:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze B. dobre
Daniel Rak, burmistrz Szczecinka. Jego pomysł na zatrzymanie młodych ludzi w mieście to praca w Klastrze Meblowym i udostępnienie gruntów deweloperom
Temat Szczecinecki 25/06/2019 06:18

Ucieczka młodych ludzi z oddalonych od wielkich aglomeracji miast, miasteczek i wsi to wciąż aktualny problem, z którym już wielu próbowało się zmierzyć. A jak zatrzymać młodych w Szczecinku? Pytanie, znane z kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, niczym echo powróciło na minione obrady sesji Rady Miasta. Stało się tak za sprawą omawianego w trakcie sesji “Raportu o stanie Miasta Szczecinek za 2018 rok”. Jakie wnioski związane z tym problemem mają obecne władze Szczecinka?

Odpowiedzi, jakie nasuwają się przy okazji dyskusji dotyczącej pomysłów na zatrzymanie młodych ludzi w mieście, sprowadzają się w różnych miejscach praktycznie do tego samego. To praca z atrakcyjnymi zarobkami i łatwość w dostępie do własnego mieszkania. I właśnie na te dwa obszary zwróciła uwagę radna Joanna Pawłowicz, nawiązując do danych ujętych we wspomnianym raporcie. 

Oczywiście, trudno jest nam konkurować z dużymi miastami, gdzie poziom życia jest inny. Warto by się jednak zastanowić, co jeszcze można by zrobić, aby młodzi ludzie chcieli do Szczecinka wracać

- zauważyła radna.

 • Chodzi o nasze zasoby mieszkaniowe oraz wzmocnienie atrakcyjności rynku pracy. Dzisiaj młodzi ludzie chcą mieć atrakcyjną pracę i chcą lepiej zarabiać. Należy jeszcze pamiętać, że zatrzymując młodych w Szczecinku, częściowo rozwiązalibyśmy problem osób starszych. Bo to właśnie młodzi ludzie zapewniliby wsparcie swoim rodzinom

- dodała Joanna Pawłowicz.

Do problemu poruszonego przez radną odniósł się burmistrz Daniel Rak. Jak na początku poinformował, ma świadomość tego, że aby dostać mieszkanie komunalne w Szczecinku, trzeba najpierw poczekać w kolejce. Wspomniał o tym, że trwa przebudowa budynku na ponad 20 lokali socjalnych przy ul. Pilskiej, jak również o tym, że niedługo powinna ruszyć budowa bloku przy ul. Polnej z kilkoma mieszkaniami wspomaganymi.

Nasz budżet tego wszystkiego nie udźwignie.

 • W kolejnych latach oczywiście będziemy decydować o budowie kolejnych mieszkań. Uważam jednak, że mieszkania komunalne i to, w jakim kierunku zmierza polityka państwa, powinny przysługiwać osobom naprawdę ubogim. Wszystko idzie w tym kierunku, że stała praca i wysokie większe zarobki nie będą powodowały tego, że ktoś będzie się “łapać” na mieszkanie komunalne

podkreślił Daniel Rak.

Na to, by ceny mieszkań w Szczecinku nieco drgnęły na korzyść mieszkańców burmistrz także ma pomysł.

 • Gdyby jeszcze bardziej udostępnić grunty deweloperom, być może ceny mieszkań byłyby w Szczecinku przystępniejsze

- zasugerował Daniel Rak.

A co z kwestią atrakcyjnej pracy? Według burmistrza miasto robi wszystko, aby młodzi chętnie szli na kierunki zawodowe. Jego zdaniem, na atrakcyjność zarobków w Szczecinku wpływa także rozwijający się w mieście Szczecinecki Klaster Meblowy. Na przyciągnięcie młodych do Szczecinka ma wpłynąć także szczecineckie becikowe, czyli jednorazowa wypłata 1000 zł za narodziny dziecka, którym Szczecinek ma się odróżniać od Koszalina. 

Jako samorząd staramy się, aby młodzież nie szła tylko do ogólniaka.

 • Staramy się stworzyć ofertę, która będzie sprzyjała lokalnym firmom. I aby potem młodzi ludzie byli usatysfakcjonowani pod względem wynagrodzenia. Tu można również wspomnieć o rozwijającym się Klastrze Meblowym, który także potrzebuje siły roboczej i dzięki któremu zarobki są bardziej atrakcyjne. Wprowadziliśmy również becikowe. Pod tym względem także różnimy się od takiego Koszalina - zaznaczył burmistrz.

