cykl sprzedaży jest długi na tyle, by klienci i sprzedający mieli czas na osobiste poznanie się – zauważa właściciel stołecznej stolarni i sklepu mckapka.pl z meblami drewnianymi, gdzie możesz kupić stół drewniany, stolik kawowy, blat kuchenny i wiele innych. - Trudniej jest w przypadku, gdy proces sprzedaży odbywa się szybko i handlowiec ma szansę zbudowanie relacji tylko podczas pierwszej interakcji.

Dużo zależy wówczas od odpowiednich kwalifikacji i predyspozycji sprzedawcy, który powinien posiadać umiejętność indywidualnego podejścia do klienta, prezentować energię i chęć udzielania mu pomocy, zadawać kupującemu odpowiednie pytania w celu rozpoznania jego potrzeb oraz gwarantować sprawną obsługę sprzedaży. Trudno wtedy mówić o nawiązaniu relacji, raczej o szansie na wywołanie u klienta pozytywnego wrażenia i chęci powtórnego dokonania zakupu.

DOSTARCZAJ ODPOWIEDNICH INFORMACJI

- Bardzo często kluczem do pozyskania lojalności jest właściwie przekazana informacja o oferowanym produkcie lub usłudze – twierdzi Zbigniew Nastałek, właściciel sklepu jubilerskiego sklep.sundiamore.pl, w którym znaleźć można oryginalną biżuterię wykonaną według własnych, autorskich projektów. - Klient czuje się bezpiecznie w obecności handlowca, który posługuje się takim samym jak on językiem, nie używa słownictwa zrozumiałego tylko dla fachowców, potrafi wyjaśnić niektóre techniczne zagadnienia, stosując porównania i analogie zaczerpnięte z życia codziennego.

Nie oznacza to oczywiście, że sprzedawca zupełnie powinien zrezygnować z profesjonalnego żargonu.

- Kluczem jest elastyczność, a więc przekaz powinien być dostosowany indywidualnie do konkretnego klienta – twierdzi przedstawiciel importera włoskich odwodnień, oferowanych na stronie prosale.com.pl.

EDUKUJ KLIENTÓW

Współczesny klient wychowany na środkach komunikacji, zapewniających mu dostęp do różnorodnych informacji, coraz częściej chce powiększać swoją wiedzę o tym, co jest obiektem jego zainteresowania i przedmiotem ewentualnego zakupu.

- Dlatego powinieneś edukować klientów, zanim sprzedasz im swoje produkty i nie pozostawiać ich bez pomocy, kiedy już je kupią – uważa przedstawiciel importera wyposażenia dla profesjonalnej gastronomii, sprzedawanego w sklepie gastropromocje.pl. - Pomoże w tym content marketing.

Content marketing ma służyć tworzeniu treści, których potrzebują odbiorcy. Dlatego powinien skupić się na aspekcie edukacji, która może przyjąć kilka form, najważniejsze jest jednak zawsze dostarczanie użytecznej wiedzy w odpowiednim czasie. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby jej przekazywania:

a) blog – przedstawia się w nim w formie artykułów sposób działania produktu lub usługi oraz tematy bezpośrednio związane z obszarem Twoich działań; 

b) e-booki, które są dłuższą formą prezentacji treści, dlatego pozwalają przedstawić wybrane zagadnienie w pełniejszy sposób. Dodatkowo, często są środkiem do dodatkowego pozyskania leadów, ponieważ ich pobranie najczęściej jest możliwe po podaniu adresu e-mail potencjalnego klienta;

c) video - krótkie filmy, które przedstawią produkt lub usługę. Należy tworzyć filmy proste i niedługie tak, by w ciągu kilku minut omawiały tylko jedno zagadnienie.

DOWIEDZ SIĘ CZEGO PRAGNIE KLIENT

- Nie sposób pozyskać zaufanie i przychylność klienta nie poznając jego oczekiwań wobec przedmiotu sprzedaży i sposobu funkcjonowania firmy – zauważa właścicielka internetowego butiku kessi.pl z kurtkami i płaszczami dla pań. - Aby uzyskać taką wiedzę, niezbędne jest zgromadzenie odpowiednich informacji o preferencjach kupujących.

- Najlepszym sposobem poznania potrzeb odbiorcy jest zadawanie mu właściwych pytań – twierdzi handlowiec ze strony limesto.pl, którego firma oferuje m.in. meble metalowe i myjki warsztatowe.

Pytania te powinny zaczynać się od pytań otwartych, możliwie jak najszerszych. W miarę gromadzenia coraz większej ilości informacji o potrzebach klienta, można zawężać je aż do pytań alternatywnych czy zamkniętych. Pytania alternatywne to takie, w odpowiedzi na które klient jest ograniczony do kilku możliwości, najczęściej dwóch. Natomiast pytania zamknięte to takie, na które klient może udzielić wyłącznie odpowiedzi „tak” lub „nie”. Jeżeli zadane zostaną za wcześnie, a zwłaszcza na samym początku rozmowy, najpewniej klient odpowie „nie”. Dlatego nigdy nie można rozpoczynać rozmowy od pytań zamkniętych.

- Klient, słysząc na samym początku swojej wizyty w sklepie "czy mogę w czymś pomóc?" najczęściej odpowie „nie” – twierdzi menadżer Agencji Barmanów, prezentującej na stronie agencjabarmanow.pl organizowane przez siebie pokazy barmańskie i baristyczne oraz bary molekularne. - Natomiast słysząc "w czym mogę pomóc?", nawet nieświadomie może zacząć mówić o swoich potrzebach.

Następnym sposobem jest poznawanie potrzeb odbiorców przy pomocy ankiet i doświadczeń pracowników, którzy kontaktują się bezpośrednio z nimi i wiedzą, co ci mówią o firmie, jej produktach i cenach.

- Pozyskiwane wszelkimi kanałami informacje o stopniu zadowolenia i oczekiwaniach kupujących są cennymi wskazówkami do wykorzystania przy dokonywaniu zmian i ulepszeń w firmie – uważa fotograf Krystian Prochowski, z którego profesjonalnymi zdjęciami z sesji ślubnych można zapoznać się na stronie jedenmoment.pl.

- Nie zapominajmy, że stały klient więcej kupuje, bezinteresownie udziela firmie rekomendacji, a nawet często staje się jej ambasadorem na forach społecznościowych - podsumowuje przedstawiciel przedsiębiorstwa unitrans.com.pl, zajmującego się m.in. utylizacją przeterminowanych leków oraz niszczeniem dokumentów niearchiwalnych na terenie całej Polski. - Warto zabiegać o jego pozyskanie, gdyż jest ważnym czynnikiem decydującym o pozycji firmy na rynku i jej stabilności.

 

artykuł partnera serwisu

Reklama

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"