:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Temat Szczecinecki 29/10/2018 12:58

Kto będzie nowym burmistrzem Szczecinka? W niedzielę, 4 listopada mieszkańcy ponownie będą mogli udać się na głosowanie. W walce o burmistrzowski fotel spotkają się Joanna Pawłowicz, startująca z list PiS i przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej (PO+N), Daniel Rak. Na tydzień przed głosowaniem, kandydatka reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość spotkała się z mieszkańcami Szczecinka. W czasie sobotniego (27.10) spotkania raz jeszcze przypomniała najważniejsze założenia swojego programu. Była też otwarta na pytania i sugestie mieszkańców. A te oscylowały głównie wokół znanych już tematów: sprowadzenia do miasta nowych inwestorów, wprowadzenia ulg dla przedsiębiorców, zatrzymania młodych ludzi w Szczecinku czy przystąpienia do programu Mieszkanie Plus.


Joanna Pawłowicz przypomniała o swoim niedawnym spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Jak podkreśliła, resort nadal postrzega miasto, jako obszar o zachwianych relacjach społeczno-gospodarczych. – Trzeba temu przeciwdziałać, zastanowić się, jak rozwiązywać problemy. Ale wiecie państwo, problemy można rozwiązywać, wtedy kiedy się je widzi i dostrzega. Natomiast jeśli nie widzi, to jak je można rozwiązać?


- Jesteśmy miastem specjalnej troski

– zaznaczyła kandydatka. - Dla naszego miasta i innych są programy, projekty, które mają temu negatywnemu zjawisku przeciwdziałać. A żeby temu przeciwdziałać, trzeba współpracować, działać, korzystać ze środków, które są w zasięgu ręki. Potrzebujemy tego, by odmłodzić miasto. Młodzi ludzie to energia która nam ucieka, której nam brakuje. 
Joanna Pawłowicz, zaproponowała uczestnikom spotkania, by podzielili się swoimi uwagami i pomysłami na miasto.

- Co powinniśmy postawić na pierwszym miejscu? Jak widzimy w przyszłości Szczecinek?

- Zachęcała do dyskusji kandydatka.
Przy temacie dotyczącym nowych inwestorów Joanna Pawłowicz wskazała, że zwiększenie oferty pracy to najważniejsza sprawa dla Szczecinka.

- Młodzi ludzie nie mają perspektyw. Są dobrze wykształceni, ale chcą tę ścieżkę kariery zawodowej rozwijać tu, na miejscu. Tylko trzeba im do tego dać szansę

– mówiła. - Jeśli zwiększymy ofertę pracy, to pójdą w górę zarobki. Ludzie będą mieć szansę, by więcej zarabiać. Nie mamy Słowianki, Elmilku, miejsca pracy zaczynają nam uciekać. To nie jest przypadek, że znaleźliśmy się w grupie miast, gdzie zanikają funkcje społeczno-gospodarcze. Ale o to, by było lepiej, musi zabiegać burmistrz.

Dzisiaj nasze władze się okopały w rauszu i tam siedzą, a z ratusza, z ciepłego fotela trzeba wyjść i zacząć dbać o mieszkańców naszego miasta.


Gdy mieszkańcy podnieśli temat dotyczący ulg dla przedsiębiorców, Joanna Pawłowicz zwróciła uwagę na zbyt wysokie podatki. Mówiła też, że nie zamierza konkurować z przedsiębiorcami. – To ogromny problem. Będę wspierać wszystkie zakłady na terenie miasta. Teraz ta retoryka obejmuje tylko jeden zakład, a jego rzecznik znajduje się w ratuszu. Tak nie może być – wskazała kandydatka.
Za pięć lat będziemy miastem osób starszych, to nie będzie siła napędowa. Jeśli tego w najbliższym czasie nie wykorzystamy, nic nie zrobimy, to się zemści.

Nie wiemy, co będzie za 5 lat. Jestem ogromnie zaniepokojona tym, że obecne władze nie korzystają z rządowych programów.

Dlaczego mieszkańcy nie mają szansy na program Mieszkanie Plus. Dzisiaj odebrali pierwsze klucze. Gdzie indziej ten program się udaje a u nas nie. Jak to wytłumaczyć? Przed nami ogromne wyzwanie, praca. Można najbliższe 5 lat przespać, gdzieś zostawić za sobą, a można też efektywnie wykorzystać – zaznaczyła Joanna Pawłowicz.