Na koniec dyskusji dotyczącej tego tematu Daniel Rak wspomniał, że miasto nadal będzie tworzyć ofertę dla ludzi młodych. Wskazał też, że jest to to zadanie, z którym wszyscy będą musieli się zmierzyć. 

 

Reklama

burmistrz daniel rak joanna pawłowicz mieszkania socjalne młodzi ludzie wyjazd pomysł praca - komentarze opinie

 • gość 2019-06-25 07:43:09

  Którym deweloperom panie Rak? Z sójczego wzgórza?

 • miszcz - niezalogowany 2019-06-25 07:55:16

  Nie wiem jak wy, ale po mojemu to jest genialne. To nasz geniusz lokalny jest, tytan myśli, złoty przywódca i słońce trzesiecka. Jak już odda grunty deweloperom a młodych powysyła do zawodówek a potem do krono to będziemy jeść łabedzie i rybki z Trzesiecka

 • gość 2019-06-25 07:59:53

  Całkowity brak rozeznania.Czy jednorazowe 1000 zł wpłynie na przyciąganie młodych do zamieszkania w Szczecinku.Co do klastra też gadanie na wyrost.Przecież wiodacy i rozdajacy karty czczony jak bóstwo przez wladze koncern nie pozwoli aby zarobki w nim były konkurencyjne do duzych miast.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 08:42:54

  Praca w klastrze! Dobre sobie! Taka rozwojowa praca w rozowojowej firmie, która w dupie ma swoich młodych pracowników. Najważniejsze, żeby zrobić wigilię i inne atrakcje dla emerytów. Ciekawe co oni dają firmie? Podnoszą jakość produkcji?

 • gość 2019-06-25 09:09:44

  Dziwny burmistrz, dziwne miasto . Najlepiej oddać hurtem za darmo jednemu deweloperowi wszystkie grunty nadające się do zabudowy.

 • gość 2019-06-25 09:33:55

  Tańsze grunty dla deweloperów = większy zysk dla deweloperów.
  1000 zł becikowe = większa zapomoga dla patologii.
  Chcą posłać wszystkich do zawodówki, aby nie mogli wyjechać na studia, tylko chodzić do mopsu.
  W Szczecinku potrzebne są zakłady produkcyjne i tyle.

 • gość 2019-06-25 09:44:19

  Tysiącem złotych Burmistrz chce zatrzymać młodych? Widać, że młodych ma za półgłówków i nędzarzy

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 09:45:46

  W klastrze zarabiaja gowniane pieniadze.Moim zdaniem trzeba tu sprowadzic innych inwestorow z roznych branz.Tylko drewno i drewno i Krono ustala poziom zarobkow.Jestem pracownikiem Krono od wielu lat i mam juz dosc tej firmy i tej branzy.Mam nadzieje w tym roku zmienic prace a jesli sie nie uda to w przyszlym mimo iz jestem sporo po 40 zmienie miejsce zamieszkania na polske centralna.Szczecinek nigdy sie chyba nie rozwinie w odpowiednim kierunku.Kiedys mialem nadzieje ale juz te nadzieje trace....

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-06-25 09:52:22

  No kiedyś bardziej się starano. Była robota w kołchozach i mieszkanka od firmy.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 09:56:11

  Jak wynajem kawalerki w tym mieście kosztuje tyle, co dwupokojowego mieszkania w Poznani to się jeszcze dziwicie, że nikt nie chce tu mieszkać? A o podwyżce w jakiejkolwiek formie można zapomnieć nawet jak bierze się nadgodziny dla dobra firmy dzień w dzień i chodzi się do pracy w sobotę, bo ktoś inny się nie wyrobił w piątek, a myśli się o firmie. Nikt młodych nie docenia, mieszkań nie ma, mieszkania komunalne dostaje sama patologia (np. budynek wojskowy na Polnej), ktôra codziennie pijana i z piwkiem w ręku przesiaduje na ławce pod blokiem. Mieszkania z zgm czynsze tragedia, a dostać to cud i to jeszcze trzeba być zameldowanym w szczecinku, a co z tego że mój mąż nie urodził się w szczecinku i przyjechał z innego miasta, pracuje tu kilka lat, ale jak ma się zameldować skoro wielki problem u właścicieli wynajmowanego mieszkania? Zacznijcie w końcu myśleć logicznie to młodzi może będą chcieli zostać w szczecinku, bo my coraz bardziej chcemy wyjechać, nikt z młodych w rodzinie nie planuje tutaj zostać, chyba że ma mieszkać na ulicy.

