:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 19/10/2018 15:20

Joanna Pawłowicz, kandydat na burmistrza Szczecinka, startująca z list Prawa i Sprawiedliwości. O szansach wyborach, programie, pomyśle na miasto i - oczywiście - środowisku.

Czy będzie druga tura wyborów?

 • Ostatnio było właśnie to pytanie. Teraz tak sobie myślę, że właśnie będzie.

Co na to wskazuje, według pani?

 • Mnogość kandydatów, głosy się porozbijają.

Czy mieszkańcy Szczecinka są gotowi na taką walkę, którą już znają na poziomie krajowym PO - PiS?

 • Nie lubię czegoś takiego. Jestem osobą bezpartyjną, startuję z list PiS. Mnie interesują mieszkańcy i chciałabym merytorycznie rozmawiać na tematy i problemy mieszkańców, a nie o tym co się dzieje wyżej. Tam są podstawy do tego, żeby inne kwestie bardziej wypuklać, natomiast my tutaj na poziomie lokalnym razem mieszkamy, razem żyjemy, razem rozwiązujemy problemy mieszkańców.

Spotkania z mieszkańcami były. Co ludzie mówią? Oprócz tego, że oczywiście jak pani do nich przychodzi, to panią popierają, że będą głosowali....

 • A nie, nie zawsze. Nieraz muszę przekonywać, mówić co chciałabym zrobić. Jest jeszcze taka pewna nieświadomość, braki tego co przekazywaliśmy mieszkańcom. Od pewnego czasu pukamy do drzwi, przekazujemy materiały ale i rozmawiamy.

Czy programy kandydatów z tej drugiej strony, nie mówię o kandydacie obecnego obozu rządzącego, którzy tak samo chcą odejścia obecnej władzy i mówią o tym wprost, w czym one się różnią, że startujecie osobno? To są jakieś szczegóły, czy to nie są szczegóły?

 • Są różnice i to znaczące. Na przykład ja się ostatnio, na przykład podczas spotkania pana Berezowskiego u państwa (w Temacie - dop. red.) spotkałam, że chce żeby działki były po 30 tysięcy. To jest po prostu nierealne, dlatego że musi być przetarg, rzeczoznawca… Pomysł tak  troszeczkę dla mnie nierealny i nie do zrealizowania.

Ale wszyscy mówią o opiece dla seniorów, bezpłatnych autobusach....

 • O wielu rzeczach. Rzeczywiście, w wielu rzeczach się zgadzamy, ale te problemy z którymi się spotykam na co dzień, a mam ośmioletnie doświadczenie w samorządzie, to ciężko. Jeśli ktoś nie był radnym, nie pracował tak naprawdę z mieszkańcami i nie widzi tej specyfiki działania samorządu, to naprawdę ciężko się przenieść w te realia.

Czy pani kandydatura, ewentualna wygrana, gwarantuje to, że te programy rządowe, współpraca którą mamy już właściwie w zasięgu ręki, poprzez na przykład naszych posłów, wiceminister - nie zawsze mieliśmy wiceministra środowiska, czy to jest przez to bardziej możliwe niż gdyby wygrał ktoś inny?

 • Właśnie przed chwilą odbył się briefing z udziałem Małgorzaty Golińskiej, z ministrem Pawłem Szefernakerem i europosłem Czesławem Hocem. Przyjechali żeby powiedzieć, że będą wspierać ten region, że popierają kandydatów i że ta współpraca będzie harmonijna i że będzie się rozwijać. A ja, jak już zaznaczyłam na początku, chcę realizować programy rządowe. One bardzo fajnie wpisują się w to, co proponujemy dziś mieszkańcom. To jest też taka wartość dodana, że

będziemy mogli realizować to, co proponuje rząd, żeby te środki ściągać do naszego miasta. Nie przespać żadnej możliwości, żeby przełożyło się to na rozwój naszego miasta, ale przede wszystkim na każdego mieszkańca. Żeby każdy mógł odczuć tą poprawę.

Jak wygląda rozwój Szczecinka w tej chwili, według pani?

 • Uważam, że jest wiele słabych punktów które trzeba wzmocnić.  Musimy zwiększyć ofertę pracy. Nasi mieszkańcy muszą mieć większy wybór, dlatego będziemy chcieli zapełnić strefę ekonomiczną, będziemy chcieli budować mieszkania, tworzyć szereg innych działań które wpłyną na rozwój miasta. Bo co jest tak naprawdę dziś napędem naszego miasta? Młodzi ludzie. Młodzi ludzie, których z roku na rok nam ubywa. To trzeba bardzo mocno zaznaczyć i podjąć.

To jest bardzo duże wyzwanie, żeby tych młodych ludzi tutaj zatrzymać. Niejednokrotnie to mówiłam.

 • Te działania, jak mieszkanie plus, jak zapełnienie strefy ekonomicznej i takie sytuacje, które wpływają na to że będzie można tu pozostać. Że będzie przyjazna atmosfera, że samorząd będzie ich wspierał w różnych działaniach, panie które będą oczekiwały na potomstwo będą miały większe wsparcie, rodzina… To wszystko będzie się zamykało w taką harmonijną całość. Żeby widzieli Szczecinek jako to miasto, w którym chce się po prostu przebywać. Ale również i to miasto, w którym środowisko jest bezpieczne. W którym będą mogli bezpiecznie żyć i wychowywać swoje dzieci. Czyste środowisko.

