:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Jeszcze więcej na pomoc dla bezrobotnych. To będą grube miliony

Praca, Jeszcze więcej pomoc bezrobotnych będą grube miliony - zdjęcie, fotografia

Staże, szkolenia, bony zasiedleniowe… To tylko niektóre formy wspierania osób bezrobotnych, jakie w tym roku ma do zaoferowania urząd pracy. Bezrobocie w ostatnim czasie spadło. Na koniec 2016 roku liczba osób bezrobotnych wynosiła 5183 osób, podczas gdy rok wcześniej statystyki mówiły o 5762 osobach. Oznacza to, że w roku 2017 z pieniędzy na aktywną walkę z bezrobociem będzie mogło skorzystać znacznie więcej bezrobotnych. Skąd będą pochodzić wspomniane fundusze i kto otrzyma oczekiwaną pomoc?

Wiadomo, że z Funduszu Pracy do powiatu szczecineckiego trafi kwota ok. 4,7 mln zł. Sporym zastrzykiem finansowym będzie także Europejski Fundusz Społeczny. Z funduszu na pomoc bezrobotnym będzie przeznaczone 5,6 mln zł. Regionalne Programy Operacyjne Województwa Zachodniopomorskiego pozwolą wykorzystać sumę 3,1 mln zł. Do tego dochodzą jeszcze środki na zatrudnienie osób do 30 roku życia – 3,4 mln zł. 

Tak jak w latach poprzednich, pieniądze zostaną wydane na roboty publiczne, różnego rodzaju prace interwencyjne, prace społecznie użyteczne, szkolenia, na dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą uruchomić własną działalność, na dotacje do kosztów utworzenia nowych miejsc pracy, a także na tzw. bony zasiedleniowe. 


Jeszcze więcej na pomoc dla bezrobotnych. To będą grube miliony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com