:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Jerzy Dudź: Samorządy w ogóle nie powinny się zajmować biznesem

Jerzy Dudź - wieloletni samorządowiec. Radny Rady Miasta Szczecinek, Rady Powiatu Szczecineckiego, Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Przez 42 lata był dyrektorem Muzeum Regionalnego w Szczecinku. Członek Razem dla Szczecinka, kandyduje na radnego Rady Miasta Szczecinek z list PiS. Dzisiejszy gość radia Szczecinek.

 

Czy to oznacza, że RdS potem już nie będzie istniało na sali obrad, tylko PiS?

Po podpisaniu porozumienia wszyscy startujemy do wyborów jako PiS. Potem założymy klub radnych PiS, ale każdy z radnych będzie miał niejako własną tożsamość. Np na kartach do głosowania będzie zaznaczone kto jest członkiem PiS, a kto jest z innego ugrupowania, np RdS.

Czy sytuacja polityczna w Szczecinku jest przewidywalna? Co się dzieje?

Wiele osób przenosi to, co się dzieje w Polsce na prowincję. Mi się wydaje, że jest to bardzo ryzykowne. Szczecinek w ogóle jest dość specyficznym miastem i z tego powodu nadchodzące wybory są dość trudne do przewidzenia. Myślę i wierzę w to, że wygra prawica, że PiS zdobędzie większość głosów, ale tego pewnym być nie można. Jest to przykre, ale i w kraju i w Szczecinku społeczeństwo jest dość mocno podzielone.

Kto stoi za podziałem mieszkańców?

To dość trudne pytanie, bo powodów jest dość wiele. Na pewne antagonizmy wpływają szefowie różnych ugrupowań. Odnoszę to zawsze do sytuacji w Radzie Powiatu, gdzie różniliśmy się z panem starostą w wielu różnych sprawach, ale tam atmosfera pracy była zupełnie inna. Tam nie było czuć aż takich podziałów, radni odnosili się do siebie z szacunkiem, wycieczek osobistych było niewiele, dyskutowaliśmy o problemie.

Te wycieczki osobiste były chyba za czasów SLD?

Były, oczywiście że były. Byłem wtedy radnym w powiecie. Teraz ważny jest na przykład sposób prowadzenia obrad przez przewodniczącą, ma to duże znaczenie.

Czyli atmosfera pracy. Jakiej atmosfery pracy, współdziałania, można się spodziewać w razie wygranej PiS lub ogólnie pojętej prawicy w Szczecinku? To będzie czyszczenie, zwrot… Co to będzie?

Nie będzie czyszczenia, jestem przeciwnikiem czyszczeń. Przy każdej zmianie władzy część szefów uważa, że ten się nadaje, tamten nie. Ale na pewno ogólnie rzecz biorąc, nie będzie żadnych czyszczeń.  

Kandyduje pan do Rady Miasta. Jaki powinien być Szczecinek, według pana? Jaki pan ma pomysł, który chciałby wdrożyć?

W opinii wielu mieszkańców Szczecinka miasto rozwija się w dobrym kierunku, ale oczywiście są też minusy tego. Było mi bardzo przykro, a nawet wstyd, kiedy Szczecinek był na ustach wielu ludzi w telewizji ogólnopolskiej, kiedy pokazano miasto które nie błyszczało wówczas. Przy czym powiedziano, że nasi włodarze prawa nie przekroczyli, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Mówimy o programie dotyczącym spraw wiceburmistrza i Sójczego Wzgórza oraz relacji syn burmistrza - burmistrz - interesy spółek miejskich, tak?

Właśnie tak. To było bardzo niepotrzebne. I tu odwołam się do cytatu pana Golińskiego “Żona cezara powinna być poza wszelkimi podejrzeniami”.

Rażą mnie też niepotrzebnie zbyt lekką ręką wydawane pieniądze.

Na przykład na co?

Widzę przez okno ławeczki pod ratuszem. Mi się nie podobają na przykład.

Nie podobają się panu te ławki za 34 tysiące jedna?

Przyznam, że mi się nie podobają i bardzo niewygodnie się na nich siedzi. A pieniądz jest całkiem niemały. I takich sytuacji jest więcej. Samorządy w ogóle nie powinny się zajmować biznesem jako takim, a samorząd próbował wchodzić w biznes, niestety z dużymi stratami. Takich rzeczy nie powinno być. Jest też inna rzecz znana powszechnie, czyli próba połączenia PKS i KM. Z tego wyszły same straty i to były duże pieniądze zupełnie niepotrzebnie wyrzucone.

Jak pan sobie wyobraża rozwój przemysłu w naszym mieście? O turystykę nie pytam, to zbyt łatwe.

Przemysł jest bardzo istotny. Daje ludziom pracę, pieniądze, sprawia że miasta są bogatsze. Nie można powiedzieć, że jeśli przemysł jest szkodliwy dla środowiska, to nie zakładamy tu fabryk. Ale są przepisy, normy ochrony środowiska, i trzeba ich przestrzegać. Dlatego uważam, że trzeba dołożyć starań, żeby inne fabryki się tu znalazły i chciały zainwestować. Pytanie, czy ta duża fabryka która u nas jest nie jest na tyle przytłaczająca, że inni inwestorzy nie chcą tu przychodzić, a tylko ci z tej samej branży? Słyszałem takie głosy. A ochrona środowiska i prawo powinny być przestrzegane. Inna sprawa, że do tego czasu to prawo było zbyt liberalne.