 • coś tu śmierdzi - niezalogowany 2019-06-25 10:17:31

  Jak to wynajmujący mieszkania nie chcą zameldować lokatorów? To zgodne z prawem???

 • gość 2019-06-25 10:28:10

  Trzeba kopcić jeszcze bardziej... bo żeby pooddychać normalnym powietrzem, to trzeba wyjechać choćby na weekend.

 • gość 2019-06-25 10:30:14

  Jak w Korei. Daniel Rak już widzi młode małżeństwa z trójką dzieci, które przyjeżdżają z Koszalina PKS Szczecinek, bo rzucił becikowe 1000 zł (rozdawnictwo z naszych podatków). Zatrudniają się w Elmilku, Słowiance i A-22. No i kupują na Suczym Wzgórzu szeregowiec za 0,5 mln./ Brawo Panie Rak - wizjonerze, następco Kim Ir Sena JHD. Słońcu Czeresieki.

 • gość 2019-06-25 10:51:07

  a tym ze zdjęcia dobrze tu (jak w raju) jako para mają piękne 2 pensje z Państwowego garnuszka, na które się my wszscy składamy

 • Erin Brockovich 2019-06-25 10:52:03

  A mnie najbardziej podoba się zdanie: "Nasz budżet tego wszystkiego nie udźwignie"" Jak to nie udźwignie? Czyżby nasz wizjoner się przeliczył? To może zrezygnować z idiotycznych WIZJI w rodzaju kolejek gondolowych, obserwatoriów astronomicznych, wyciągów narciarskich, kosmicznych przystanków i ławek i wiele, wiele innych, a zająć się prawdziwymi potrzebami mieszkańców?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 10:54:22

  Można wybudować wyciąg narciarski za 3 mln złotych, przystanki za 3 mln a budowy mieszkan to juz budże nie udzwignie. Proszę sobie sprawdzić ze najwyzszy współczynnik mieszkań na własność jest w krajach trzeciego świata. Zasada jest taka że im biedniejsze państwo tym mniejsza ilość mieszkań czynszowych.

 • gość 2019-06-25 10:56:19

  Nie można rozwoju całego miasta opierać wyłącznie na jednej firmie i branży. Nie każdy chce być drwalem czy rżnąć piłą dechy.

 • gość 2019-06-25 11:05:19

  Zaproponować 5 zł /h, przywalić podatkiem katastralnym (średnia unijna 2% , będzie kaska na wizje) i odebrać mieszkania dziadkom, na końcu wykastrowanej młodzieży zaproponować invitro i zapowiedzieć że jak przez przypadek jednak dorobią się jakiś dzieci to nie tylko 500+ nie będzie ale wprowadzi się obowiązkowe lekcje LGBT dla ich protoplastusiów z wkładaniem palców w wiadome miejsca. Tak nastraszona młodzież szybko się eskejpuje, a na mieszkaniach odebranych za długi (w podatkach) zakwateruje się inżynierów i lekarzy z afryki.

 • gość 2019-06-25 11:33:50

  "...dlaczego wszystko sztuczne aż tak
  że napromieniowane mi świeci
  trzeba stąd wyjechać bo strach
  ze wszystko przejdzie na moje dzieci."

  Problem małomiasteczkowy istnieje na każdej szerokości geograficznej. Myślicie że młodzi ludzie z pod Londynu, Paryża, Nowego Jorku czy Tokio nie wyjeżdżają hurtem do w/w aglomeracji. Bo po za zarobkami metropolie te dają większe możliwości rozwoju, obcowanie z kulturą, dostęp do uczelni, niezliczonych centrów handlowych, lotnisk etc.

