:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kandydaci "Porozumienia" prezentują pomysły społeczne

Temat Szczecinecki 04/10/2018 13:54

W czwartek (4.10) odbył się kolejny briefing prasowy Porozumienia Samorządowego. Mowa była o polityce senioralnej i społecznej. Był to kolejny element programu. Na briefingu obecny był kandydat na burmistrza Wiesław Suchowiejko, a także Krystyna Berdyńska, Małgorzata Kubiak-Horniatko i Anna Pacałaty - kandydatki do Rady Miasta.

- To, w jaki sposób społeczeństwo traktuje swoich seniorów, jest wyznacznikiem jego obywatelskości. My jako Porozumienie Samorządowe, dostrzegamy problem trudności w dostępie do lekarzy, refundacji. Chcemy Państwu zaproponować coś, co funkcjonuje w wielu samorządach gminnych w Polsce, a mianowicie bon dla seniora. Bon będzie opiewał na 300 punktów, czyli na 300 złotych - powiedziała Małgorzata Kubiak-Horniatko.
Jak wyjaśniła Małgorzata Kubiak-Horniatko, taki bon otrzyma każdy, kto ukończy 65. rok życia. Senior będzie mógł wydatkować go na wizytę lekarza specjalisty, wydarzenia kulturalne lub zajęcia rehabilitacyjne i inne.

- Mówiąc o seniorach, musimy też pamiętać o tych seniorach, którzy nie mogą skorzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy też nie do końca mogą skorzystać ze wszystkich ofert proponowanych przez bon. Myślimy o takich seniorach, którzy są niesamodzielni, dotkniętymi chorobami otępiennymi, chorobami Alzhaimera. Chcemy tym rodzinom, którzy opiekują się niesamodzielnymi członkami swoich rodzin, zaproponować opiekę na bazie istniejącej już struktury i placówek pomocowych - mówiła Krystyna Berdyńska.

Kolejnym punktem programu Porozumienia Samorządowego, jest wprowadzenie tak zwanej “karty N” - karty rodziny z osobą z niepełnosprawnością. Miałaby być produktem analogicznym do karty dużej rodziny czy karty seniora. Miałaby poprawić funkcjonowanie i życie rodziny z osobą z niepełnosprawnością.
- Leczenie i rehabilitacja odbija się na życiu całej rodziny, o czym mogę powiedzieć jako matka dziecka niepełnosprawnego. Chcielibyśmy, aby ten dokument został skonsultowany z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Chcielibyśmy nawiązać współpracę, zaprosić przedsiębiorców działających w obszarze rehabilitacji, różnego rodzaju lecznictwa i terapii, tak aby Karta N mogła w realny sposób pomóc rodzinom z osobą z niepełnosprawnością. Chcielibyśmy również dokonać pewnych modyfikacji odnośnie programu rehabilitacji seniora 65 plus, tak aby pacjent mógł skorzystać również z rehabilitacji w domu. Jako Samorząd nie chcemy pozostać obojętni na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Chcemy być dla mieszkańców, dla naszych wyborców - słyszeliśmy od Anny Pacałaty.

W kolejnej części czwartkowego briefingu na pl. Wolności, mowa była o osobach dotkniętych chorobą nowotworową.
- Choroby nowotworowe to plaga dzisiejszych czasów. My dla naszych mieszkańców chcemy włączyć program wsparcia dla osób, które właśnie dowiedziały się, że zachorowały na nowotwór. Często jest tak, że te osoby mają poczucie, że osuwa im się grunt spod nóg, nie wiedzą gdzie pójść, nie mają często pieniędzy na to, żeby jechać do specjalisty. - mówiła jeszcze raz Małgorzata Kubiak-Horniatko.

Dla takich osób Porozumienie Samorządowe chciałoby zaproponować dofinansowanie, dotację do początkowego leczenia, zanim staną przed komisją do orzekania o niepełnosprawności, uzyska orzeczenie i zasiłek pielęgnacyjny.
- Chcemy takie osoby wesprzeć kwotą 500 złotych, właśnie po to, żeby łatwiej jej było postępować w swojej diagnostyce. Dotyczy to także dzieci.

Na sam koniec, kandydat na burmistrza mówił o ofercie dla tzw. “trudnej młodzieży”.
- Główny lokator tego czerwonego budynku nazywa tą grupę “patologią”, podobno jest widywana właśnie na placu Wolności w nienajlepszym kontekście, jeśli chodzi o ich zachowanie. Ta grupa jeszcze nie umie się włączyć w tworzenie wspólnego dobra, budowania wspólnoty, nie bardzo akceptuje reguły życia społecznego no i czy pałka i paralizator jest tutaj rozwiązaniem? W pewnych sytuacjach pewnie tak, ale chcemy, żeby do nich nie dochodziło, chcemy do tej młodzieży wyjść, zatrudnić street-workerów, skorzystać z programów pomocowych. W ten sposób wyciągamy dłoń do tej młodzieży, chcemy wszyscy tworzyć wspólnotę - zakończył Wiesław Suchowiejko.

