:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Jest zima, więc pada śnieg. Drogi są przejezdne

Aktualności, więc śnieg Drogi przejezdne - zdjęcie, fotografia

Podczas opadów śniegu każdy użytkownik drogi chciałby, żeby jezdnia była jak najszybciej czarna i zachowująca niemal letnie parametry jazdy. Chcemy jeździć komfortowo i bezpiecznie, a przy opadach śniegu zawsze zżymamy się na “odpowiednie służby”, które nie spełniają, zdawałoby się, niewygórowanych oczekiwań. Pamiętać trzeba, że... zimą jest ślisko, a każda droga jest przyporządkowana odpowiedniej kolejności udrożnienia. To oznacza określony czas na odśnieżenie.

Kolejność druga, przypisana głównie drogom krajowym, mówi o dwóch godzinach na reakcję służb, od momentu ustania opadów. W przypadku dróg powiatowych, określonych kolejnością trzecią, czwartą i piątą, jest to nawet godzin osiem. 

- W tej chwili w powiecie szczecineckim wszystkie drogi są przejezdne, sprzęt nadal jeździ - mówi Tematowi Marek Ziomek, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Szczecinku. - Miejsca niebezpieczne są w tej chwili jeszcze posypywane. W całym powiecie pracuje teraz 15 ekip.

Jak odśnieżanie wygląda w samym Szczecinku?

- My akcję powinniśmy uruchamiać dwie godziny po ustaniu opadów - mówi Tematowi Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. - Jasne jest, że robimy to zwykle wcześniej, jeszcze podczas opadów. W całym Szczecinku mamy po 35 kilometrów pierwszej, drugiej i trzeciej kategorii odśnieżania dróg. Sypiemy zawsze mieszanką piaskowo - solną. To daje gwarancję działania.

Jest zima, więc pada śnieg. Drogi są przejezdne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com