:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kąpiel w misce i wspólne wc na korytarzu. Rzeczywistość w 250 szczecineckich mieszkaniach

Kąpiel w misce i wspólne wc na korytarzu. Rzeczywistość w 250 szczecineckich mieszkaniach

W Szczecinku nowych inwestycji przybywa, a kolejne są planach. Niedługo miasto ma się wzbogacić o nowe aluminiowe wiaty przystankowe, elektryczne autobusy, zgodnie z planem ma też powstać narciarski wyciąg. Niedawno miejskie władze zadecydowały o przekazaniu 80 tys. zł na dyskotekę. Tymczasem wciąż nierozwiązany zostaje problem braku łazienek i toalet w wielu szczecineckich domach. Choć padają zapewnienia, że prace trwają, wciąż mnóstwo osób w mieście myje się w misce i korzysta ze wspólnej toalety, umiejscowionej na korytarzu lub w piwnicy.


Problem nie jest nowy. O tym, że mimo wkroczenia w XXI wiek, w wielu szczecineckich domach brakuje toalet, już przed dwoma laty powiadomił radnych Zdzisław Miechowiecki. Radny w trakcie sesji w 2016 roku przypomniał, że wraz z grupą innych radnych wnioskował o to, by na przebudowę lokali mieszkalnych, w których wc jest na zewnątrz, jeszcze w tym roku wygospodarować sumę ok. 100 tys. zł. – Według ZGM_TBS w naszym mieście jest ponad 251 przypadków, gdzie wc jest na korytarzu lub poza budynkiem mieszkalnym – poinformował wówczas Zdzisław Miechowiecki. - W wielu mieszkaniach również nie ma łazienki. Mam listę lokali mieszkaniowych, gdzie jest największa potrzeba przeprowadzenia drobnych zabiegów remontowych, aby zmienić ten stan rzeczy. 
Program budowy łazienek w lokalach, w których dotąd ich brakowało, ruszył w kwietniu w 2017 roku. Na ten cel przeznaczono 200 tys. zł. W tym roku to taka sama kwota. Ile udało się wykorzystać? Do sprawy podczas ostatniej sesji Rady Miasta wrócił radny Zdzisław Miechowiecki. Odpowiedzi od razu nie uzyskał. Temat toalet zdominował natychmiast programy samorządowe, emitowane w mediach na zlecenie Urzędu Miasta.
Jak poinformował Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS w Szczecinku, do tej pory udało się oddać do użytku 25 łazienek. 30 jest w przygotowaniu lub w trakcie realizacji. Średni koszt wykonania jednej łazienki to 10,3 tys. zł. Koszty sukcesywnie rosną. Jestem przekonany, że do końca roku 40 lokali zostanie łącznie wykonanych – poinformował Tomasz Wełk. Program przygotowaliśmy na 5 lat. W tym czasie ma być zrobionych około 100 łazienek.

– To ma w dużej mierze rozwiązać problem – podkreślił Tomasz Wełk. – Zostaną nam tylko lokale, gdzie jest to albo bardzo drogie w realizacji, albo nawet nieracjonalne ze względu na fakt, że przecież miasto musi dysponować pewną pulą pomieszczeń tymczasowych lub lokali o obniżonym standardzie w budynkach, które są tak skonstruowane, że nie ma w nich miejsca, aby tam wewnątrz lokalu łazienkę wygospodarować czy zrobić – dodał prezes. 
 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

wspólna toaleta korytarz piwnica elektryczne autobusy dyskoteka łazienka wyciąg narciarski - komentarze opinie

