:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Jazda pociągiem, czyli autobusem. Do Szczecina w pięć godzin [Wrzuć Temat]

Jazda pociągiem, czyli autobusem. Do Szczecina w pięć godzin [Wrzuć Temat]

Szczecinek i stolicę województwa zachodniopomorskiego dzieli około 180 km. Czy to dużo? Jak się okazuje, żeby pokonać tę trasę pociągiem, trzeba się uzbroić w nieziemską cierpliwość. Odcinek, który zwykle przemierza się w ciągu 2,5 godziny, w ostatnich dniach zabiera pasażerom ze Szczecinka niemal 5 godzin! W podróż pociągiem do Szczecina nie można zabrać ze sobą roweru, jest też problem z przewiezieniem wózka dla małego dziecka. Trasą zawładnął chaos i dezinformacja. Co się dzieje? I jak długo to jeszcze potrwa?


O tym, jak obecnie wygląda podróż pociągiem ze Szczecinka do Szczecina i z powrotem, opowiedzieli nam nasi Czytelnicy.

– Wszystko miało być tak jak dotychczas. Sprawdziliśmy połączenia w popularnej wyszukiwarce internetowej, kupiliśmy bilety i przyjechaliśmy na dworzec – relacjonuje małżeństwo. – Dopiero na miejscu okazało się, że są utrudnienia i że… zamiast do pociągu mamy wsiąść do autobusu. W taki sposób mieliśmy dotrzeć do Runowa Pomorskiego, a stamtąd przesiąść się na pociąg do Szczecina. Na parkingu stał już podstawiony autobus. Ale nikt do niego nie wsiadał, ponieważ wszyscy czekali na drugi. Podróżni wytłumaczyli nam, że ten pierwszy ma rozwozić ludzi po mniejszych miejscowościach, a ten drugi ma się zatrzymywać tylko w większych miastach. 


- Wyjechaliśmy punktualnie o godzinie 16.00. Po godzinie byliśmy w Czaplinku – opowiada dalej małżeństwo. - Zaniepokoił nas czas przejazdu, więc próbowaliśmy dowiedzieć się od podróżującego z nami konduktora, o której dotrzemy do Szczecina. Ten z uśmiechem odpowiedział nam, że o 19.00 będziemy dopiero w Runowie. Potem musimy jeszcze poczekać na drugi autobus. I dopiero wtedy ruszymy do Szczecina. Ktoś z pasażerów szybko policzył, że do Szczecina dotrzemy dopiero o godzinie 21.00. No i się zaczęło…
- Okazało się, że zepsuły się wagony spalinowe i że nikt nic nie może zrobić – dodają nasi rozmówcy. - Oczywiście zaraz też pojawiły się pytania o informację, dlaczego na przykład w Internecie nikt o tym nie poinformował pasażerów. Usłyszeliśmy, że przecież była kartka na dworcu i że jest informacja o komunikacji zastępczej na stronie Przewozów Regionalnych. Ludzie byli oburzeni. Tym bardziej, że tak jak my, sprawdzali informacje o połączeniu na popularnej stronie PKP.pl. Nie było tam mowy o jakichkolwiek utrudnieniach ani tym bardziej o ponad dwugodzinnym opóźnieniu! Jesteśmy w szoku, żeby w dzisiejszych czasach tak traktować pasażerów. Nie rozumiemy też, jakim cudem w XXI wieku podróż ze Szczecinka do Szczecina może trwać prawie pięć godzin.
Z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji zwróciliśmy się do Biura Prasowego Przewozów Regionalnych. 


- Od najbliższej soboty, 7.07 wracają pociągi i to jest, myślę, dobra wiadomość – mówi nam Przemysław Tarasiewicz, rzecznik prasowy Oddziału PR w Szczecinie. – Wrócą prawie wszystkie składy z wyjątkiem jednej pary pociągów. Komunikacja zastępcza została wprowadzona w trybie awaryjnym. Chodzi o to, że nasze pojazdy spalinowe podczas różnych zdarzeń, zderzeń czy wypadku bardzo ucierpiały. Trzeba je było naprawić. Nie starczało nam pojazdów spalinowych, żeby obsługiwać tę trasę, więc została podjęta decyzja, aby na ten krótki czas wprowadzić komunikację zastępczą. Inaczej nie można by było w ogóle przewozić pasażerów. Na odcinku od Szczecinka do Runowa nie ma trakcji elektrycznej. Dlatego na tej trasie zostały wprowadzone autobusy, z kolei od Runowa do Szczecina można było już podróżować składami elektrycznymi. 