 • Dr. Dick - niezalogowany 2019-06-25 11:59:35

  Odpowiedź na tak postawione pytanie jest banalnie prosta. Wystarczy dać każdemu młodemu człowiekowi jakiś dobrze płatny etacik w budżetówce i tłuste premie

 • Erin Brockovich 2019-06-25 12:12:23

  Jeszcze jedno, ostatnio Burmistrz żalił się, że TEMAT przedstawia go w niekorzystnym świetle, wyolbrzymiając jego niedoskonałości, przez co obraził się i przestał powiadamiać Redakcję o planowanych ważnych wydarzeniach. Sądzę, że teraz nasze Słońce Trzesieki będzie zadowolony. Zdjęcie CUD. Ta mądra mina, ten przenikliwy wzrok, ten wyraz skupienia, ten lekki grymas, świadczący o wytężonej pracy umysłowej. Na pierwszy rzut oka widać, że ten wybitny intelekt za chwilę eksploduje kolejnymi wspaniałymi pomysłami, które niedowiarków rzucą na kolana. Ta siwizna, świadcząca o ciężko przepracowanych dniach, a może nocach. Ech, mieszkańcy. Bądźcie dumni. Taki burmistrz to skarb.

 • Gość do Erin Brockovich - niezalogowany 2019-06-25 12:36:05

  Facet odczep się od projektów astronomicznych w Szczecinku. Za mało wiesz i tylko znany jesteś z ogólnego narzekania i recenzowania. Może coś lepszego zaproponujesz dla rozwoju młodzieży i dorosłych miasta??

 • Jolanta - niezalogowany 2019-06-25 13:14:41

  A ja pracuję w wiadomej fabryce od 6 do 14 i jest ok Po pracy pójdę się opalać na plażę wojskową. Planuję mieć dzieci żeby skorzystać z 1000 zł ale nie mam z kim je mieć wszystkie królewicze wyjechali ztąd.

 • otwarte oczy - niezalogowany 2019-06-25 13:26:46

  Panie Burmistrzu-młodzi ludzie wyjechali już po za miasto Szczecinek i zobaczyli że można inaczej żyć. Więc jeśli wypłata nie pójdzie do góry to nikt tu nie wróci. NIKT NIE WRÓCI dla 1000 zł za urodzenie dziecka, nikt nie wróci dla mieszkania komunalnego, nikt nie wróci dla Górki Rynkowej z wyciągiem za 3,5 mln-(bo żaden z urzędników nie widzi ile mamy dni zimy) i nikt nie wróci dla pracy w firmie która płaci marne pieniądze. Pracując w innym mieście można otrzymać po prostu normalną WYPŁATĘ za którą: stać młodych na kredyt mieszkaniowy, utrzymać siebie oraz dzieci, na auto, na urlop w górach czy nad morzem niekoniecznie Polskim. A Pan tu makaron na uszy nawija jak będzie fajnie bo fabryka... bo 1000 zł lub na sankach można będzie zjeżdżać i wjeżdżać wyciągiem... Ludzie mają oczy, koniec chorych wizji i czas się do roboty brać....

 • gość 2019-06-25 13:50:31

  III RP nie ma nic do zaoferowania poza niewolnictwem i łupieniem obywateli.

 • gość 2019-06-25 13:52:37

  W Szczecinku sukcesy osiąga administracja tzwn. publiczna i jej wydumki.

 • 2019-06-25 13:56:59

  Tańsze grunty chyba dla 1 dewelopera, czyli dla D. Raka będzie mógł tanio przejąć drogo sprzedać i jeszcze te grunty uzbroić w media drogi, chodniki, latarnie za publiczne pieniądze. Kupi za 1 zł metr kwadratowy sprzeda za 100zł. Czemu swoich szeregowców nie sprzeda tanio dla młodych. Wizjoner dorobiony na kumoterstwie. Ten kto ma kasę ten ma wizję a zwykły mieszkaniec nie ma? Niech oddadzą śmieszne ławki z placu za ponad 30tyś za szt. I zrezygnują z przystanków KM. W cenie mieszkania. Za granicą miasta rozwinięte i bogatsze ale nie widzę tam super multimedialnych wiat.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 14:39:31

  Zastanowcie się dlaczego nie ma małych firm rodzinnych, kiedyś opłacało się prowadzić nawet kiosk ruchu a dzisiaj tylko obce supermarkety a do mechanika trzeba zapisywać się jak do lekarza Ciekawe jaka jest tego przyczyna?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 15:22:50

  Sami malkontenci tu zaglądają! Może macie lepsze pomysły? No to startować w najbliższych wyborach. Najlepiej siedzieć na tyłku i narzekać, krytykować poczynania innych, nie proponując nic w zamian. Tak to już jest w małych miastach, gdzie nie ma zakładów pracy. Szczecinek może być atrakcyjny turystycznie, pod warunkiem, że nie trąbi się na całą Polskę, jak to Kronospan truje. Z problemem czystego powietrza, a raczej jego brakiem, boryka się większość miast, ale nikt, tak jak szczecinecczanie nie ogłasza wszem i wobec, że „Szczecinek truje”! Choćby nie wiem ile jeszcze atrakcji powstało w Szczecinku, to antyreklama robi swoje i ludzie nie chcą przyjeżdżać na wypoczynek do tego pięknego miasta.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 15:41:03

