:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

"Jesteśmy z Wami", czyli pierwszy tegoroczny plakat wyborczy

Do wyborów samorządowych pozostało jeszcze trochę czasu. Mimo to, niektórzy politycy jeszcze przed wakacjami postanowili o sobie przypomnieć. Temat trochę przedwczesnej i póki co, nieoficjalnej, kampanii wyborczej bynajmniej nie dotyczy wyłącznie miast takich jak Szczecin czy Warszawa. Do swoich wyborców mruga się już okiem także w Szczecinku. Właściwie, to robi się to już od przynajmniej dwóch lat. 


W najlepszej sytuacji są oczywiście obecni rządzący. Mając do dyspozycji m.in. tzw. "programy samorządowe", emitowane we wszystkich opłacanych przez ratusz mediach, mogą chociażby prezentować działania oficjalnego już kandydata na fotel burmistrza. Przypomnijmy: jest nim obecny zastępca burmistrza Daniel Rak, który zamierza startować w wyborach z ramienia Platformy Obywatelskiej i który bardzo chętnie w ostatnim czasie pokazuje się w mediach. Oczywiście, formalnie wszystko gra. Problem polega na tym, że inni oficjalni kandydaci nie mają takiej możliwości cyklicznego prezentowania się w telewizji czy na portalach internetowych – za pieniądze podatników. A chodzi o setki tysięcy złotych rocznie.
Mogą za to dać o sobie znać w inny sposób, i najwyraźniej z takiej możliwości korzystają. W Szczecinku pojawił się właśnie pierwszy plakat mówiący o działalności chcącego liczyć się w nadchodzących wyborach Ruchu Obywatelskiego Razem dla Szczecinka. „Jesteśmy z Wami” – dowiadują się z bilbordu szczecinecczanie. Oczywiście o oficjalnej kampanii i w tym przypadku nie ma mowy, a promocji "ruchu obywatelskiego" trudno zabronić. Nieznany jest także jak dotąd oficjalny kandydat na burmistrza, który reprezentowałby to opozycyjne dla szczecineckiej PO ugrupowanie. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


razem dla szczecinka jesteśmy z wami wybory program samorządowy - komentarze opinie

 • gość 2018-06-13 19:18:41

  Nowy ruch? Na stronie internetowej powitali mnie Pawłowicze...

 • gość 2018-06-14 07:25:55

  Jeżeli nie RDS to kto? Ktoś musi ten betonowy układ skruszyć .

 • gość 2018-06-14 08:23:07

  nie widzę, żeby gdzieś było napisane "nowy"

 • gość 2018-06-14 20:41:15

  Co tu dużo mówić, RDS to jedyna opozycja mająca realną szansę na przejęcie władzy w Szczecinku. Trzymam kciuki.

 • gość 2018-06-15 22:07:59

  PO skruszyć i dać podsypkę na polne drogi. Niech wiatr wydmucha te diabelskie WIZJE.

Dodajesz jako: Zaloguj się