:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Kadra ZZPN wygrała w Szczecinku dwa mecze na start eliminacji

W środę, 11 października, na Stadionie Miejskim w Szczecinku rozegrane zostały spotkania piłkarskie w ramach eliminacji Mistrzostw Polski. Zagrały roczniki 2003 i 2004.

Warto wspomnieć, że były to pierwsze spotkania eliminacyjne w sezonie 2017/2018, przeciwnikiem reprezentacji województwa Zachodniopomorskiego Związku piłkarskiego, byli zawodnicy z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Najpierw na boisko wyszli piłkarze rocznika 2004, później zagrali natomiast gracze z rocznika 2003. Były to odpowiednio Puchary im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny.

To właśnie w takich turniejach grę zaczynają często następcy obecnych piłkarzy reprezentacji.

W pierwszym ze spotkań (rocznik 2004), kadra województwa Zachodniopomorskiego wygrała minimalnie ze swoimi rówieśnikami z Kujawsko-Pomorskiego 2-1 po bramkach Kacpra Wnorowskiego i Michała Samborskiego. W spotkaniu o rok starszych zawodników, reprezentanci naszego województwa rozgromili przeciwników aż 9-0. Cztery bramki zdobył Kacper Kozłowski, dwie Kacper Łukasiak i po jednej Hubert Turski, Kryspin Leśniak i  Karnowski.

Mimo, że spotkania były rozgrywane w niezbyt sprzyjających warunkach - padał deszcz - zawodnicy na placu gry dawali z siebie wszystko. Teraz czas na kolejne spotkania reprezentacji województwa.

W grupie eliminacyjnej, rywalami województwa Zachodniopomorskiego, będą jeszcze rówieśnicy z Pomorskiego ZPN i Wielkopolskiego ZPN. Do turniejów finałowych (a te zostaną rozegrane latem 2018 roku), awansują dwie najlepsze drużyny.

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zzpn kpzpn mistrzostwa szczecinek eliminacje piłka nożna - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się