Czy chciałby się pan zająć jako radny? Takie sakramentalne pytanie.

Najbliższa mi jest oczywiście kultura, bo jak mi się wydaje, trochę się na tym znam. Jeżeli będę widział, że coś jest złego, albo miał sygnały od mieszkańców że jakaś sprawa jest niewłaściwa i trzeba interweniować, wtedy składam interpelację. Wydaje mi się, że w tej ostatniej Radzie Powiatu takich interpelacji ja i kilka osób z opozycji złożyliśmy najwięcej i w bardzo różnych sprawach, bo taka była potrzeba. Trzeba być otwartym na wszystkie potrzeby, bolączki lokalnego społeczeństwa.

rozmawiał Maciej Gasiul

pełny zapis rozmowy (audio)

Reklama

jerzy dudź radny razem dla szczecinka pis - komentarze opinie

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-09-14 12:40:15

  Cieszę się, że nie będzie żadnych czyszczeń. Kamień spadł mi z serca.

 • gość 2018-09-14 13:04:54

  No cóż samorządy stanowią otwartą konkurencję dla biznesu za pieniądze biznesu. Takie miasto zbudował Daglas z Lisem.

 • gość 2018-09-14 13:48:34

  Podziały w mieście? Ciekawe kto je tworzy, czyżby sami samorządowcy? Nieważne kto wygra wybory, grunt to rodzina, a przy niedzielnym rosołku się wszystko wyjaśni. Pan Dudź startuje z pisu, ale jest z rdsu, córka zaś jest przewodnicząca rady miejskiej z PO. Pytam się czy wierzycie takim ludziom?

 • gość 2018-09-14 16:40:56

  Córka? Oj ktoś tu jest niedoinformowany

 • gość 2018-09-14 21:12:14

  . Polskę TRZEBA ODPARTYJNIĆ! Pan Jerzy, Człowiek wielkiej wiedzy, szlachetnego serca, wielka miejska osobowość.......a jest skojarzony ze skompromitowaną i barbarzyńską partią cwaniaków z PiS i ich "dojnej zmiany". . TO MUSI SIĘ ZMIENIĆ I POLSKA MUSI BYĆ BEZPARTYJNA, aby tacy ludzie jak OPan Jezry, mogli bez hamulców wejść do kręgu ludzi zarządzających miastem.

 • gość 2018-09-14 23:51:10

  Ja przepraszam, ale Pan Jerzy Dudź ma wszystkie dzieci normalne!

 • gość 2018-09-15 09:03:54

  Za PIS miasto się nie bedzie zajmowało niczym, ze strachu. Zeby nam nie wytknięto. Potrzeba odważnych nowych ludzi!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 10:20:59

  Moim zdaniem czas na nowe twarze w naszej małej ojczyźnie,ci ludzie nic nowego juz nie wyniosą,trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść .

 • gość 2018-09-15 12:54:42

  "Jeżeli będę widział, że coś jest złego, albo miał sygnały od mieszkańców że jakaś sprawa jest niewłaściwa i trzeba interweniować, wtedy składam interpelację" - proszę złożyć interpelację w sprawie trzęsących się domów na Ordona i Bohaterów Warszawy! Co na to wszystko nadzór budowlany? Kto wydał pozwolenie na budowę w takich warunkach? Czy ktoś stanie po stronie mieszkańców tych domów??

 • gość 2018-09-15 14:26:28

  Pewne zmiany personalne są nieuniknione. Obecnie spółki miejskie są obsadzone niekompetentnym kolesiostwem i znajomkami, których pomysły wołają o pomstę do nieba. Wystarczy przypomnieć sklep rowerowy w Komunikacji czy sławny już na całą Polskę handel sprzętem rolniczym i przyczepami przez PGK, nie wspomnę tłumaczenia prezesa MEC, że podwyżki ciepła są prze PIS a nie przez to, że prezes nie przewidział pewnych rzeczy które przewidzieli inni prezesi MEC w Polsce. Ostatnio najwięcej słychać o basenie miejskim i sławnym zakazie pani "prezes" dotyczącym dzieci. Po prostu sami geniusze.

 • gość 2018-09-16 21:45:29

  Ehh zbliżają się wybory to teraz trzeba naobiecywać... A jakie dokonania jako radny ma Pan na swoim koncie w powiecie? Niby nie powinno się robić się tak czy siak lecz nie zauważyłem by poruszał Pan problemy i doprowadził do ich rozwiązania w powiecie, to co Pan zmieni w radzie miasta? Np samorządy nie powinny zajmować się biznesem-a co z PKS-em? Szlot też coś robi biznesowego, a jest dotowany z kasy urzędu miasta i powiatu. Jak dla mnie to czas na ludzi młodych chcących zmienić miasto i wyeliminować partyjne układy.

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-09-17 05:49:36

  Na układy, nie ma rady, hehehehe

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"