A co z informacją? - Ponieważ jako przewoźnik zostaliśmy sami zaskoczeni tą sytuacją, informację dla pasażerów przygotowaliśmy taką, jak to było możliwe – dodaje nasz rozmówca. - Na wszystkich stacjach PKP była informacja o tych zmianach. Także na naszej stronie internetowej: Polregio.pl. Na tyle pozwoliły nam systemy techniczne. 
Jak się dowiadujemy, to jeszcze nie koniec utrudnień dla pasażerów na trasie Szczecinek – Szczecin. Od 7 do 31 lipca na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie za dwa pociągi kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowe informacje są dostępne w załączniku. 

 

......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................
Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pkp szczecin podróż rozkład jazdy chaos dezinformacja - komentarze opinie

 • Polak z Anglii - niezalogowany 2018-07-05 15:08:34

  Ja lecę do Anglii 2,5 godz. To tak jak ze Szczecinka do Szczecina. Ha ha ha.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 19:00:28

  PKP zaskoczone utrudnieniami i opóźnieniem :D nic nowego

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 19:24:56

  Nie gadaj z Luton dzisiaj lecialem 2.05

 • Gość - niezalogowany 2018-07-05 20:20:07

  Pociągi i dworce są w strasznym stanie, ale miliardy na kościół muszą się znaleźć.

 • gość 2018-07-05 20:47:47

  Polak z Anglii- no co za durne porównanie. Zostań w Anglii, tam nie zorientują się jaki poziom prezentujesz.

 • ad - niezalogowany 2018-07-05 22:05:28

  Przewozy Regionalne to nie jest PKP. Tym razem nikt z PKP nie zawinił tej sytuacji. Zawiniła spółka zarządzana przez marszałka i tyle. Tabor dałoby się zorganizować, choćby konwencjonalne wagony i lokomotywę. Przerasta to jednak możliwości organizacyjne zarządzających tą spółką. Doświadczyłem wczoraj tej podróży. 5 godzin przerosło moje i moich towarzyszy podróży możliwości czasowe i został po kilku kilometrach wezwany samochód służbowy. Moim zdaniem jest to nadal olewanie przez marszałka Szczecinka jako prowincji. To że wycofano szynobusy na Szczecinek jest też związane z remontem linii 210. Na innym portalu wyczytałem że ktoś z PR próbował w ten sposób tłumaczyć sytuację. Była to nieudana próba przerzucenia odpowiedzialności. Linia owszem jest modernizowana ale w całości przejezdna.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 00:13:54

  Informacji nie było..gdybym wiedziała to 26.06 wyruszyłabym do Szczecina pociagiem o 4:39 dojechałabym wtedy na czas. 25.06 byłam na dworcu, żeby sie upewnić i informacji nie było. Pani w kasie też nie wiedziała..co z ludźmi, którzy mieliby wizyty u lekarza, na które czeka się miesiącami..ludzie z PKP bądźmy ludźmi.

 • gość 2018-07-06 05:11:28

  na islandie z poznania lece 3 godziny

 • gość 2018-07-06 07:26:47

  .... upa i kamieni kupa. Zachodnio-pomorskie to wyjątkowy syf. A powiat szczecinecki leży na marginesie tego syfu. Ani dojechać, ani dolecieć, a wszędzie daleko. Marszałek nas olał.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 11:46:37

  Zachodnio pomorskie jest całkowicie zapomniane przez naszych przedstawicieli władz samorządowych, i tych w sejmie. Tylko zależy im na wyborze na stołki nie na miejscu z których pochodzą.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 18:43:09

  Za niedługo będzie lepiej rowerem ta trasę przebyć niż pociągiem nie dość że jest mało tych szynobusow to i godziny takie z dupy o weź tu się człowieku teraz gdzieś się wybierz

 • Narut - niezalogowany 2018-07-07 14:53:36

  Znajdzmy plusy... Przyroda, spokoj:) i bez toku:) trudno dostępny obszar ma zalety:) Europa nam, mieszkańcom zadupiu, może tylko zazdroscic

Dodajesz jako: Zaloguj się