:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kadencja pełna zakrętów
07/08/2018 07:15

Afera językowa, nowy regulamin parku, a może emisja głośnego programu w stacji TVN? Co najbardziej utkwiło w pamięci szczecinecczan, jeśli chodzi o sprawy poruszane podczas niemal czteroletniej kadencji Rady Miasta? To już ostatnie miesiące rady w obecnym składzie. Jedno jest pewne – nie była to spokojna kadencja. Jakie najgłośniejsze i budzące największe emocje sprawy zajmowały uwagę radnych, którzy przez cztery lata uczestniczyli w miejskich obradach?

 

Przypomnijmy. Ta kadencja rady to dominująca przewaga sił Platformy Obywatelskiej. W obecnym składzie Radę Miasta tworzą: Janusz Rautszko (radny niezależny, ale wyraźnie sympatyzujący z radnymi PO), Marcin Bedka (RdS), Marek Ogrodziński (PO), Jerzy Kania (PO), Marcin Kaszewski (PO), Krzysztof Zawada (PO), Małgorzata Kuszmar (PO), Grażyna Kuszmar (PO), Marcin Bocheński (PO), Zdzisław Miechowiecki (PO), Roman Matuszak (RdS), Jacek Lesiuk (PO), Katarzyna Dudź (PO), Maciej Batura (PO), Małgorzata Bała (PO), Andrzej Grobelny (RdS), Edyta Wojnicz (PO), Jacek Brynkiewicz (PO) oraz Jacek Pawłowicz (RdS). Do rady dostali się także Małgorzata Golińska (RdS) oraz Janusz Leszko (PO). Radna otrzymała jednak mandat poselski, a jej miejsce zajęła Renata Rak (Łączy nas Miasto). Janusz Leszko poświadczył natomiast nieprawdę w oświadczeniu lustracyjnym, dlatego po rozpisaniu nowych wyborów, jego miejsce zajął Paweł Kwak (RdS). 

Straż Miejska do likwidacji?

Jedną z pierwszych spraw, z jaką zmierzyli się szczecineccy radni, była kwestia przeprowadzenia referendum dotyczącego likwidacji szczecineckiej Straży Miejskiej. O zasadności istnienia tej formacji mówiło się dużo, zwłaszcza po głośnym na cały kraj incydencie, kiedy to szczecineccy strażnicy brutalnie interweniowali wobec młodego mężczyzny. O likwidację SM wnioskowało Szczecineckie Koło Kongresu Nowej Prawicy. Zebrano ponad 3 tys. podpisów. Do referendum jednak nie doszło. Dlaczego?

Radni PO argumentowali to niespełnieniem warunków określonych w ustawie, a w szczególności niewykazaniem podpisami, że przeprowadzenie referendum popiera 10 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców Szczecinka. - Rzeczywiście, były przypadki ewidentnych błędów i my tego nie negujemy, np. nieprawidłowy numer PESEL. Ale też okazało się, że duża ilość mieszkańców nie potrafi się... prawidłowo podpisać. Członkowie komisji doszukiwali się, bowiem nie tylko błędów w np. pominięciu dwuczłonowego nazwiska i podpisaniem się jednym członem, ale też błędnych adresów. Gdy komisja miała problem z prawidłowym odczytaniem nazwiska, dyskwalifikowała taki podpis. My z takim działaniem się nie godzimy – argumentował jeden z organizatorów akcji, Marcin Bedka (RdS).

Skarga na działanie Rady Miasta faktycznie do WSA w Szczecinie wpłynęła. Sąd ją jednak oddalił, uznając za bezzasadną.
Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/chca-likwidacji-strazy/208258

Nietrzeźwi - omijać szczecinecki park!