Patryk Witczuk
Reklama

porozumienie samorządowe wybory program - komentarze opinie

 • gość 2018-10-04 16:22:20

  Oj jak łatwo sobie słodzić i nawijać makaron na uszy... wiele rzeczy Pan wymienił co by Pan to nie zrobił. No, ale był Pan posłem przez 6 lat w rządzie Tuska - co Pan w tym czasie zrobił dla Szczecinka? Proszę wymienić 5 rzeczy. Mówicie o audycie spółek a w mateczniku - Starostwie to tak wszyscy ciężko pracują? Bo o 15:00 już jest korek na wyjeździe z parkingu - wygląda jak by o 14:55 ci ciężko pracujący ludzie już biegli do swoich pojazdów. Jesteście strasznie niewiarogodni!

 • gość 2018-10-04 16:27:42

  spójrzcie na te twarze? Jakie macie skojarzenia bo mi się kojarzą ze średnio rozgarniętym pracownikiem biurowym.

 • gość 2018-10-04 17:04:11

  Czytam i zastanawiam się, dlaczego to ugrupowanie nie ma prawdziwych pomysłów na polepszenie życia wszystkich mieszkańców Szczecinka, a nie wybranych grup. Potem dziwicie się, że młodzież do tego zaścianka nie chce wracać po studiach, a i mieszkańcy wyjeżdżają do innych miast lub za granicę masowo. W innych miastach w Polsce mają pomysły i sprowadzają nowych mieszkańców, a i zatrzymują obecnych - Inne miasta zwalniają mieszkańców z podatku od nieruchomości, daja swoje dodatkowe 500+, sprzedają działki pod budowę domu tanio, bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich itd. Uczcie się i czytajcie oraz przestańcie ściemniać i powielać pomysły konkurentów ze Szczecinka - link do strony - https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-w-polsce-miasta-w-polsce-mieszkancy,156,0,2417308.html

 • gość 2018-10-04 19:09:26

  jak wzrok ucieka - to poznajemy że ktoś kłamie. A na zdrowy rozsądek - jak radny będący pracownikiem miasta może być niezależny?

 • gość 2018-10-05 00:00:39

  Alfabet Berezowskiego jest programem mieszkańców Szczecinka bo chyba nikt nie chce się cofać lub głosować za tym co już było. Idzie nowe pokolenie i to do nich należy przyszłość , to oni będą tworzyć nową rzeczywistość, przecież to naturalne i nieodwracalne, aż dziwne ze niektórzy tego nie widzą i chcą iść pod prąd .Pora podziękować weteranom polityki lokalnej za wszystko co zrobili dla dobra miasta. Przyszedł czas aby miastem rządzili mieszkańcy, a urzędnicy z burmistrzem na czele pilnowali dobra i interesu obywateli.

 • gość 2018-10-05 08:05:55

  Czy niektórzy kandydaci zdają sobie sprawę, że jak zostaną samorządowcami to oni i ich rodziny w pierwszej linii zgodnie z ustawą o samorządach stracą posady? To dotyczy wszystkich PO, PiS i Porozumienia także. Ratuszowy radca prawny wam to wytłumaczy.

 • Erin Brockovich 2018-10-05 12:14:30

  "Nikt wam tyle nie da ile ja wam obiecam" to powinno być motto Pana Suchowiejki. A swoją drogą widzę Panie Suchowiejko, że zapamiętał Pan słowa Pańskiego kolegi z PO Radosława Sikorskiego, który mawiał, że "dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać"

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 17:40:51

  Pani Gosia tak chętnie rozdaje bo wie że to nie jej, a ciekawe czy wie ile kosztuje wizyta u specjalisty, ciekawe??? Lepiej niech pilnuje swojego stołka bo chętnych bez liku.

 • gość 2018-10-06 00:38:43

  W restauracji "Pod Trupkiem" (merkury) działacze z Powiatu, a raczej kandydaci do Rady Powiatu balowali "aż miło" ( w salce którą kiedyś tak uwielbiał śp. Senator)

 • gość 2018-10-07 18:08:31

  Już Poseł Suchowiejko miał tyle dobrego zrobić dla naszego miasta , więc pytam co chce poprawić po Pośle Burmistrz ? Odpowiem sobie sam- dokładnie to samo czyli nic. Ach jak mi szkoda tych złotoustych kłamczuchów ale niech im tam Uraurauraura jak to dawniej bywało , obiecuj Panie Wiesławie złotousty obiecuj .Szkoda tylko że nic nie zrobiłeś będąc posłem a teraz chcesz coś zdziałać będąc burmistrzem ???? Powodzenia Panu i całej twojej ekipie - jaki Pan taka zagroda.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"