 • gość 2018-07-13 09:00:10

  Duglas ze swym ego, chęcią dorównania Kołobrzegowi, Zakopanemu już dawno powinien lewitować w kosmosie. Przez lata żerował na naszych wadach narodowych jak zakompleksienie, poczucie niższości, niedowartościowania. Zadłużył miasto na wiele niepotrzebnych pseudo-inwestycji po to by tzw. żywioł polski mógł iść przez miasto, park jak Paw przy samicy u Św. Franciszka. Kto tam z obywateli będzie się przejmował pytaniem ile to będzie nas kosztować wraz z odsetkami zostawionymi w obcych bankach. Zamiast pomostu przy zamku wszyscy najemcy ZGM-u mogliby mieć łazienki. Pomost ładny, ba - bardzo ładny z przepięknym widokiem na ulicę Mickiewicza, ale ja bym sobie z nim darował dla ważniejszych celów. Niestety mamy władzę, która uważa tych lokatorów za plebs, którym nie warto się przejmować. Co wy prezesiki od siedmiu boleści z kredycikami, zrobicie gdy PO przegra wybory?

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-07-13 09:35:49

  " Prace trwają " - idealna odpowiedź na wszystko !

 • gość 2018-07-13 09:51:39

  Ja tam wole ten piękny pomost który służy nam wszystkim mieszkańcom.. dlaczego część ludzi ma ciągle dostawać coś za darmo... a to mieszkanie ..a to nowe łazienki. Jeśli komuś nie podobają się takie warunki niech sami zapewnią sobie odpowiadające im wygody zamiast biernie czekać ze miasto coś im da.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 10:43:50

  Po sie mam pracować na lepsze warunki mieszkaniowe- niech mnie też dadzą!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 11:12:14

  Szanowna Pani. Łazienka to nie darowizna. Za wyższy standard są przewidziane wyższe opłaty. Czy pani myśli, że w tych lokalach bez łazienek płacą tyle samo, co na Szafera?

 • gość 2018-07-13 11:34:54

  Standard noclegowni.

 • wyborca - niezalogowany 2018-07-13 13:47:52

  Dziękujemy ci platformo.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 14:33:50

  Fakt łazienka to nie darowizna. To standard bez którego w 21 wieku mieszkań nie powinno się oddawać do użytku.

 • gość 2018-07-13 15:53:49

  Ja proszę o dobudowanie piętra, a jak już skończycie to kostkę przed domem połóżcie. Ile mam chodzić po błocie do domu ?? toż to XXI wiek. Fajnie że jednym się daje, bo muszą dostać a inni nic nie dostają. Chcą łazienki to idą do projektanta, później szukają wykonawcy, robią i mają. Tak robi większość ludzi jak chce sobie polepszyć. Pamiętajmy że mieszkania DOSTALI ZA DARMO !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 18:27:57

  Mamy XXI wiek a ja sikam na klatce i za te luksusy płacę 605złczynsz+ZA PROGRAM KRUKza ogrzewanie w sezonie 700 zł.E środę byłam się pytać czy planuje się jakiś remont bo w marcu były pomiary a pani za biurkiem od spraw technicznych mówi że nic nie wie. Sami nie wiedzą jak za to się zabrać mgr i inż. po San

 • 2018-07-13 18:58:08

  Jeżeli ktoś oddaje mieszkanie pod wynajem to chyba siłą rzeczy powinien zadbać o odpowiednie warunki lokalowe skoro chce brać nie małe pieniądze za to. Brak łazienki i ubikacji to problem większości kamienic wybudowanych przed wojną i zaraz po niej. W mieszkaniach komunalnych bez zezwoleń, pozwoleń i takich tam dodatkowych papierków nic nie zrobisz. Traktowane to jest jako samowola. Tak, że pisanie o projektantach jest trochę nie na miejscu. Ciekawy jestem jakby cię potraktował właściciel mieszkania jakbyś w wynajmowanym od niego mieszkaniu zrobił przebudowę? Na bank wyjechałbyś na chodnik i nie odzyskał kasy za remont. Proste chyba. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 19:22:21

  nie można czytać tych komentarzy osób które tak źle życzą innym osobom...miasto jest od tego aby pomagać mniej zaradnym życiowo...jak pomaga to widzimy...lazienka powinien być bo tak nakazuje człowieczeństwo a osoby które uważają inaczej powinny same postawić się na ich miejscu bo nie wiadomo co przyniesie los i czy same nie będą potrzebowały pomocy od miasta...już nie mówiąc o tym że dzieci które są w tych rodzinach nic nie mogą za to w jakich warunkach się wychowują a tylko poglebiamy nierówności społeczne i nienawiść ludzi do siebie...istnieje coś takiego jak solidarność społeczna jeżeli ktoś tego nie rozumiem powinien zamieszkać na bezludnej wyspie...