Jedną z uchwał, jaką podjęła Rada Miasta w obecnym kształcie, było ustanowienie nowego regulaminu parku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że we wspomnianym regulaminie znalazł się zapis mówiący… o zakazie przebywania w parku osób nietrzeźwych. Opozycja postulowała usunięcie z regulaminu tego punktu. - Jest gość w lokalu, trochę lub więcej „spożył”, wychodzi z lokalu i w jaki sposób ma pokonać „strefę zakazaną”, czyli park? – dopytywał radny Pawłowicz. – To zupełnie nieżyciowy, martwy przepis – argumentował radny. Rada trwała jednak przy swoim. Nie pomogły apele i happeningi. Nawet wtedy, gdy swoje wątpliwości wyraził względem uchwały prokurator. Radni, mimo wielu krytycznych głosów na ten temat, utrzymywali, że wojewoda zaakceptował taki kształt uchwały. Regulamin parku w Szczecinku omawiany był we wszystkich regionalnych mediach. Ostatecznie radni chyba się zreflektowali, że ich pomysł nie jest, delikatnie mówiąc, trafiony i postanowili regulamin parku poprawić. Podczas głosowania wszyscy radni byli za tym, by wspomniany, kuriozalny zapis mówiący o trzeźwości osób przebywających w parku - wycofać.

Na „głupie pytania” radnych burmistrz nie odpowie

Jak już wspomnieliśmy, nie była to spokojna kadencja. Obradom nieustannie towarzyszyły awantury i kłótnie. Swoich nerwów nie trzymali na wodzy zarówno radni PO, jak i RdS. Ze strony opozycji padało coraz więcej dociekliwych pytań. Skutek? Burmistrz się zbuntował. Jak to określił: na głupie pytania radnych nie zamierza już więcej odpowiadać. Sprawa znów trafiła do mediów spoza Szczecinka.

O co poszło? Korzystając z możliwości dostępu do informacji publicznej, radni opozycji składali zapytania dotyczące wielu różnych spraw. W pewnym momencie burmistrz stwierdził, że odpowiedzi, jakich udzielają radnym urzędnicy, paraliżują pracę ratusza. – Będziemy teraz literalnie przestrzegać prawa – podkreślił Jerzy Hardie-Douglas. - Państwu o to przecież chodzi. Prawo zapytań do burmistrza wynika z regulaminu i statutu miasta. Dlaczego do tej pory tego nie przestrzegaliśmy, a państwo mieli prawo pytać o wszystko? Dać palec, to rękę urwą.

- Koniec z zadawaniem pytań, które wykraczają poza kompetencje w regulaminie czy statucie miasta! – dodał Jerzy Hardie-Douglas. - Mogę odpowiadać na sesji, poprosić kogoś, żeby się wypowiedział w moim imieniu, mogę odpowiedzieć pisemnie albo mogę w ogóle nie odpowiadać. Ja się nie muszę tłumaczyć, a państwo nie macie żadnego odwołania – skwitował burmistrz.
Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/na-glupie-pytania/239471

Afera szkoleniowa

Jednym z efektów dociekliwych pytań radnych opozycji było ujawnienie szeregu nieprawidłowości, do których mogło dojść podczas organizowania szkolenia z języka angielskiego dla urzędników ratusza. Sprawa obecnie jest w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiadł zastępca burmistrza Daniel Rak, jeden z pracowników, który odpowiadał za zorganizowanie wspomnianego szkolenia oraz jego krewna, która prowadzi firmę szkoleniową.

- Jest to nauka języka angielskiego w różnych stopniach zaawansowania – mówił, odpowiadając na pierwsze pytania radnych opozycji w tej sprawie, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Szkolenie odbywa się jeden raz miesiącu przez 3 dni po kilkanaście godzin dziennie. Uczęszcza na nie 20 osób, kurs prowadzi specjalistyczna firma z Koszalina. Kursy odbywać się będą do końca bieżącego roku. - Po co w takim razie jest potrzebna rada miasta? Kursy trwają, a my dopiero się nimi zajmujemy, a co za tym idzie, dokonujemy zmian w budżecie – dopytywał Marcin Bedka. Burmistrz odpowiedział radnemu: - To ja jestem szefem Urzędu Miasta, a nie pan. Ja o tych kursach zdecydowałem. Radny M. Bedka nie ustępował: – Co pan zrobi, gdy rada miasta nie przegłosuje tej uchwały? – To pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. My i tak je zaksięgujemy - odpowiedział burmistrz. Radny Marcin Kaszewski zwrócił się do opozycji: - Wszystko robicie, by znaleźć sensację i tym samym zaabsorbować media. Wykładnię prawną w tej kwestii przedstawił mec. Czesław Podkowiak. Zapewnił przy tym radnych, że wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa.
Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/wiceburmistrz-z-po-przed/496461