  PANIE BURMISTRZU MÓZG JUŻ ZALEPIONY MA PAN TYM KLASTREM. CZY NIE MA MOŻLIWOŚCI ŻEBY POWSTAWAŁY INNE FIRMY KTÓRE SĄ DLA MŁODYCH LUDZI CIEKAWSZE NIŻ KRONOSPAN I KLASTER. TO NIE JEST BARDZO POWAŻNA I PRZYSZŁOŚCIOWA PRACA. POWINNO BYĆ KILKA NOWYCH ZAKŁADÓW PRACY KONKURENCYJNYCH DLA KLASTRA I KRONO. TYLKO TRZEBA CHCIEĆ ZAOFEROWAĆ NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII COŚ CO PRZYCIĄGA UWAGĘ NA TO ŻEBY ZAŁOŻYĆ FIRMĘ W SZCZECINKU. TYLKO TRZEBA CHCIEĆ PANIE BURMISTRZU. NA KLASTRZE ŚWIAT SIĘ NIE KOŃCZY.

 • gość 2019-06-25 15:42:00

  INWESTOROW BURMISTRZ ZCIAGNOL Z EUROPY SPOTKANIE BYLO W RATUSZU ZASTEPCA POSIEDZIAL DUPKA NA STOLE MOZE COS WYSIEDZIAL .DO POZYSKIWANIA INWESTOROW TRZEBA MIEC ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE PO AWF CZY BUDOWLANCE ,CZY PO KOLIGACJACH RODZINNYCH TU SIE NIC NIE ZALATWI .PO MEDYCYNIE TEZ

 • Młoda - niezalogowany 2019-06-25 16:59:38

  Czytam to i jeszcze bardziej utwierdzam się w fakcie, że Szczecinek to miasto kolesiostwa.
  Każdy każdemu stołek szykuje. Pracę dostaniesz po znajomości, nie za doświadczenie i staż pracy.
  Gdzie młodzi maja pracować? Skoro po stażu, Pracodawcy wolą nie przedłużać umowy i wziąć z urzędu pracy nową osobę młodą, żeby dodatki i świadczenia otrzymać na nią.
  Za stażowe około 1300 zł to faktycznie można wynająć mieszkanie za 900 +opłaty za prąd gaz wodę, to wychodzi na to, że cały miesiąc będziesz chodził głodny.
  Obiecanki cacanki.. Ile można czekać że coś się zmieni? Tylko stąd wyjeżdżać.
  To co nauczycielom daliście trzeba było przeznaczyć na młodych. Czemu nikt na ten pomysł nie wpadł? Wydawanie pieniędzy dla tych co dostają najwięcej i pracują, 4 h dziennie.
  Brawo za tak mądre decyzje.

 • BannyPL - niezalogowany 2019-06-25 17:07:36

  Panie Burmistrzu i Szanowna pani Radna właśnie wróciłem z długiej wędrówki zza granicy i portm co widzę nie macie najmniejszych szans na zatrzymanie młodych.. Jednorazowe 1000 i do tego mieszkania komunalne w opłakanym stanie w szczerze powiedziawszy patologicznych grupach społecznych.. Brawo wy.. Lepiej im za granicą gdzie nawet najniższy socjal 3 krotnie przewyższa nasze zarobki.. Pozdrawiam i życzę wspaniałych pomysłów..

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 17:27:01

  W tym smutnym jak pi#da mieście, gdzie oprócz parku, miasto nie oferuje żadnych rozrywek, milicja przeczesuje każde zakamarki, utrzymanie jest drogie, życie ubogie. Jaka jest perspektywa życia tu.

 • gość 2019-06-25 18:20:27

  Jak podniesie pensje dla kierowców w KM- zatrzyma młodych i starych.