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 21:21:18

  a dlaczego miasto w ogóle na komukolwiek coś robić? ja muszę brać kredyt i sam sobie zapewnić. ale może to bez sensu skoro miasto daje? gdzie to można dostać?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 08:24:51

  robicie cenzurę bleee bo prawda boli każdy może się znaleźć na ich miejscu...A nie wszyscy mają rodzinę która pomoże a mało kto zaczynam od zera i dochodzi do majetnosci...

 • Apel - niezalogowany 2018-07-14 10:47:54

  Wizjonerzy, nie bierzcie kredytów! Też możecie zamieszkać w jakiejś norce bez klopa.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 10:54:43

  jak ktoś bierze kredytu to widocznie go stać na to...innych nie...nie poglebiajmy patologii...człowieku jeżeli masz to nie zazdrość drugiemu ze coś dostał...za dużo konsumpcji za mało skromności przyzwoitości i człowieczeństwa...tylko mam nadzieję że nie są to osoby które praktykują katolicyzm bo to hipokryzja

 • gość 2018-07-15 14:47:52

  Dziwne są te komentarze. Zamiast złorzeczyć, że miasto ma komuś dać (np. toaletę w mieszkaniu), lepiej zastanowić się skąd miasto ma pieniądze, żeby komuś coś dać, lub nie dać. Otóż pamiętajcie mieszkańcy, że miasto ma pieniądze od was. To wasze podatki są źródłem płacy dla urzędników, pracowników spółek miejskich. Urząd miasta nie wypracowuje żadnych środków, jest jedynie ich dystrybutorem.

 • gość 2018-07-16 08:34:10

  Gdy przed laty wynajmowaliśmy mieszkanie bez łazienki ze wspólnym wc na pietrze to doszliśmy do wniosku, że nie będziemy nikogo prosić o pomoc tylko sami zaciągnęliśmy kredyty i harowaliśmy w pracy i przy budowie domu, żeby stworzyć sobie i dzieciom godne warunki. Nikt nie liczył ton cementu mieszanego w betoniarce, suporexu, belek i innych materiałów, które przeszły przez nasze ręcę. Dlatego oburza mnie takie pasywne oczekiwanie, żeby ktoś zrobił, dał, załatwił. A przepraszam, bozia rąk nie dała żeby kupić przynajmniej puszkę farby i pomalować takie wc? Ale po co, można robic raban, sprowadzić radnego, media. Bo skoro 500+ się należy, 300+ też, wszelkie mozliwe zasiłki, dodatki to dlaczego jeszcze nie wymagać wykonania wc? I tak się szerzy patologia w społeczeństwie. Rozumiem, że mogą być rodziny którym należy pomóc, gdy jest ktoś chory, niepełnosprawny, na rencie lub niskiej emeryturze, ale dlaczego wspierać wszystkich jak leci? Ja, jako podatnik płacący podatki od wynagrodzenia, nieruchomości, auta chciałabym żeby moje pieniadze nie trafiały do osób, które zamiast iść do pracy, nawet na 2 etaty- tak przez lata mąż pracował, siedzą przez tv i piszą skargi.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-16 09:35:04

  Ależ ci ludzie mają łazienki! Tylko czasem trzeba zejść kilka schodków na półpiętro. Nie odpowiada? To poproszę iść do pracy i znaleźć lepsze lokum.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-16 11:06:19

  Takie coś widziałem w serialu : " Świat według Kiepskich ". Totalna POrażka.

 • gość 2018-07-16 14:52:41

  zmieńcie władze i PIS da :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"