Civitas też w sądzie

To jednak nie jedyna sprawa, która wskutek zapytań radnych opozycji, trafiła do sądu. Obecnie trwa również proces dotyczący finansowania programu Civitas Renaissance. O tym, czy Adam W., były dyrektor SAPiK w Szczecinku nie dopełnił ciążących na nim obowiązków, podczas prowadzenia programu Civitas Renaissance, narażając tym samym budżet miasta na stratę w wysokości nieco ponad 690 tys. zł, zadecyduje Sąd Rejonowy w Szczecinku.

Przypomnijmy, że projekt o wartości 30 mln zł realizowany był w latach 2008 - 2012. Dzięki temu sfinansowano zakup wodnych tramwajów, wypożyczalni rowerów, ścieżki rowerowe, riksze, hangar dla statków, autobusy na LPG, system tzw. dynamicznej informacji pasażerskiej (monitory i systemy GPS) na przystankach KM, pomosty w parku, a także wzmocniono monitoring miejski. Co ważne, audyt zamykający projekt podważył jedną z usług konsultingowych, zarzucając SAPiK-owi brak procedur przetargowych, a tym samym naruszenie ustawy o finansach publicznych. Zażądano wówczas zwrotu 158 tysięcy euro, na którą składało się czteroletnie wynagrodzenie za konsulting wraz z odsetkami.

Uchwała, przekazująca dotację w wysokości 600 tys. zł SAPiK-owi z przeznaczeniem na zwrot środków z projektu CR została przez radnych z PO przegłosowana. Jak się po czasie okazało, to sprawy nie zamknęło, bowiem radni opozycji powiadomili prokuraturę. Pierwotnie zawiadomienie zostało skierowane do Prokuratury Rejonowej w Wałczu oraz do Zbigniewa Ziobry - ministra sprawiedliwości. W związku z poważną kwotą, a także i z powodu właściwości, sprawa została skierowana do Koszalina. Teraz rozstrzygnie ją sąd.
Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/sprawa-civitas-renaissance/430121

Obywatel Włapko na obradach

Do sądu, z powództwa prywatnego, trafili też jednak radni opozycji. Poszło o prezent podarowany w trakcie jednej z sesji Rady Miasta. Warto przypomnieć, że jednym z pierwszych prezentów, jaki otrzymał od radnych burmistrz podczas tej kadencji, był album o św. Matce Teresie z Kalkuty. To nawiązanie do słów, jakie miał na pierwszej sesji wypowiedzieć Jerzy Hardie-Douglas o tym, że Matką Teresą nie jest. Innym podarunkiem, wręczonym przez radnych opozycji: Jacka Pawłowicza i Andrzeja Grobelnego burmistrzowi, był plakat z Obywatelem Włapko. Ten podarunek został już jednak potraktowany inaczej. Jerzy Hardie-Douglas odebrał całą tą sytuację jako zarzut, że jako włodarz miasta przyjmuje łapówki. Sprawa trafiła do sądu.

O wygranej przez siebie sprawie Jerzy Hardie-Douglas poinformował w trakcie obrad. - Była to sprawa karna z oskarżenia prywatnego – oświadczył burmistrz. – Jak powiedziała pani przewodnicząca sprawa była w dwóch instancjach. Radni panowie radni Grobelny i Pawłowicz zostali skazani w Sądzie Rejonowym w Szczecinku, potem się od niego odwołali. Wyrok został podtrzymany przez Sąd Okręgowy.
Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/burmistrz-podaje-radnych/203807

In vitro i Behemoth

Ale obecna kadencja Rady Miasta, to nie tylko sprawy sądowe. Trwające w ogólnopolskiej polityce spory dość mocno odcisnęły się na działaniach samorządu. Chyba też po raz pierwszy zdarzyło się tak, że obecni w radzie politycy PO postanowili za pomocą samorządu zrobić to, czego nie udaje się przeforsować w Sejmie. Chodzi np. o program in vitro. Ponieważ rząd wycofał się z ogólnopolskiego programu, politycy PO w Szczecinku, wzorem innych rządzonych przez Platformę miast, postanowili sfinansować z miejskiego budżetu tego typu program nad Trzesieckiem. Efekt? Mnóstwo emocji i kolejne widoczne wśród radnych i w społeczeństwie podziały.