Reklama

joanna pawłowicz wybory spotkanie z mieszkańcami przedsiębiorcy prawo i sprawiedliwość - komentarze opinie

 • gość 2018-10-29 13:47:07

  jak zwykle zero konkretów

 • gość 2018-10-29 14:12:12

  Ta Pani nie ma o niczym pojęcia, dlatego trzeba ratować to miasto głosując na Raka

 • gość 2018-10-29 14:30:58

  Ja coś WAM poradzę. 1 - na przestrzeni kraju zadbajcie by prawo było tworzone WOLNO i DOBRZE a Polacy to docenią. Jak chcecie obniżać ZUS czy podatki to róbcie to dla wszystkich i w sensowny sposób.. 2- na radnych i team weźcie ludzie z lepszą prezencją i osiągnięciami. 3 - zadbajcie o design a kandydatka niech popracuje nad strojem, dykcją itd. 4 - jak widzicie że PO ma 49% a połowa ludzue nie idzie na wybory to A- spróbujcie zaktywizować tę połowę wszelkimi środkami (PO się przed niczym nie cofało!) B- spróbujcie wyjść do innych kandydatów, którzy w sumie zebrali 25% głosów całości. Bo de facto 75% ludzi nie zagłosowało na PO! Więc nadal możecie walczyć o to miasto.

 • gość 2018-10-29 14:36:23

  "ratować miasto głosując na Raka"? Masz coś w głowie czy tylko bąbelki tłuszczu? Każdy jeden jest dziesięć razy uczciwszy niż Rak. Nawet Joanna, która według mnie jest jednym z ostatnich możliwych kandydatów

 • gość 2018-10-29 14:45:46

  Słowiankę pociągnął w dół ex-zarząd co to dawał pracować człowiekowi od marketingu, który był w tym co robił wybitnym anty-talentem. Dziś konkurencja jest tak duża że marketing jest BARDZO ważny. BARDZO szkoda że tacy nieudacznicy kropla po kropli spychali zakład w przepaść. Teraz mamy kupować NESTLE? OK, ale co my mam z tego jako miasto czy region ?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-29 15:05:30

  Konkretna babka.Ma mój głos.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-29 18:37:34

  Jak ona chciała ratować elmilk lub slowiankę? Włączyć sie w zarządzanie prywatną firmą? Przecież ona nie ma pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Widać właśnie jakie ma pojęcie o zarządzaniu miastem.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 00:41:02

  Mieszkańcy i tak wolą Daniela Raka. Pawłowicze są niesympatyczni. Tylko im samym i wąskiemu gronu ich wyznawców się wydaje, że " ciemny naród" kupi ich gadki. Okazuje się, że naród nie taki ciemny i nie daje się nabierać.

 • Szczegół - niezalogowany 2018-10-30 06:47:09

  Kampania wyborcza zaczyna się dzień po wyborach, a nie miesiąc przed.

 • gość 2018-10-30 08:22:56

  Kandydatka jak zwykle mówiła znane hasła. Jedyna warta uwagi wypowiedz Pana Słupka ale to nie dziwi bo on ma olbrzymie doświadczenie gospodarcze od lat 70 ubiegłego wieku.I takich ludzi nam trzeba a nie nauczycieli jak Pani Pawlowicz która nawet kiosku własnego nie prowadziła.

 • Piotr K - niezalogowany 2018-10-30 10:02:04

  A ja popieram, choć ideologicznie jest mi jak najdalej od PiSu. Ważniejsze są dla mnie moje podatki, które póki co trafiają w ręce "koleżków" z ratusza i spółek miejskich.

 • Gość obsrewator - niezalogowany 2018-10-30 12:00:53

  Jestem za P.Rakiem,mysle ze wiele sie nauczyl przy bylym burmistrzu I bedzie rownie dobrym jesli nie jeszcze lepszym gosposarzem Naszego Miasta. ,

 • gość 2018-10-30 13:34:14

  Pani Pawłowicz widzę zaciągnęła pomysł od Biedronia, tylko Biedroń najpierw jeździ i spotyka się z ludźmi aby ich wysłuchać i na tej podstawie zrobić program obejmujący ważne kwestie dla obywateli, a Pawłowicz spotkała się by gadać ciągle to samo, bez konkretów... Poza tym, spotkanie nie było nagłośnione, nie było zaproszenia dla wszystkich mieszkańców, bo Pani Pawłowicz boi się niewygodnych pytań...

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-30 23:33:48

  Rozmowy o problemach miasta są bardzo ważne dla mieszkańców Szczecinka. Nie lekceważmy co inni mają do powiedzenia i wyciągajmy z tego wszystkiego wnioski

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 15:06:17

  Spotkała się z mieszkańcami, raczej z członkami i sympatykami PiS Terry i RdS, bo nie widzę na sali Platformy Nowoczesnej PS SLD PSL Bedki Berezowskiego

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"