 • Joanna Z - niezalogowany 2019-06-25 19:02:37

  W całym mieście ciężko zarobić więcej niż 2,5 tyś na rękę. Po studiach, technikum, z wieloma kursami i certyfikatami uznawanymi w całej Europie... Na klastrze nie zarabiają ludzie, tylko niewolnicy bez życia osobistego. 1000 zł jednorazowo to jakiś żart. Co komu po 1000zl za urodzenie dziecka, skoro po roku macierzyńskiego nie ma możliwości powrotu do pracy, bo w mieście nie ma żłobka. Wiem są 3 prywatne, ale żeby się tam dostać, trzeba zapisać dziecko chyba jeszcze przed poczęciem.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 19:48:58

  Janosik dał nauczycielom a teraz chce zatrzymać młode pokolenie podobno większość pracodawców prywatnych na mistrza głosowało by potem mieć z tego korzyści o czy to świadczy kolesiostwo jak nic a smród w mieście jak był i pozostał od Kronobyla

 • tutejszy - niezalogowany 2019-06-25 20:37:43

  Najnizsza krajowa w klastrze to norma, na hali ponad 40 stopni, potem wyłączaja termometr zeby ludzie nie widzieli jaka jest temperatura!!!! Porazka!!!! Ja w niedziele wyjezdzam na zachod....do pracy. Mam 20 lat ,dostalem oferte do pracy 12 eur/h bruttu za godzine na poczatek, umowa niemiecka, mieszkanie na poczatek i pakiet socjalny. Nie wiem czy bede zalowal... okaze sie... pozdrawiam!!!

 • gość 2019-06-25 22:17:57

  Gość - niezalogowany
  2019-06-25 17:27:01
  W tym smutnym jak pi#da mieście, gdzie oprócz parku, miasto nie oferuje żadnych rozrywek, milicja przeczesuje każde zakamarki, utrzymanie jest drogie, życie ubogie. Jaka jest perspektywa życia tu. - NAPISZ O TYM PIOSENKĘ, FAJNY TEKST

 • z - niezalogowany 2019-06-26 06:57:10

  Z komentarzy i artykułu snuje się widmo porażki, ale gdzie byliście przed wyborami? Przecież ta kadencja to jakaś porażka jest. Jedyny Progress to liczba wiceburmistrzów... Młodzi stąd wyjeżdżają i to jest ogromna porażka

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 07:21:55

  Praca w klastrze za najniższą krajową i zero mieszkań socjalnych bo grunty są zarezerwowane dla cwaniaków. Miasto z wizją, miasto rozwojowe.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 07:29:08

  Dlaczego mieszkania socjalne po zmarłym lub wyeksmitowanym lokatorze są sprzedawane a nie oddane oczekującym ?? .

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 07:32:22

  ,,Malownicze miasteczko"?! Trucie i smród! W te upały krematorium wypluwa takie toksyny, że dusi. (Okolice basenu). Zaczynają pełną parą wieczorem. Tragedia.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 07:38:07

  Tia, no to kolejna podwyżka czynszów, śmieci i kasa będzie. Tylko kogo będzie stać by to wszystko opłacić za 1500 ?

 • gość 2019-06-26 09:20:43

  Proponuje filtrować nasze lokalne powietrze, tak żeby nie było w odcieniu niebieskawym!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 09:35:58

  Panie burmistrzu mam staż pracy 25 lat i wie Pan ile mam netto 1800 zł. Proszę policzyć ile po zrobieniu opłat zostaje mi na życie. Gdyby nie choroba matki którą muszę się opiekować wrócił bym do Holandii gdzie miałem 1950euro netto. Wróciłem za czasów kiedy rządziło PO PSL, wtedy miałem 6.50zł na godzinę brutto obecnie 14.70. To jest dużo więcej, ale ceny też poszły w górę. Jak tu młodzi ludzie mają pracować i myśleć o swojej przyszłości. Resztę mojej rodziny jest za granicą i nie myślą wracać, tęsknię za rodziną ale rozumiem ich.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 11:42:46

  Wyludnienie jest i będzie miasteczko bez przyszłości a do tego trują legalnie obywateli i wspaniale zarobki np spawacz dwa tysiace zl a w Niemczech 2500 € kto moze to ucieka popieram sam tez wyjechalem

 • gość 2019-06-26 11:57:31

  ceny mieszkań do zarobków są bardzo wysokie. Podatki dla firm bardzo wysokie. ZUS (jak wszędzie w kraju) MEGA! wysoki. Nie ma się co dziwić że młodzi stąd uciekają. Myślę że ta kadencja będzie w tej materii jednoznaczna. Na jej koniec w Szczecinku prawie nie będzie młodych ludzi.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"