:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?K. Berezowski w radiu Szczecinek: Myślę, że po 13 latach jest duże pragnienie zmiany

K. Berezowski w radiu Szczecinek: Myślę, że po 13 latach jest duże pragnienie zmiany
06/07/2018 11:18

Krzysztof Berezowski, pierwszy po wielu latach niezależny kandydat na burmistrza Szczecinka wywołał w ostatnim czasie ogromne zamieszanie. Jego ogłoszenie o zamiarze startu w wyborach sprawiło, że fora dosłownie kipiały od rozmaitych komentarzy. Sporo było słów uznania i życzeń powodzenia, jednak duża część komentujących skrytykowała nowego kandydata. A jak Krzysztof Berezowski odebrał pierwsze komentarze na swój temat? Dziś kandydat na burmistrza całkiem nieoczekiwanie zawitał do redakcji Tematu, co postanowiliśmy oczywiście wykorzystać w trakcie porannej audycji radia Szczecinek. Pyta Maciej Gasiul.

Jak ocenia pan odbiór, z którym się pan spotkał? 
- Mam nadzieję, że trafiłem do ludzi, którzy liczą na zmianę. 


Dla niektórych to był niezły szok...
- Mam nadzieję, że w większości szczecineckich domów pojawiła się iskierka nadziei. Akurat wrzuciłem na Facebooka piękne zdjęcie naszego ratusza, a nad tym światło – idzie więc światło jutrzenki. Tak jak przy okazji Konstytucji 3 Maja nastawała nowa jutrzenka i wszyscy mieli nadzieję. Teraz też liczę na to, że obudzę u państwa nadzieję i razem ze swoimi radnymi będziemy mogli zmieniać Szczecinek. Na pewno chcemy z wami rozmawiać. 


Jak pan ocenia rolę lokalnych socjal mediów w tym, co się dzieje w związku z panem. Jak sobie pan radzi z hejterami? 
- Jestem człowiekiem, który ma dystans do siebie. Wiem, że z tymi ludźmi też chciałbym rozmawiać, bardzo by mi był miło. Na moich ulotkach jest podany mój nr telefonu i mój mail. Na Facebooku jestem praktycznie dostępny cały czas. 


Co wpada na tego Facebooka, na skrzynkę mailową?
- Na razie są wielkie gratulacje. Dowody sympatii. Liczę też, że pojawią się głosy, które mówią: jeszcze ciebie nie kupujemy. I z takimi ludźmi także będę chciał rozmawiać, żeby ich też przekonać do tego, że jestem kandydatem wiarygodnym i kandydatem, który chce zmieniać Szczecinek. Również z nimi.


A co dalej? 
- Będę pukał do państwa drzwi. Jestem świadomy tego, jak ciężko tutaj w Szczecinku wszyscy pracujemy, dlatego będę państwa odwiedzał po godzinie 16. Zacznę od osiedla Zachód. Tam mieszka tak dużo osób… To osiedle też musi czuć, że miasto się nim interesuje. 


Jak pan myśli, to osiedle w nadchodzących wyborach będzie takim języczkiem u wagi?
- Marzy mi się za placem koncertowym wielka dzielnica turystyczna. Tam powinniśmy budować tanie mieszkania, na własność i na wynajem. Tam mogłyby też powstawać knajpki, kawiarenki, tam powinna być też strefa gdzie można spożywać alkohol, w sposób kulturalny, na łonie natury. W Szczecinie na Wałach Chrobrego jest miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą się spokojnie udać. Nie boją się tego miejsca. Ale wiedzą, że jak chcą się spotkać z przyjaciółmi, taka strefa musi być. Młodzi ludzie muszą czuć, że Szczecinek jest ich miastem. 


Nie obawia się pan tego, że będzie pan jedynie ciekawostką tej kampanii. Że ludzie powiedzą: zobaczcie, wyskoczył, nie ma poparcia, trochę pisał, coś odsłonił i chce być burmistrzem…?
- Myślę, że po 13 latach jest duże pragnienie zmiany. Mam nadzieję, że właśnie trafię do tych serc, które chciałyby dla naszego miasta czegoś dobrego. Ludzie potrzebują, by wprowadzić tu nowe twarze i nowych radnych. Ryba psuje się od głowy. To już mówiłem.


Podobno tak jest.
- Wszyscy mamy takie doświadczenie życiowe, że jak ktoś stoi na czele to jednak nadaje ton. Ja nie chcę stać na czele, ja chcę wyjść do ludzi, chcę razem z nimi tworzyć nasz samorząd. Uciekam od określenia, że to jest polityka. To nie jest jeszcze polityka. W samorządzie możemy się różnić w sprawach ogólnopolskich, ale chodzi przecież o to, by działać na rzecz dobra wspólnego. 