To jednak nie koniec. Inną akcją, którą można odebrać jako uderzenie światopogląd konserwatywnych wyborców PiS, ale także w Kościół, miał być zorganizowany przez miasto koncert kontrowersyjnego zespołu Behemoth. Protestowały środowiska kościelne, ale też zwykli mieszkańcy. Wśród protestujących znaleźli się też radni RdS.

„Jako Radni Miasta Szczecinek składamy protest przeciwko organizowanemu przez jednostki miejskie koncertowi zespołu Behemoth” – można było przeczytać w piśmie złożonym w Biurze Rady Miasta. - Jesteśmy chrześcijanami, podobnie jak większość mieszkańców Szczecinka, którzy licznie zgłaszają się do nas z postulatami podjęcia zdecydowanych kroków, w celu odwołania tego skandalizującego wydarzenia. Zespół Behemoth na swych koncertach prezentuje treści satanistyczne, obrazoburcze, godzące w uczucia religijne chrześcijan. Wydanie choćby jednej złotówki z publicznych pieniędzy na tak kontrowersyjne przedsięwzięcie nie powinno mieć miejsca”.

O tym jakie zdanie na ten temat ma pomysłodawca koncertu – burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, można się było dowiedzieć podczas konferencji prasowej, jaką odbył wraz z zespołem. Burmistrz mówił m.in., że jest przeciwko cenzurze. Podsumował też swoją współpracę z Kościołem. - Do tej pory bardzo dobrze współpracowałem z Kościołem – mówił burmistrz Szczecinka. - Do tej pory wydawało mi się, że jest to współpraca partnerska. Wspieramy Kościół w różnych jego działaniach. Ale nie pozwolę sobie na to, żeby Kościół mi i wielu mieszkańcom Szczecinka dyktował, co mamy robić. Wystarczająco dużo angażuje się już w nasze życie. Powiedziałem, że nie ustąpię.

Koncert oczywiście się odbył. Wzięło w nim udział około 2 tys. osób. Wydarzenie przebiegało spokojnie. Tymczasem w parafii znajdującej się obok placu koncertowego trwała w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/bedzie-behemoth-i-przeprosiny/267711

Bartoszewski, UE i rondo Kaszewskich

Wydarzenia, jakie miały miejsce w czasie kadencji obecnej rady to również spory dotyczące historii miasta i autorytetów. Przyczynkiem do tego było wejście w życie ustawy dekomunizacyjnej, która nakłada na samorządy m.in. zmianę nazw ulic. Do takich zmian, usuwających relikty przeszłości, doszło też w Szczecinku. Najgłośniejsza dotyczyła dawnej ul. 9 Maja. Kontrowersje wywołała propozycja dotycząca nowego patrona. Mimo iż do Rady Miasta wpłynęła petycja mieszkańców tej ulicy, proszących o to, by nie dokonywać radykalnych zmian i by przyjąć nową nazwę - 8 Maja. Nic z tego. Rada większością głosów zadecydowała inaczej. Głosowanie poprzedzone zostało jeszcze niespotykaną dotąd awanturą. Ostatecznie ul. 9 Maja otrzymała patrona, którego wskazali radni PO – Władysława Bartoszewskiego.

Innymi „politycznymi” nazwami, które wprowadzili radni PO tym razem do nazw szczecineckich rond, były WOŚP oraz UE. Opozycja była oczywiście przeciwko tym propozycjom. Ktoś, spodziewając się kolejnej awantury, zaprosił nawet na obrady Rady Miasta reportera sprzyjającej PO stacji TVN. W trakcie sesji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas naciskał, by radni RdS powiedzieli wprost, dlaczego są przeciwko UE. – Wszyscy ludzie wierzący powinni rozpoczynać dzień od modlitwy za trwałość UE - mówił. - Ciekaw jestem, jakie byśmy mieli dzisiaj bezrobocie, gdyby ludzie nie mogli wyjechać do pracy za granicę. Mamy teraz najmniejsze bezrobocie od czasów powojennych. A dla was jest to nie do przyjęcia. Apeluję do was, byście nie uciekali od odpowiedzi.

