:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C słabe opady deszczu

Już wiadomo, kto będzie urzędnikiem wyborczym w Szczecinku i gminie

Już wiadomo, kto będzie urzędnikiem wyborczym w Szczecinku i gminie

Do wyborów samorządowych coraz bliżej. Krajowe Biuro Wyborcze w większości gmin powołało już urzędników wyborczych, którzy zgodnie z nowymi przepisami, mają przejąć od gmin obowiązek organizowania wyborów. Co ważne, urzędnicy wyborczy zostali już powołani w Mieście i Gminie Szczecinek. Kto w szczecineckich samorządach będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem głosowań?


Według Krajowego Biura Wyborczego łącznie w całym kraju ma być wyznaczonych ponad 2500 tys. urzędników wyborczych. W Delegaturze KBW w Koszalinie powołano 47 wspomnianych urzędników. Jak się dowiadujemy, za przeprowadzenie wyborów samorządowych w Mieście Szczecinek będzie odpowiadać Marta Sowa, inspektor ds. bezrobocia i administracji w Urzędzie Miasta w Bornem Sulinowie. Z kolei nad przebiegiem wyborów w Gminie Szczecinek czuwać będzie Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku.
Dodajmy. Urzędnik wyborczy to nowy rodzaj stanowiska, utworzony w 2018 roku wraz z nowelizacją ustawy Kodeks wyborczy. Powołanie urzędników wyborczych miało zwiększyć udział obywateli w wyborze, funkcjonowaniu i kontrolowaniu niektórych organów publicznych. Urzędnicy wyborczy mają być odpowiedzialni m.in. za przygotowanie, nadzór i przebieg wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, organizowanie i prowadzenie szkoleń dla członków obwodowych komisji wyborczych czy zapewnienie dostarczenia kart do głosowania właściwym komisjom wyborczym. W celu realizacji wspomnianych zadań urzędnicy wyborczy współdziałają z organami wyborczymi oraz innymi podmiotami, a przede wszystkim z gminami.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wybory samorządowe szczecinek urzędnik wyborczy głosowanie - komentarze opinie

  • gość 2018-07-14 09:41:22

    Czy pan tomasz gwarantuje obiektywność? Śmiem POwątpiewać.

  • Wieśmak Krysi - niezalogowany 2018-07-19 16:08:31

    Gdyby p.Tomasz był potomkiem pis, miałbym potężną wątpliwość.

Dodajesz jako: Zaloguj się