:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Jan Nowicki wystąpi w Szczecinku

temat.net: archiwum, Nowicki wystąpi Szczecinku - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy piątek, 18 października o godz. 19.00 na szczecineckiej scenie wystąpi znany aktor Jan Nowicki. Tego dnia mieszkańcy będą mieli okazję wybrać się na spektakl „Co może jeden człowiek”. Ten teatralny spektakl poetycko – muzyczny w reżyserii legendarnego aktora jest niejako hołdem złożonym Papieżowi Janowi Pawłowi II, a inspiracją do jego powstania była jego beatyfikacja w 2011 roku. W piątkowy wieczór usłyszymy oryginalną muzykę Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz poezję Jana Pawła II. ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza oraz oczywiście Jana Nowickiego.

W dziele „Co może jeden człowiek” integralnymi i przenikającymi się elementami są muzyka, śpiew i słowo. Wszystko to dzieje się w czasie duchowej obecności na scenie ks. Jana Twardowskiego, który przybywa z zaświatów, aby jeszcze raz zachwycić się tekstami i dokonaniami Papieża-Polaka, wsłuchać się w wiersze Miłosza i Leśmiana oraz posłuchać „Murów” – hymnu zwycięskiej Solidarności czy nieśmiertelnej „Barki”.

Tego dnia na scenie wystąpi aktor i reżyser Jan Nowicki oraz muzycy Cezary Chmiel (syntezatory), Tomasz Kudyk (trąbka) i Marek Stryszowski (saksofony, flet, wokal).

Bilety na spektakl są do nabycia w kasie kina „Wolność” w cenie 35 zł. Dziś w Temat.net do wygrana podwójna wejściówka na to wydarzenie! Wystarczy jak zwykle punktualnie o godzinie 12.00 nadesłać na adres [email protected] odpowiedź na pytanie: W którym roku Andrzej Nowicki otrzymał Złotą Kaczkę i jakiego filmu dotyczyła?

Fundatorem nagrody jest SAPiK.

Aktualizacja: Jan Nowicki dostał Złotą Kaczkę w 1984r. za rolę w fimie WIELKI SZU. Poprawną odpowiedź jako pierwsza nadesłała P. Aleksandra. Podwójny bilet należy do niej. Gratulacje!

(mg)

foto: sapik.pl

Jan Nowicki wystąpi w Szczecinku komentarze opinie

  • joorek - niezalogowany 2013-10-15 00:10:34

    Żałosny, zadufany w sobie chałturszczyk :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com