Mimo nacisków i prowokacji, awantury jednak nie było. Podobnie było w przypadku głosowania nad nazwą ronda z patronem WOŚP. Więcej emocji wzbudziła natomiast sprawa propozycji nazwy dla jednego z rond – Kaszewskich, która w niewyjaśnionych okolicznościach została z dokumentów usunięta korektorem. Kto z dokumentów urzędowych usunął tę propozycję i dlaczego? Sprawę badała policja, potem przekazała prokuraturze.
Czytaj też: https://szczecinek.com/artykul/radny-mogl-miec-rondo/428927

Rodzina, partia, towarzystwo, czyli Szczecinek w TVN

Ostatnie cztery lata zaowocowały również materiałem telewizyjnym, jakiego dotąd na temat Szczecinka nigdy nie nagrano. O dziwo, nagranie wyemitowała przychylna polityce PO stacja TVN. Programu z udziałem wiceburmistrza Daniela Raka, rzecznika prasowego UM Tomasza Czuka, radnego RdS Marcina Bedki oraz ekspertów: Julii Pitery, Ryszarda Kalisza i Maksa Kraczkowskiego – dzisiaj chyba nikomu nie trzeba przypominać. W materiale filmowym ukazano problem dotyczący tzw. sieci powiązań na linii partyjno-biznesowej, w których główne role mieli odgrywać syn burmistrza Jakub Hardie-Douglas oraz wiceburmistrz i obecny kandydat PO na burmistrza Daniel Rak.

To co, można było zobaczyć na nagraniu (obejrzyj), ocenili eksperci. - To jest konflikt interesów – zaznaczyła Julia Pitera. - To powoduje utratę zaufania do władzy publicznej. - Od strony prawnej – prawo nie zostało złamane – zauważył Maks Kraczkowski (PiS). - Ale zasady funkcjonowania władzy publicznej powinny wyglądać inaczej.  - W państwie mamy mnóstwo sytuacji, które nie są regulowane prawem, ale są jakieś normy społeczne, obywatelskie – mówił natomiast Ryszard Kalisz. - W zakresie decydowania i sprawowania władzy nikt z rodziny nie powinien przystępować do przetargów i na tym zarabiać. Tego rodzaju zjawisko to kumoterstwo.

Wskutek emisji programu z członkostwa w PO zrezygnował Wiesław Suchowiejko. Miasto zapowiedziało podjęcie kroków prawnych w poruszonej w programie sprawie Sójczego Wzgórza. Jak tłumaczył ówczesny rzecznik UM, Tomasz Czuk, program nagrywany był pod tzw. tezę. - Pytanie o standardy etyczne w takiej sytuacji jest oczywiście nośne medialnie, ale przy okazji krzywdzące. Równie dobrze moglibyśmy spytać czy moralnym jest wykluczenie z życia gospodarczego miasta legalnie działającej firmy, w której zatrudnieni są członkowie rodzin samorządowców lub polityków? – przekonywał rzecznik.

Echa programu trafiły też na obrady Rady Miasta. - Radny Marcin Bedka razem z radnym Jackiem Pawłowiczem przyprowadził dziennikarza do biura, w którym pracuje syn burmistrza – mówił wzburzony Jerzy Hardie-Douglas - To był program, który szkalował burmistrza i jego rodzinę oraz rodzinę zastępcy burmistrza Daniela Raka. Według burmistrza, program TVN zniszczył wizerunek Szczecinka w Polsce.

 


 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

afera językowa tvn kadencja szczecinek radni - komentarze opinie

 • gość 2018-08-07 08:46:38

  Burmistrz na zdjęciu w TVN przypomina mi wampira Drakulę!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 08:53:44

  W następnym artykule redakcja może napisze o pozytywnych aspektach rządów Burmistrza i Rady Miasta.W moje ocenie dokonania te są większe niz za czasów Pana Golińskigo poprzedniego burmistrza ,który także był bardzo dobrym gospodarzem naszego miasta.