Ale przecież siłą rzeczy będzie pan tworzył politykę. Jest pan na to gotowy?
- Chcę być dobrym samorządowcem i chcę uaktywnić Szczecinek. Chcę, by ludzie tutaj, na miejscu mogli powiedzieć, że to jest ich miasto. 


A co jeśli będzie pan chodził po domach, a ludzie zapytaj pana o poglądy polityczne? Czy jest pan z PiS-u, czy z PO? To co pan powie?
- Nie ma partii politycznej, która odpowiada naszym poglądom w ruchu miejskim. Dlatego też ta nazwa ruch miejski jest dobra. Bo to jest takie nowoczesne stowarzyszenie osób, nie bardzo zrzeszonych, ale mających wspólny cel. Te osoby wypracowały jakiś program i ich zadaniem jest wdrożenie tego programu dla swoich rodzin, dla rodzin swoich sąsiadów…


Czyli to jest ruch miejski, ale nie „Szczecinecczanie”.
- Oni chcą się odciąć, nazywają już samorząd polityką. Ale też chcą wspierać osoby, które dążą do startu w wyborach. U nas ten start już został ogłoszony, więc oni mówią że ich zadanie zostało już skończone. Mówią, że będą dobrymi obserwatorami. Ludźmi, którzy powiedzą: sprawdzam. My program już mamy. Zachęcam do kontaktu w jego sprawie, bo chcę go tworzyć z mieszkańcami. Jest bardzo szeroki. Na podstawie tych rozmów będziemy w stanie korygować, czego ludzie oczekują. Wracając do „Szczecineczan”. Są oni bardzo potrzebni. Tak jak potrzebne są niezależne media, tak samo potrzebne są osoby, które będą czujnie patrzyły władzy na ręce. 


Ale chyba orientuje się pan, że wśród członków założycieli „Szczecinecczan” jest też człowiek, który bezpośrednio bierze pieniądze z ratusza za to, co robi na swoim portalu? To jak ci ludzie mają być niepolityczni?
- Ja bardzo „Szczecinecczan” szanuję. Mam nadzieję, że oni sami będą się odnosili do takich „zarzutów”. 


To nie zarzuty to szczera rzeczywistość…
- Mamy już człowieka, który stawia się w roli rzecznika, nazwijmy to różnych instytucji, które są bardzo duże. Ja nie chcę być niczyim rzecznikiem. Chcę rozmawiać z ludźmi. Chcę reprezentować mieszkańców i ich interes. Chcę żeby mogli się do mnie zgłosić z każdą sprawą.

Pełny zapis rozmowy:

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

berezowski kandydat wybory szczecinek burmistrz komentarze radio - komentarze opinie

 • Karol - niezalogowany 2018-07-06 13:02:21

  jako członek stowarzyszenia, odniosę się do "To jak ci ludzie mają być niepolityczni?". odcinając się od "rachunków", bo to nie moja bajka (tylko niech i Pan odpowie sobie szczerze "ile wziął"), to naprawdę zadając takie pytanie, wierzy Pan, że mógłbym mieć jakieś powiązania z polityką? zwłaszcza z "obecnoratuszową"? bez jaj proszę, to nie pismo satytyczne :)

 • gość 2018-07-06 13:12:48

  Tak wyglądają "niezależne" stowarzyszenia. A potem się okazuje, że fakturki lecą

 • gość 2018-07-06 13:13:19

  Ale o kim mowa właściwie?

 • Karol - niezalogowany 2018-07-06 13:24:31

  fakturka na stowarzyszenie nie poleciała żadna. jedyne pieniądze z którymi stowarzyszenie miało coś wspólnego to trochę znaczków pocztowych i zbiórka na kolorowankę :) no i podstawowa kwestia: za co jako stowarzyszenie mielibyśmy dostać pieniądze z ratusza? penie za to, żebyśmy siedzieli cicho... to tak sobie siedzimy chwaląc jaśnie pana, przepraszam: Jaśnie Pana :D jak chce się uderzyć psa, to kij się znajdzie. ale te spróchniałe słabo się nadają ;P

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 13:44:39

  Panie Ksysiu.Pan to niedługo z lodówki mi wylezie.W tym fajnym hipsterskim wdzianku z muchą:-)

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 13:53:21

  Zalecam Szczecinecczanom szybkie odciencie się od tego pana bo w przeciwnym razie może ich to kosztować utratę zaufania. Naprawdę to chodzące pole minowe.

