:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Jest chętny na kupno szczecineckiego PKS

Aktualności, chętny kupno szczecineckiego - zdjęcie, fotografia

Po tym, jak wreszcie znalazł się kupiec byłego dworca PKS, czas by szczecinecki przewoźnik znalazł nowego właściciela. Przypomnijmy. Rada Powiatu podjęła już stosowną decyzję odnośnie zgody na zbycie 100 proc. udziałów spółki. Ogłoszony został przetarg wyłaniający firmę, która zajmie się wyceną przedsiębiorstwa. Kiedy należy spodziewać się realnej sprzedaży PKS-u? Na co powiat przeznaczy pieniądze pochodzące ze zbycia udziałów? I wreszcie – czy jest już potencjalny kupiec?

- Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą, która ma dokonać analizy wartości spółki – mówi nam starosta Krzysztof Lis. - Ten podmiot będzie również naszym doradcą, jeśli chodzi o ogłoszenie procedury zbycia udziałów. Zakładamy, że spółka PKS będzie nadal funkcjonować. My jej nie likwidujemy. Nie ogłaszamy upadłości. Będziemy chcieli tylko znaleźć inwestora, który nabędzie 100 proc. udziałów. Spółka nadal będzie świadczyła usługi transportu zbiorowego na terenie powiatu. 

Choć samorząd powiatowy zakłada, że spółkę uda się sprzedać już w przyszłym roku, na razie wpływy z tego tytułu nie zostały odnotowane w projekcie przyszłorocznego budżetu. – Po pierwsze, nie wiemy, jak ta spółka zostanie wyceniona – tłumaczy Krzysztof Lis. A po drugie wycena to jedno, a faktyczna oferta cenowa, jaka wyniknie po ogłoszeniu przetargu to inna sprawa. Gdyby się okazało, że transakcję udałoby się zrealizować w maju lub w czerwcu, to wtedy wpływy z tego tytułu chciałbym zaproponować na zmniejszenie zadłużenia powiatu.

Krzysztof Lis wyjawił, że potencjalny kupiec już… jest. - Od kilku miesięcy jest zainteresowany podmiot, który ma stosowne plany co do PKS-u – zdradza starosta. - Ale on oczekuje informacji co do konkretnej wyceny spółki. Od kilku miejscy rozmawiamy telefonicznie. Według informacji jakie posiadam, podmiot ten ma sprecyzowane plany dotyczące wymiany taboru; chciałby także uruchomić nowe linie na obszary niemieckie. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by móc rozmawiać o szczegółach. 

Jest chętny na kupno szczecineckiego PKS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com