:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Kandydaci "Porozumienia" prezentują pomysły społeczne

04/10/2018 13:54

W czwartek (4.10) odbył się kolejny briefing prasowy Porozumienia Samorządowego. Mowa była o polityce senioralnej i społecznej. Był to kolejny element programu. Na briefingu obecny był kandydat na burmistrza Wiesław Suchowiejko, a także Krystyna Berdyńska, Małgorzata Kubiak-Horniatko i Anna Pacałaty - kandydatki do Rady Miasta.

- To, w jaki sposób społeczeństwo traktuje swoich seniorów, jest wyznacznikiem jego obywatelskości. My jako Porozumienie Samorządowe, dostrzegamy problem trudności w dostępie do lekarzy, refundacji. Chcemy Państwu zaproponować coś, co funkcjonuje w wielu samorządach gminnych w Polsce, a mianowicie bon dla seniora. Bon będzie opiewał na 300 punktów, czyli na 300 złotych - powiedziała Małgorzata Kubiak-Horniatko.
Jak wyjaśniła Małgorzata Kubiak-Horniatko, taki bon otrzyma każdy, kto ukończy 65. rok życia. Senior będzie mógł wydatkować go na wizytę lekarza specjalisty, wydarzenia kulturalne lub zajęcia rehabilitacyjne i inne.

- Mówiąc o seniorach, musimy też pamiętać o tych seniorach, którzy nie mogą skorzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy też nie do końca mogą skorzystać ze wszystkich ofert proponowanych przez bon. Myślimy o takich seniorach, którzy są niesamodzielni, dotkniętymi chorobami otępiennymi, chorobami Alzhaimera. Chcemy tym rodzinom, którzy opiekują się niesamodzielnymi członkami swoich rodzin, zaproponować opiekę na bazie istniejącej już struktury i placówek pomocowych - mówiła Krystyna Berdyńska.

Kolejnym punktem programu Porozumienia Samorządowego, jest wprowadzenie tak zwanej “karty N” - karty rodziny z osobą z niepełnosprawnością. Miałaby być produktem analogicznym do karty dużej rodziny czy karty seniora. Miałaby poprawić funkcjonowanie i życie rodziny z osobą z niepełnosprawnością.
- Leczenie i rehabilitacja odbija się na życiu całej rodziny, o czym mogę powiedzieć jako matka dziecka niepełnosprawnego. Chcielibyśmy, aby ten dokument został skonsultowany z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Chcielibyśmy nawiązać współpracę, zaprosić przedsiębiorców działających w obszarze rehabilitacji, różnego rodzaju lecznictwa i terapii, tak aby Karta N mogła w realny sposób pomóc rodzinom z osobą z niepełnosprawnością. Chcielibyśmy również dokonać pewnych modyfikacji odnośnie programu rehabilitacji seniora 65 plus, tak aby pacjent mógł skorzystać również z rehabilitacji w domu. Jako Samorząd nie chcemy pozostać obojętni na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Chcemy być dla mieszkańców, dla naszych wyborców - słyszeliśmy od Anny Pacałaty.

W kolejnej części czwartkowego briefingu na pl. Wolności, mowa była o osobach dotkniętych chorobą nowotworową.
- Choroby nowotworowe to plaga dzisiejszych czasów. My dla naszych mieszkańców chcemy włączyć program wsparcia dla osób, które właśnie dowiedziały się, że zachorowały na nowotwór. Często jest tak, że te osoby mają poczucie, że osuwa im się grunt spod nóg, nie wiedzą gdzie pójść, nie mają często pieniędzy na to, żeby jechać do specjalisty. - mówiła jeszcze raz Małgorzata Kubiak-Horniatko.

Dla takich osób Porozumienie Samorządowe chciałoby zaproponować dofinansowanie, dotację do początkowego leczenia, zanim staną przed komisją do orzekania o niepełnosprawności, uzyska orzeczenie i zasiłek pielęgnacyjny.
- Chcemy takie osoby wesprzeć kwotą 500 złotych, właśnie po to, żeby łatwiej jej było postępować w swojej diagnostyce. Dotyczy to także dzieci.

Na sam koniec, kandydat na burmistrza mówił o ofercie dla tzw. “trudnej młodzieży”.
- Główny lokator tego czerwonego budynku nazywa tą grupę “patologią”, podobno jest widywana właśnie na placu Wolności w nienajlepszym kontekście, jeśli chodzi o ich zachowanie. Ta grupa jeszcze nie umie się włączyć w tworzenie wspólnego dobra, budowania wspólnoty, nie bardzo akceptuje reguły życia społecznego no i czy pałka i paralizator jest tutaj rozwiązaniem? W pewnych sytuacjach pewnie tak, ale chcemy, żeby do nich nie dochodziło, chcemy do tej młodzieży wyjść, zatrudnić street-workerów, skorzystać z programów pomocowych. W ten sposób wyciągamy dłoń do tej młodzieży, chcemy wszyscy tworzyć wspólnotę - zakończył Wiesław Suchowiejko.

