:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Kadra zacznie lepiej grać?

temat.net: archiwum, Kadra zacznie lepiej grać - zdjęcie, fotografia

Na początku września Szczecinek obiegła wieść, jakoby na terenie naszego miasta miała zostać zrealizowana wymagająca ogromnych nakładów finansowych inwestycja, która ściągnie nad Trzesiecko  tłumy sportowców i miłośników piłki nożnej. Mowa oczywiście o planach budowy przy ul. Piłsudzkiego (na terenie zajmowanym obecnie przez OSiR) pokaźnych rozmiarów ośrodka piłkarskiego, który byłby jednym z największych w naszym kraju centrum treningowym nie tylko polskich, ale też i zagranicznych piłkarzy. 

Nad realizacją tego projektu już wiele miesięcy temu prace rozpoczęło polsko-ukraińskie konsorcjum, a ich efektem ma być obiekt sportowy z widownią, która pomieści nawet do 4,5 - 5 tys. osób oraz rozbudowany system boisk. Według śmiałych planów docelowo miałoby powstać sześć boisk „pod chmurką” oraz jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią, którego zadaszenie stanowiłby wysoki na ponad 20 metrów balon. Z kolei bazą noclegową dla goszczących u nas sportowców miałby być sporych rozmiarów obiekt hotelowy usytuowany w pobliżu ośrodka, a także baza noclegowa dla młodzieży w miejscu obecnego hotelu „Resiedence”.

Czy ta ogromna inwestycja ma szansę powstać w Szczecinku a śmiałe plany mogą doczekać się realizacji? Zapytaliśmy o to burmistrza miasta Jerzego Hardie-Douglasa. 

- Na początku muszę wyjaśnić, że nie jest to projekt, za którym stoi miasto – mówi „Tematowi” burmistrz. - Od kilku miesięcy już rozmawiam z potencjalnym inwestorem, firmą TRAWNIK, która najpewniej byłaby takim głównym konsorcjantem, ponieważ to nie będzie robione najprawdopodobniej przez jedną firmę, ale przez konsorcjum. I wydaje mi się, że jest to bardzo realny projekt.

Budowa gigantycznych rozmiarów centrum treningowego dla piłkarzy wymagałaby nie tylko dokonania licznych zmian w planach zagospodarowania przestrzennego wspomnianego terenu, ale też przede wszystkim kolosalnych nakładów finansowych. Całe przedsięwzięcie może kosztować pomysłodawców i inwestorów nawet kilkaset milionów zł. A jakie korzyści mogłoby przynieść miastu powstanie tego typu obiektu?  

- Przede wszystkim powstałyby bardzo nowoczesne obiekty sportowe, a także duży hotel przyjmujący sportowców  wraz z odnowią biologiczną, który miałby od 3 do 5 gwiazdek w zależności od segmentu. Jednak przede wszystkim dla nas ważne jest to, że w mieście przebywałaby na co dzień olbrzymia ilość turystów sportowych, a w ciągu lata byłoby to co tydzień dodatkowo ponad tysiąc osób. Dodatkowo Szczecinek odwiedzaliby młodzi sportowcy, którzy przebywaliby w pewnego rodzaju hotelu czy campusie młodzieżowym, natomiast dorośli zawodnicy - pewnie już w nieco mniejszej licznie, ale też pokaźnej - byliby tutaj przez cały rok. Czyli krótko mówiąc jest to zwiększenie ilości osób, które tutaj zostawią swoje pieniądze – dodaje Jerzy Hardie-Douglas.(mg)

Foto: P.K. Studio Projektowe w Sopocie / Trawnik Producent

 

 

Kadra zacznie lepiej grać? komentarze opinie

 • Kelle - niezalogowany 2013-10-20 10:42:34

  a jeszcze ... z czego te obiekty będą się utrzymywać ... czyżby znowu się szykowała podwyżka podatków. Już mieliśmy w historii naszej podobne sytuacje - tylko teraz próbują uciskać nas finansowo - dość ucisku przez władze !!!!! no a nie każdy tak dobrze zarabia jak w Ratuszu....

 • Kelle - niezalogowany 2013-10-20 10:34:59

  Na co komu takie stadiony, uważam, że taki jak jest wystarczy!! A co z dostępem do jeziora i ścieżką rowerową, jakoś jej tutaj nie widzę. Jak mi się wydaje powinien być swobodny dostęp do jeziora z każdego miejsca, ale komu ja to mówię - przecież na osiedlu Trzesieckim mogę pójść do ogródka Pana Burmistrza i posiedzieć nad jeziorkiem :*

 • tenia1959 - niezalogowany 2013-10-19 09:17:00

  Ale po co komu takie badania ile z turystyki i kto przyjeżdża do Szczecinka. Igrzyska dla gawiedzi trwają... Wybory już za rok! Kto będzie utrzymywać kolejną inwestycję?, przecież rozmowy trwają. A od podpisania porozumienia, załóżmy poprzez planowanie do realizacji - troszkę to potrwa. A kto będzie utrzymywać tą inwestycję, gdyby tłum piłkarzy się nie pojawił? A niech się martwią następcy. Po nas...

 • lolio - niezalogowany 2013-10-18 23:44:55

  Firma TRA...K jest tak wiarygodna jak murawa, którą kładzie. Zawsze ma być Wembley, a wychodzi Zryw KRETOMINO:) Ludzie w Ratuszu pobudka:)))To ma być Wasz Zbawiciel? Śmiechu warte:)

 • tds - niezalogowany 2013-10-18 16:29:02

  Przecież sportowcy nie jeżdżą do centrów sportowych byle gdzie, zrobią działacze wywiad środowiskowy, wyłoni się im przed oczyma dym z kronospanu i dziękuje do widzenia, nikt nie przyjedzie. Warunki b nas będą jak wszędzie indziej, tylko sportowcy będą mieli trochę więcej miejsca... Pytanie czy potrzebują tego miejsca za cenę zdrowia.

 • ubuntu - niezalogowany 2013-10-18 15:43:30

  Plany i założenia kuszące, jednak nasuwa się kilka pytań: 1. W całej Polsce obiekty pobudowane na Euro 2012 ledwo wiążą koniec z końcem bo nie ma u nas już wielkich imprez tak jak i piłki nożnej, a miasto decyduje się oddać tereny pod budowę kolosa który będzie prywatną inwestycją pewnego konsorcjum? 2. Co w przypadku gdy plany o wielkiej turystyce kolejny zawiodą? Miasto będzie utrzymywać prywatną inwestycję? 3. A co z budową hotelu na Pl.Kamińskiego-czyżby inwestor wycofał się z budowy hotelu? Przecież zarobiłby więcej na hotelu niż na dzierżawie placu dla miasta pod śnieg zimą... I właśnie takie i inne wnioski nasuwają się czytając artykuł, do dziś nie wiadomo ilu turystów odwiedza nasze miasto, ile milionów lub choć tysięcy zysku mamy z turystyki i czy warto pakować się w coś grubymi nićmi szytego, bo gwarancji na sukces nie ma wcale...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com