:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Jedna sarna uszkodziła trzy samochody na DK11 [Wrzuć Temat]

Jedna sarna uszkodziła trzy samochody na DK11 [Wrzuć Temat]

Kolizje z leśną zwierzyną w naszym regionie wcale nie należą do rzadkości. Sądząc po tym, co się stało w niedzielę (22.04) ok. godz. 11 nieprawdziwa jest opinia, jakoby najbardziej niebezpiecznym okresem są godziny wieczorne i wczesnoporanne. Co ważne, do wypadku może dojść niekoniecznie na śródleśnej dróżce.

 

Przekonało się o tym trzech kierowców samochodów osobowych jadących krajową „jedenastką”. Zdarzenie miało miejsce obok kompleksu leśnego, przed skrzyżowaniem z drogą w kierunku Sporego. Mimo niedzieli, na dość ruchliwą szosę wprost pod mijające się pojazdy wybiegła sarenka. To że doszło do zdarzenia ze stosunkowo niewielkim zwierzęciem, najprawdopodobniej uchroniło kierowców i pasażerów pojazdów przed tragedią. W zdarzeniu ucierpiały trzy samochody, w tym dwa bardzo poważnie.  Oba pojazdy, oprócz zniszczonych przednich szyb, mają bardzo uszkodzone karoserie. Samochody wyglądały przerażająco - opisuje nasz Czytelnik. - Zarówno okna, jak i karoserie obu pojazdów zalane były krwią zwierzęcia.
Zdjęcie zostało wykonane w chwilę po zdarzeniu.

 

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

sarna zderzenie dk11 samochody - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-23 21:43:25

    ta sarna po lewo?

  • gość 2018-04-24 10:38:58

    poszukiwany jest kierowca samochodu widocznego w oddali z którego wysiadają pasażerowie, prawdopodobnie to on tą sarneę walnął i "wrzucił" na audi ... i uciekł, zatrzymał się na chwilę jak widać i pojechał dalej.gdyby ktoś coś wiedział prosimy o kontakt do władz.

  • gość 2018-05-21 21:51:40

    W tym samym miejscu rok temu ( maj 2017 ) w biały dzień ok. g. 11.00 wyskoczyły mi przed autem dwie sarny. Padał deszcz i asfalt na drodze był mokry. Szczęśliwie nic się nie stało. Ja jechałem autem po stronie prawej, a sarny wyskoczyły z lewej strony drogi z ok. 150 m przedemną. Poślizgnęły się na mokrej drodze, upadły i potem uciekły do lasu - na swoja stronę. Gdyby wskoczyły na mój pas ruch to zapewne szanse na hamowanie czy ominięcie były by zerowe. Proponuję, by zarządcy drogi w porozumieniu z leśnikami w takich miejscach migracji dzikiej zwierzyny stawiały siatki ochronne. Chociaż w okresie letnim gdy liście drzew i bujna roślinność pobocza bardzo ograniczają kierowcy pole obserwacji pobocza.

Dodajesz jako: Zaloguj się