:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Jeszcze o wyłudzaniu kredytu. Chciał kupić sprzęt za 7200 zł

Policja, Jeszcze wyłudzaniu kredytu Chciał kupić sprzęt - zdjęcie, fotografia

Już wczoraj przed południem informowaliśmy o próbie wyłudzenia kredytu na zakup telewizora w sklepie RTV w Szczecinku. Dziś namy szczegóły podane przez policję. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu, wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok 13 000 zł - czytamy w komunikacie udostępnionym przez Komendę Powiatową Policji w Szczecinku. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na gorącym uczynku policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który na podstawie przedłożonego dowodu osobistego i złożeniu nieprawdziwego oświadczenia o stanie zatrudnienia i uzyskiwanych dochodach, wyłudził kredyt finansujący zakup  w systemie ratalnym.

Czynu tego dokonał 45-letni mężczyzna w jednym ze szczecineckich sklepów a przedmiotem wyłudzenia był sprzęt elektroniczny w postaci telewizora, głośników, twardego dysku, przewodu optycznego na kwotę ok 7200 zł. Mężczyzna pomyślał również o zakupie ubezpieczenia na sprzęt. Łączna wartość udzielonego kredytu wyniosła ok 13 000 zł. Z uwagi na duże gabaryty zakupionego sprzętu został on w sklepie do czasu zorganizowania transportu.

Po wyjściu ze sklepu mężczyzna pierwsze kroki skierował do jednego z lombardów na terenie miasta, gdzie w rozmowie ze sprzedawcą ustalił kwotę jaką wypłaci mu sprzedawca za przywieziony sprzęt. Mężczyzna przystał na warunki sprzedawcy z lombardu i pożyczył od ekspedienta 20 zł, po czym zadzwonił po taksówkę, którą miał przetransportować sprzęt ze sklepu prosto do lombardu.

Mężczyznę wychodzącego ze sklepu ze sprzętem zatrzymali policjanci i doprowadzili do szczecineckiej jednostki policji. W chwili zatrzymania 45-latek znajdował się pod wpływem alkoholu dlatego noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dziś mężczyźnie został przedstawiony zarzut oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności


Jeszcze o wyłudzaniu kredytu. Chciał kupić sprzęt za 7200 zł komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com