 • gość 2018-08-07 09:04:18

  Koncert oczywiście się odbył. Wzięło w nim udział około 2 tys. osób. Wydarzenie przebiegało spokojnie. Tymczasem w parafii znajdującej się obok placu koncertowego trwała w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po co pisać o jakiejś adoracji w czasie koncertu? To ma jakieś znaczenie?

 • gość 2018-08-07 09:19:27

  gość 2018-08-07 09:04:18 No ma znaczenie, bardzo duże. Trzeba znać kontekst dotyczący protestów.

 • gość 2018-08-07 10:13:00

  Pozytywy z kadencji? No proszę, napiszcie o nowych ładnych placach zabaw. I to chyba wszystko. Reszta to ten typ arogancji, który kończył się jak wyżej.

 • gość 2018-08-07 10:15:58

  Celny tekst, choć kilku dokonań władzy brakuje w nim. Nic ująć. Czuję wściekłość cyngli platformy :)

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 10:33:38

  Zapomnieliście podać jeszcze News ostatnich tygodni: Pani Prezes bez konkursu po studiach BHP Zabraniająca malutkim dzieciom i ich rodzicom korzystania z basenu w Szczecinku. Ale ponieważ jest sąsiadką vicenurmistrza to nikt jej nie zwolni??? Właśnie przez takie akcje jak w artykule pisze redaktor i takie obsadzanie stanowisk jak na basenie PO Straciło mój i wielu innych głos... Nawet ich własni radni od nich uciekają????

 • gość 2018-08-07 10:41:49

  Przypomnijmy obietnice burmistrza, które nie zostały zrealizowane, pomijam ich przydatność, ale one doskonale pokazują megalomanię JHD. Zaczynamy: 1. Marina, 2. Kolejka gondolowa na Mysią Wyspę, 3. Pomost spinający oba brzegi jeziora Trzesiecko, Ekstremalna zjeżdżalnia i wreszcie ostatni hit Wyciąg narciarki. Jeśli coś pominąłem to proszę o uzupełnienie. Artykuł doskonale charakteryzuję burmistrza i Jego ekipę. Dobrze że czas tych wizjonerów już mija.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 11:13:43

  Kierownik magistratu zrobił ze Szczecinka pocztówkę dla tłuszczy, bo gardzi mieszkańcami, zwłaszcza zwykłymi Januszami i Grażynami. Brak mieszkań, miejsc pracy. Bezwarunkowa podległość krono. To bilans rządów.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 12:34:26

  Lokalne PO i niePOrozumienie samorządowe powinni sobie ręce podać.

 • gość 2018-08-07 14:29:31

  Kierownik magistratu zrobił ze Szczecinka pocztówkę dla tłuszczy, bo gardzi mieszkańcami, zwłaszcza zwykłymi ludźmi. Brak mieszkań, miejsc pracy. Bezwarunkowa podległość krono. To bilans rządów. - Brawo!!!

 • gość 2018-08-07 14:29:47

  Myślę, że jednak dokonania burmistrza i oczywiście rady miasta Szczecinka są naprawdę bardzo duże. Mówię to jako odwiedzający to miasto dość często.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 14:53:04

  Burmistrz zadowolony z wyjazdu młodych za granicę, dla niego to antidotum na bezrobocie. No folksdojcz pełną gębą.

 • gość 2018-08-07 15:48:08

  z artykułu wynika że w Szczecinku jest "totalna opozycja", nawet WOŚP, UE i Bartoszewski im nie pasuje.

 • gość 2018-08-07 16:02:23

  Gość - niezalogowany 2018-08-07 14:53:04 Burmistrz zadowolony z wyjazdu młodych za granicę, dla niego to antidotum na bezrobocie. No folksdojcz pełną gębą. tak jak dla rządów PO i PiS. Jakoś nikt nie chce wracać do kraju miodem i 500+ płynącym.

