:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Jeden laureat, jedna nagroda

temat.net: archiwum, Jeden laureat jedna nagroda - zdjęcie, fotografia

Za miesiąc, gdy na całym świecie obchodzony będzie Dzień Wolontariusza, już po raz piąty dowiemy się, kto otrzyma zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku. Przypomnijmy. Konkurs, wyróżniający szczecineckich wolontariuszy oraz działające w Szczecinku organizacje pozarządowe, organizowany jest od 2009 roku przez burmistrza przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Celem konkursu jest promocja idei wolontariatu. To także pewna forma podziękowania wolontariuszom i organizacjom za ich pracę oraz zaangażowanie w pomoc najbardziej potrzebującym.

Zgłoszenia kandydatów w tegorocznej edycji konkursu można składać do 14 listopada. Laureata i osoby wyróżnione w plebiscycie będzie oceniać Kapituła Konkursu, której skład tym razem będą tworzyć: Małgorzata Bała, Dorota Patkowska, Maciej Grunt, o. Arkadiusz Sojka oraz Ryszard Bańka.

Co ważne, w tym roku konkurs na Wolontariusza Roku 2013 przebiegać będzie w nieco zmienionej formule. – Od czasu pierwszej edycji w konkursie nagrodziliśmy mnóstwo zaangażowanych w wolontariat osób – mówi „Tematowi” Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, konsultant ds. wolontariatu i kontaktów z organizacjami i instytucjami w MOPS. – Z tego względu kapituła podjęła decyzję, aby do regulaminu wprowadzić pewne zmiany. W tym roku wyłoniony zostanie tylko jeden laureat, który otrzyma zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku 2013. Dokonując wyboru, kapituła będzie brała pod uwagę takie cechy kandydata, jak zaangażowanie, innowacyjność działania, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych działaniach. Dodatkowo kapituła będzie mogła przyznać cztery wyróżnienia. Niezmienne pozostaną natomiast zasady dotyczące wyróżniania organizacji pozarządowych. 

Jak wyjawia nasza rozmówczyni, co roku konkurs cieszy się niezmiennym, dużym zainteresowaniem. Liczba zgłaszanych kandydatów sprawia, że przy każdej edycji konkursu kapituła ma mnóstwo pracy. – Konkurs na Wolontariusza Roku jest potrzebny, chociażby po to, by mieszkańcy Szczecinka mogli poznać swoich sąsiadów, którzy bardzo często okazują się dobrymi, niosącymi pomoc innym, ludźmi. Dzięki konkursowi wiele osób może się też dowiedzieć, jak pomagać i jakie są możliwości zaangażowania w działalność charytatywną. Pokazujemy również, w jaki sposób działają rozmaite organizacje i instytucje pozarządowe, funkcjonujące w oparciu o ideę wolontariatu – dodaje Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz. 

Jak co roku uroczystość przyznania tytułu Wolontariusza Roku będzie miała miejsce w szczecineckim ratuszu. O tym, kto w tym roku otrzyma ten zaszczytny tytuł dowiemy się w pierwszych dniach grudnia. (red)

Regulamin i ogłoszenie o konkursie (zip, pdf)

foto: Wolontariusze roku 2012

Jeden laureat, jedna nagroda komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com