:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Jesteśmy w czołówce deszczowych miast

Jesteśmy w czołówce deszczowych miast

Podczas gdy na południu Polski szaleją afrykańskie upały, w Szczecinku od ponad miesiąca, zarówno słońca, jak i tych wyjątkowo ciepłych dni – jak na lekarstwo. Pierwsze podsumowania pogodowe wskazują, że to lato nie należało do najcieplejszych w regionie. Nie było też najzimniej. Było za to burzowo, deszczowo i wietrznie. 


Najwyższa temperatura w Zachodniopomorskiem, jaką odnotowali zachodniopomorscy badacze pogody w lipcu tego roku, wynosiła 30,9 stopni Celsjusza. Tyle pokazały termometry w Wałczu i w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasowało się Resko z temperaturą 30,7 stopni Celsjusza, a na trzecim Szczecinek – z 30,1 st. Celsjusza. 
Jeśli chodzi o najchłodniejsze lipcowe dni, w Szczecinku wcale nie było najgorzej. Najniższą temperaturę odczuli mieszkańcy Darłówka – tam termometry pokazały 4,7 stopni Celsjusza. Z kolei w Szczecinku najniższa temperatura wyniosła 6,8 stopni Celsjusza.
Sporo było za to opadów. Szczecinek znalazł się w pierwszej trójce najbardziej deszczowych miast w województwie. Najwięcej opadów odnotowano w Darłówku – 279,4 l/m2. Na drugim miejscu znalazł się Szczecin – 179,2 l/m2, a na trzecim Szczecinek – 167 l/m2.
Najsilniej wiało w Świnoujściu, gdzie 25 lipca porywy wiatru dochodziły do blisko 70 km/h. Jeśli chodzi o Szczecinek, to tu także najsilniejsze wiatry dotarły pod koniec miesiąca. Po 30 lipca właśnie ze względu na szkody wyrządzone przez silny wiatr, leśnicy wprowadzili zakaz wstępu do lasu w Leśnictwie Jeleń.
Silne burze z gradem także dały się we znaki w lipcu. Zgłoszono 38 raportów o niebezpiecznych warunkach pogodowych. 21 z nich dotyczyło opadów gradu, 7 było związanych z silnym wiatrem, powalającym w czasie burz drzewa, 8 zdarzeń dotyczyło wyjątkowo mocnych opadów deszczu, a jedno dotyczyło pojawienia się zalążka trąby powietrznej. Jeśli chodzi o okolice Szczecinka, to grad pojawił się m.in. w Kłodzinie, Lotyniu i Dyminku.
A co nas czeka w ostatnim miesiącu lata? Pogoda już nie raz pokazała, że powinniśmy spodziewać się wszystkiego. Przypomnijmy. To właśnie w sierpniu w Szczecinku padł pamiętny rekord zimna. 23 dnia tego letniego miesiąca 1964 roku szczecinecczanie obudzili się, a na swoich termometrach zobaczyli -0,1 stopni Celsjusza. Tak niskiej, minusowej temperatury latem nie odnotowano już potem w żadnym miejscu.

 

źródło: pogoda-zachodniopomorskie.pl
  


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szczecinek deszcz pogoda temperatura - komentarze opinie

  • gość 2017-08-11 08:51:12

    Biednemu zawsze deszcz w oczy:)))

  • gość 2017-08-11 09:51:54

    A oni chcą stawiać ślizgawkę na jeziorze :D Ciekawe, ile dni w roku będzie czynna :D

  • gość 2017-08-14 15:08:26

    male ladne miasto a tyle nienawisci i agresji nalezy objac oslona psychiatryczna WSTYD

Dodajesz jako: Zaloguj się