 • gość 2018-08-07 17:40:18

  Ja czegoś tu nie rozumiem. Czy to Adam W. czy radni miejscy (pytam się którzy) uchwalili wydanie pieniążków z kasy miejskiej na Civitas? Co mnie obchodzi jakiś pan Adam, nie ja jestem jego szefem, ja obywatel, suweren, wolne coś tam pytam co zrobili wybrani przez lud wybrańcy samorządowcy? Ja chcę wiedzieć kto tknął kasę miejską w zły sposób bo nie wiem jak głosować w wyborach?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 18:17:40

  Służalcze tolerowanie smrodu i zupełne zaniedbanie jeziora. O chlorowaniu plaż nie wspomnę.

 • Przedsiębiorca - niezalogowany 2018-08-07 18:31:47

  Sapik takie milionowe budżety... a o żadnym przetargu nie słyszałem chociaż się interesowałem. Ciekawe zwyczaje...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 18:33:29

  Cała prawda o platformerskiej świcie a to o braku przetargów dobre

 • gość 2018-08-07 20:40:27

  gość 2018-08-07 14:29:47 "jako odwiedzający to miasto dość często" nie wie o co chodzi, trzeba trochę pomieszkać to skończy się zachwyt

 • gość 2018-08-07 21:24:49

  Nazywam się Obywatel Włapko. Mam pytanie. To były w ratuszu brane łapówki czy nie?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 22:47:31

  Już nie narzekajcie tak.Piękne miasto najpiękniejsze w Polsce .A burmistrz świetny gość i nie piszcie bzdur.Jak Pis dojdzie do władzy to wszyscy będziemy podglądani, podsłuchiwani i kontrolowani.Czy wy nie widziecie co robią z Polską ustalają nowe prawa takie jak im się podobają.Dyktatura na nowo.Tego chcecie?

 • gość 2018-08-07 23:42:27

  Taczki, gwizdki i jazda po Placyku Daglasa, razem z jego elitą. To już koniec. Tramwaj odjechał. "Król jhd" pomylił go z szafą i dlatego jest goły!

 • gość 2018-08-08 07:13:53

  Co to za pdlenie że teraz Szczecinek jest ładny... To za to mam dziękować władzy? To wszystko za co mam dziękować? NAPRAWDĘ? Wskaż lepiej coś jeszcze bo słabiutki odbiór rzeczywistości... Szczecinek jest ładny i bez nich a nawet ładniejszy. Bez pychy, arogancji, wyjbanch pomysłów typu kolejka gondolowa albo stok narciarski, dzielenia kasy dla swoich i rodziny, obsadzania spółek miejskich kretynami. Władza deprawuje, szczególnie po 12 latach trzymania za ryj wszystkiego w mieście. Ten program w TVN jest bardzo celny mimo swojej natury

 • gość 2018-08-08 07:44:33

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za wyprawkę do szkoły „dobry start” za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za mieszkanie plus - Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • Gośc - niezalogowany 2018-08-08 08:47:12

  Moim zdaniem opozycja miejska była w tej kadencji wyjątkowo kłótliwa. Rządzący są tylko ludźmi, zdarzają się pomyłki. W skali całego budżetu to nie sa znaczące sumy.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 10:02:07

  Zdarzają się pomyłki? Oczywiście. Tylko ze za swoje bledy trzeba płacić, zwłaszcza jesli wydaje sie przez to pieniadze miejskie!!!! A co z niedawno wprowadzinym prawem, ze to urzędnicy bezpośrednio beda ponosic konsekwencje swoich bledow? 600 tys poszło z budżetu i nie ma winnego? Burmistrz grzecznie zgadza sie zaplacic i nie pociąga do odpowiedzialnosci?

 • Pisfan - niezalogowany 2018-08-08 10:12:21

  (Do gościa sugerującego podsłuchy i inwigilowanie przez Prawo i Sprawiedliwość) Nie pochlebiaj sobie (co do podsłuchów). Jak chcesz to o każdej porze możesz machać parasolką, wieszakiem; palić świeczki pod sądem. Nawet możesz ubrać marszałka w koszulkę.