O właśnie. Pani przeciwnicy podnoszą i będą podnosili do upadłego tą kwestię, że zbuduje pani kapitał polityczny na walce z Kronospanem.

 • Ja buduję swój kapitał polityczny na prawdzie. Uważam, ze Szczecinek jest miastem które zasługuje na to, żebyśmy oddychali czystym powietrzem i żebyśmy mieli czystą wodę, chodzi mi o jezioro. Moje działania właściwie dziewięcioletnie zakończyły się sukcesem, dlatego że zaszły istotne zmiany w Ustawie o Odpadach, gdzie na terenie zakładu za chwilę nie będzie można spalać odpadów zawierających kleje. I zakład będzie się musiał do tego przystosować. Te instalacje, które są obecnie, jeśli spalałoby się w nich rzeczywiście biomasę, to one by nie sprawiały zagrożenia. Ale że spala się w nich  kleje, to sytuacja wygląda tak, jak wygląda. Miasto jest z nieprzyjemnym odorem, że substancje chemiczne sie gdzieś tam mieszają, że mieszkańcy mówią że ciężko im oddychać, że łzawią.... Ostatnie dni właśnie pokazują, że te uciążliwości znowu ze zdwojoną siłą wtargnęły do naszego miasta. Ostatnio jak przechodzę miastem wszyscy zwracają mi uwagę: co się dzieje, że znowu jest źle, że lato było piękne, były inwestycje na terenie zakładu, uciążliwości zniknęły i wszyscy myśleli że już tak będzie. To była modernizacja zakładu i był on częściowo przecież wyłączony. Dziś mamy taką sytuację, że wszystko co było złe, znowu wraca.

Co będzie po potencjalnie wygranych przez ekipę PiS wyborach, jeśli się zdarzy?

 • Co będzie? Weźmiemy się ostro do pracy. Jest program, który trzeba będzie realizować, bo potem ktoś będzie nas z tego programu rozliczał.

A kto będzie waszym koalicjantem?

 • O tym się mówi po wyborach, może za jakiś czas na ten temat porozmawiamy. Ja liczę na to, że będziemy mieli przewagę w Radzie Miasta i będzie mogła ona na tyle skutecznie działać, że nie będziemy musieli mieć koalicjanta. Ale zobaczymy.

 • Chciałabym, żeby mieszkańcy wyłączyli się na chwilę z tego boomu kampanijnego i odpowiedzieli sobie na pytanie, czego tak naprawdę chcą, czego oczekują. I wtedy żeby jeszcze raz przyjrzeli się temu, co my proponujemy jako ta zjednoczona prawica, która idzie pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnę, że że to PiS, ruch obywatelski Razem dla Szczecinka, i Solidarność nauczycielska. Nasze propozycje bardzo dobre, i żeby jeszcze to przemyśleć, zweryfikować i pójść do wyborów i rzeczywiście wybrać to, co najlepsze dla naszego miasta i dla nas samych.

 

To tylko skrót rozmowy. Pełna treść w materiale wideo powyżej.

wersja audio na naszym SoundCloud i tutaj: https://soundcloud.com/radioszczecinek/joanna-pawlowicz-po-wyborach-wezmiemy-sie-ostro-do-pracy

Reklama

Joanna Pawłowicz: Po wyborach weźmiemy się ostro do pracy komentarze opinie

 • śmierdząca sprawa - niezalogowany 2018-10-19 17:04:27

  Czy w Szczecinku przed wyborami znacząco zwiększa się liczba mieszkańców, a po wyborach maleje i wraca do stanu pierwotnego?

 • gość 2018-10-19 19:51:44

  Właśnie przed chwilą odbył się briefing z udziałem Małgorzaty Golińskiej, z ministrem Pawłem Szefernakerem i europosłem Czesławem Hocem. Przyjechali żeby powiedzieć, że będą wspierać ten region, że popierają kandydatów i że ta współpraca będzie harmonijna i że będzie się rozwijać Czy mam rozumiec,ze jak nie wygraja wyborow,to nie beda wspierac regionu?

 • gość 2018-10-19 21:36:14

  PIS miał niepowtarzalną szansę na zmianę istotnych rzeczy w Polsce a zajmuje się medialnymi operami typu Smoleńsk, Amber Gold, Kamienice. Co gorsza - nic z tego nie wynika. To są sprawy ważne dla GARSTKI ludzi. Biurokracja i podatki tkwią w czarnej d.....e. PIS zamiast gadać w mediach i wystawiać ludzie takich jak Macierewicz powinien ostro przetasować swoje struktury i wywalić z nich miernoty oraz przestać włazić w d... wojsku (dziś wojuje się na stopie ekonomicznej) oraz kościołowi. Media zeszły tak na psy, że ludzie to wyczuwają i nie będą was popierać. Jeśli w Parlamencie PIS dał ciała to nie ma mowy by wybierać tę partie w mieście. Zresztą są lepsi, młodzi kandydaci.

 • gość 2018-10-19 21:38:11

  tylko że PiS przegra wybory.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-20 11:28:51

  Decyzje o wpisaniu lub o odmowie wpisania do rejestru wyborców wydaje burmistrz (wójt, prezydent miasta) na podstawie np. zaświadczenia o zatrudnieniu. Czyli "meldunek" wydaje się zbędny.

 • gość 2018-10-20 16:40:07

  Czyli wystarczy przynieść zaświadczenie np. o zatrudnieniu w krono, żeby być wpisanym do rejestru wyborców? Ile chwilowych pracowników może zatrudnić zakład?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"