Patryk Witczuk
Reklama

porozumienie samorządowe wybory program - komentarze opinie

 • gość 2018-10-04 16:22:20

  Oj jak łatwo sobie słodzić i nawijać makaron na uszy... wiele rzeczy Pan wymienił co by Pan to nie zrobił. No, ale był Pan posłem przez 6 lat w rządzie Tuska - co Pan w tym czasie zrobił dla Szczecinka? Proszę wymienić 5 rzeczy. Mówicie o audycie spółek a w mateczniku - Starostwie to tak wszyscy ciężko pracują? Bo o 15:00 już jest korek na wyjeździe z parkingu - wygląda jak by o 14:55 ci ciężko pracujący ludzie już biegli do swoich pojazdów. Jesteście strasznie niewiarogodni!

 • gość 2018-10-04 16:27:42

  spójrzcie na te twarze? Jakie macie skojarzenia bo mi się kojarzą ze średnio rozgarniętym pracownikiem biurowym.

 • gość 2018-10-04 17:04:11

  Czytam i zastanawiam się, dlaczego to ugrupowanie nie ma prawdziwych pomysłów na polepszenie życia wszystkich mieszkańców Szczecinka, a nie wybranych grup. Potem dziwicie się, że młodzież do tego zaścianka nie chce wracać po studiach, a i mieszkańcy wyjeżdżają do innych miast lub za granicę masowo. W innych miastach w Polsce mają pomysły i sprowadzają nowych mieszkańców, a i zatrzymują obecnych - Inne miasta zwalniają mieszkańców z podatku od nieruchomości, daja swoje dodatkowe 500+, sprzedają działki pod budowę domu tanio, bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich itd. Uczcie się i czytajcie oraz przestańcie ściemniać i powielać pomysły konkurentów ze Szczecinka - link do strony - https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-w-polsce-miasta-w-polsce-mieszkancy,156,0,2417308.html

 • gość 2018-10-04 19:09:26

  jak wzrok ucieka - to poznajemy że ktoś kłamie. A na zdrowy rozsądek - jak radny będący pracownikiem miasta może być niezależny?

 • gość 2018-10-05 00:00:39

  Alfabet Berezowskiego jest programem mieszkańców Szczecinka bo chyba nikt nie chce się cofać lub głosować za tym co już było. Idzie nowe pokolenie i to do nich należy przyszłość , to oni będą tworzyć nową rzeczywistość, przecież to naturalne i nieodwracalne, aż dziwne ze niektórzy tego nie widzą i chcą iść pod prąd .Pora podziękować weteranom polityki lokalnej za wszystko co zrobili dla dobra miasta. Przyszedł czas aby miastem rządzili mieszkańcy, a urzędnicy z burmistrzem na czele pilnowali dobra i interesu obywateli.

 • gość 2018-10-05 08:05:55

  Czy niektórzy kandydaci zdają sobie sprawę, że jak zostaną samorządowcami to oni i ich rodziny w pierwszej linii zgodnie z ustawą o samorządach stracą posady? To dotyczy wszystkich PO, PiS i Porozumienia także. Ratuszowy radca prawny wam to wytłumaczy.

 • Erin Brockovich 2018-10-05 12:14:30

  "Nikt wam tyle nie da ile ja wam obiecam" to powinno być motto Pana Suchowiejki. A swoją drogą widzę Panie Suchowiejko, że zapamiętał Pan słowa Pańskiego kolegi z PO Radosława Sikorskiego, który mawiał, że "dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać"

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 17:40:51

  Pani Gosia tak chętnie rozdaje bo wie że to nie jej, a ciekawe czy wie ile kosztuje wizyta u specjalisty, ciekawe??? Lepiej niech pilnuje swojego stołka bo chętnych bez liku.

 • gość 2018-10-06 00:38:43

  W restauracji "Pod Trupkiem" (merkury) działacze z Powiatu, a raczej kandydaci do Rady Powiatu balowali "aż miło" ( w salce którą kiedyś tak uwielbiał śp. Senator)

 • gość 2018-10-07 18:08:31

  Już Poseł Suchowiejko miał tyle dobrego zrobić dla naszego miasta , więc pytam co chce poprawić po Pośle Burmistrz ? Odpowiem sobie sam- dokładnie to samo czyli nic. Ach jak mi szkoda tych złotoustych kłamczuchów ale niech im tam Uraurauraura jak to dawniej bywało , obiecuj Panie Wiesławie złotousty obiecuj .Szkoda tylko że nic nie zrobiłeś będąc posłem a teraz chcesz coś zdziałać będąc burmistrzem ???? Powodzenia Panu i całej twojej ekipie - jaki Pan taka zagroda.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"