 • Karol - niezalogowany 2018-07-06 14:17:10

  Przecież Pan Krzysztof sam się odcina w wywiadzie. Szczecinecczanie nie są organizacją polityczną. Jeśli ktoś chce z nami porozmawiać o przeróżnych pomysłach - zapraszamy.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-06 16:17:49

  Tak, tak. To, ze do jakiegoś członka takiej czy innej grupy lecą fakturki z ratusza przecież nic nie znaczy :D Eee... A co do kandydata. Takich ludzi Szczecinkowi trzeba. Bez poparcia i spoza układu. Nie wiem czy wygra, ale niech próbuje.

 • dyzma - niezalogowany 2018-07-06 17:25:42

  Niech startuje bo to święte prawo i największa zdobycz demokracji. Szczecinecczanie są umoczeni w jakieś faktury z ratuszem to trudno. Trzeba patrzeć z kim się zakłada spółki żeby potem nie udawać idioty. Ten chłopak na trzymającego z ratuszem nie wygląda. Wypada życzyć powodzenia, chociaż bez specjalnych nadziei.

 • gość 2018-07-06 17:36:25

  Gościu, a co znaczą dla stowarzyszenia te lecące fakturki? Konkretnie proszę. Co ja z tego mam? Co ma stowarzyszenie? Jaki to ma wpływ na stowarzyszenie? "eee..." ;P

 • gość 2018-07-06 17:42:30

  Zupełnie żadnego hahah. Zagadka: Niepolityczni, bezstronni, pomysłowi, obserwujący, patrzący władzy na ręce, biorący z ratusza. Coś nie pasuje w tym zestawieniu ale co?

 • Maciej - niezalogowany 2018-07-06 18:15:09

  Krzysztof powodzenia - Temat dno.

 • Karol - niezalogowany 2018-07-06 18:19:02

  biorący? stowarzyszenie wzięło jakieś pieniądze? może zauważyłeś jakiś wpływ na moje działania? :) bo wiesz - pomawiasz o coś, czego sprecyzować nie chcesz wszystkich członków. "biorący z ratusza" to też jakby przegięcie. szczerze mówiąc szczegółów nie znam, ale za usługę należy się chyba zapłata, a usługa musi być gdzieś zamówiona. chyba, że nie musi, ale jakoś informować urząd chyba musi/powinien. skądś w całym kraju takie zlecenia od urzędów są. to tyle tłumaczenia się za kogoś, bo osobiście, czy jako "za stowarzyszenie" nie wiem za co powinienem się tłumaczyć i czego dotyczy "zarzut wpływu urzędu na stowarzyszenie". ale serio, proszę o jeden konkret albo nie mamy o czym rozmawiać.

 • gość 2018-07-06 18:29:40

  Panie Berezowski. Jeśli potrafi Pan usunąć sitwę (potrafi Pan?) to jest warty głosu. Ale tylko wtedy właśnie

 • gość 2018-07-06 18:32:27

  Sam nie dasz rady. I już cię walą w łeb, poczytaj komentarze

 • gość 2018-07-06 18:34:17

  Całym sercem popieram

 • gość 2018-07-06 19:04:53

  A NA KAMPANIE WYBORCZA TO MAMUSIA DALA

 • gość 2018-07-06 19:19:45

  Nie rozumiem tej zawziętości u komentujących. Przecież pan Krzysztof nie startuje z tych Szczecinecczan, wręcz się od nich odcina. A tu wątki bez związku i treści

 • gość 2018-07-06 19:26:15

  Słychać że człowiek stabilny i na poczatek to naprawde duzo

 • gość 2018-07-07 15:24:53

  Sorki, żyję tu kilkadziesiąt lat. O co chodzi z tymi szczecinecczanami? Co toto jest?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-07 17:37:52

  Zdecydowanie in plus jest to, że jest ogolony, nie jest łysy , i że nigdy nie był " czerwony ".

 • gość do gościa - niezalogowany 2018-07-09 11:13:13

  Z tymi szczecinecczaninami to do końca niewiadomo o co chodzi. Założyli sobie chłopaki (chyba) stowarzyszenie, wydali własnym sumptem kolorowankę dla dzieci. Tak zostali lokalnymi "gwiazdami" o których często piszą media. Media zwykle nie piszą co oni robią (bo w sumie niewiadomo), tylko tak jak tu jakieś bzdety. Pewnie zapachniało dziennikarzom wielkim światem, że i u nas jest miejskie stowarzyszenie :D.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 07:38:48

  Ten pan mówi że jest ciągle dostępny na Facebooku. W pracy też? Czy jest pan bezrobotntm lekarzem?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 12:10:01

  Zdecydowanie wolę kogoś młodego i z pasją niż leśnych dziadków z przerośniętym ego

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"