 • gość 2018-08-08 10:43:35

  No chwileczkę. Niektórzy tu chwalą burmistrza za inwestycje miejskie. Za czyje to pieniądze przeprowadził inwestycje? Niech burmistrz odpowie która inwestycja została przeprowadzona za jego prywatne pieniądze? To wtedy będzie jego prywatny sukces. Z tego co wiem inwestycje przeprowadzone zostały kosztem podatników. A więc to sukces mieszkańców, nie burmistrza. A tak dla porównania obrót środkami pieniężnymi spółdzielczymi (prawie jak prywatnymi) i publicznymi: Remont skrzydła zamku kosztował oficjalnie ok. 10 mln złotych. Za co taka kwota? Pytam! Nowy budynek wielorodzinny na os. zachód przy ul. Karlińskiej z 50 nowoczesnymi mieszkaniami ma kosztować ok. 11 mln. złotych.

 • gość 2018-08-08 11:18:11

  pomyłki? takie po ponad pół bańki? (civitas czy traktorki), aha

 • gość 2018-08-08 11:33:57

  Pomyłka kilkuzłotowa w deklaracjach lub zeznaniach podatkowych kosztuje podatnika czasem setki złotych nałożonej kary przez skarbówki. A co dopiero błąd w deklaracji podatkowej na pół bańki - kryminał bez pardonu dla podatnika.

 • gość 2018-08-08 11:37:39

  Niech burmistrz wytłumaczy. Dlaczego remont zamku kosztował 10 baniek a nie 6? Materiały wbudowano kiepskiej jakości, po zimie kawałki odprysków cegły zalegają przymurze zamku.

 • gość 2018-08-08 13:05:21

  Panie" nadprodukt lokalnej samorzadności",powiedz pan,nam wyborcom, jaki mamy mieć efekt za sprawą prywatnej wycieczki do Ludowej Republiki Chin ? za nasze podatników pieniądze i kiedy wreszcie dotrze do Szczecinka pańska ciotka co to ponocćmieszka w Canadzie. Zrobimy zrzutę i wyślemy po nią balon z napisem SZCZECINEK CZEKA.

 • gość 2018-08-08 13:24:37

  o nie żadna maskarada to nie żad­na mas­ka­rada to po pros­tu jest żena­da twar­dogłowych to jest klan kod i cały ten tam szpan pa­raso­la im bra­kuje jak pieniądze zro­bić knu­je każdy który nie jest kiep kto na drodze te­go w łeb kto przekręty nam zasłoni każdy in­ny lecz nie oni tak więc trze­ba zmienić władzę jak nie można to przez zdradę jeszcze trochę nas zos­tało nie pozwólmy by się stało to co kiedyś z kon­sty­tucją nasza Pol­ska jest i bas­ta zdrajców pod sąd czas naj­wyższy śmieci spłyną z prądem wisły pa­sożytów całe chma­ry nie­chaj idą na mocza­ry tam ich miej­sce w mętnej wodzie wy­wiet­rzy­my kraj i to miasto po tym smrodzie

 • Irolka - niezalogowany 2018-08-08 22:26:23

  Ten wybuch w Krono to w Szczecinku?

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-09 10:19:32

  Trzeba zmian bo co niektórym wydaje się, że mają monopol na władzę i wszystko wiedzą najlepiej. Może jak zapadną wyroki skazujące w sprawie szkoleń i civitas to niektórzy wrócą do rzeczywistości i zobaczą że nie wszytstko im wolno.

 • gość 2018-08-17 21:35:53

  Koniecznie trzeba prześwietlić sitwę w ZGM-TBS. Mułowaty prezes kupiony przez Caryce, a ta ciągnie od czasów gdy lokalówka była jeszcze w magistracie. Mamuśka pracowała i uczyła córeczkę tego interesu. Nie małe zasługi ma aktualny kochaś Krzysio. W lokalówce magistrackiej pracowali w jednym pokoju. Och życie, jakie ty okrutne! ( Pamiętamy, co?) Marynarz

 • gość 2018-08-27 09:30:24

  Suchowiejko nie pozowli, aby trupy wypadły z szaf! Układ będzie trwał.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"