:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kąpiel w misce i wspólne wc na korytarzu. Rzeczywistość w 250 szczecineckich mieszkaniach

Kąpiel w misce i wspólne wc na korytarzu. Rzeczywistość w 250 szczecineckich mieszkaniach
13/07/2018 06:15

W Szczecinku nowych inwestycji przybywa, a kolejne są planach. Niedługo miasto ma się wzbogacić o nowe aluminiowe wiaty przystankowe, elektryczne autobusy, zgodnie z planem ma też powstać narciarski wyciąg. Niedawno miejskie władze zadecydowały o przekazaniu 80 tys. zł na dyskotekę. Tymczasem wciąż nierozwiązany zostaje problem braku łazienek i toalet w wielu szczecineckich domach. Choć padają zapewnienia, że prace trwają, wciąż mnóstwo osób w mieście myje się w misce i korzysta ze wspólnej toalety, umiejscowionej na korytarzu lub w piwnicy.


Problem nie jest nowy. O tym, że mimo wkroczenia w XXI wiek, w wielu szczecineckich domach brakuje toalet, już przed dwoma laty powiadomił radnych Zdzisław Miechowiecki. Radny w trakcie sesji w 2016 roku przypomniał, że wraz z grupą innych radnych wnioskował o to, by na przebudowę lokali mieszkalnych, w których wc jest na zewnątrz, jeszcze w tym roku wygospodarować sumę ok. 100 tys. zł. – Według ZGM_TBS w naszym mieście jest ponad 251 przypadków, gdzie wc jest na korytarzu lub poza budynkiem mieszkalnym – poinformował wówczas Zdzisław Miechowiecki. - W wielu mieszkaniach również nie ma łazienki. Mam listę lokali mieszkaniowych, gdzie jest największa potrzeba przeprowadzenia drobnych zabiegów remontowych, aby zmienić ten stan rzeczy. 
Program budowy łazienek w lokalach, w których dotąd ich brakowało, ruszył w kwietniu w 2017 roku. Na ten cel przeznaczono 200 tys. zł. W tym roku to taka sama kwota. Ile udało się wykorzystać? Do sprawy podczas ostatniej sesji Rady Miasta wrócił radny Zdzisław Miechowiecki. Odpowiedzi od razu nie uzyskał. Temat toalet zdominował natychmiast programy samorządowe, emitowane w mediach na zlecenie Urzędu Miasta.
Jak poinformował Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS w Szczecinku, do tej pory udało się oddać do użytku 25 łazienek. 30 jest w przygotowaniu lub w trakcie realizacji. Średni koszt wykonania jednej łazienki to 10,3 tys. zł. Koszty sukcesywnie rosną. Jestem przekonany, że do końca roku 40 lokali zostanie łącznie wykonanych – poinformował Tomasz Wełk. Program przygotowaliśmy na 5 lat. W tym czasie ma być zrobionych około 100 łazienek.

– To ma w dużej mierze rozwiązać problem – podkreślił Tomasz Wełk. – Zostaną nam tylko lokale, gdzie jest to albo bardzo drogie w realizacji, albo nawet nieracjonalne ze względu na fakt, że przecież miasto musi dysponować pewną pulą pomieszczeń tymczasowych lub lokali o obniżonym standardzie w budynkach, które są tak skonstruowane, że nie ma w nich miejsca, aby tam wewnątrz lokalu łazienkę wygospodarować czy zrobić – dodał prezes. 
 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

wspólna toaleta korytarz piwnica elektryczne autobusy dyskoteka łazienka wyciąg narciarski - komentarze opinie

 • gość 2018-07-13 09:00:10

  Duglas ze swym ego, chęcią dorównania Kołobrzegowi, Zakopanemu już dawno powinien lewitować w kosmosie. Przez lata żerował na naszych wadach narodowych jak zakompleksienie, poczucie niższości, niedowartościowania. Zadłużył miasto na wiele niepotrzebnych pseudo-inwestycji po to by tzw. żywioł polski mógł iść przez miasto, park jak Paw przy samicy u Św. Franciszka. Kto tam z obywateli będzie się przejmował pytaniem ile to będzie nas kosztować wraz z odsetkami zostawionymi w obcych bankach. Zamiast pomostu przy zamku wszyscy najemcy ZGM-u mogliby mieć łazienki. Pomost ładny, ba - bardzo ładny z przepięknym widokiem na ulicę Mickiewicza, ale ja bym sobie z nim darował dla ważniejszych celów. Niestety mamy władzę, która uważa tych lokatorów za plebs, którym nie warto się przejmować. Co wy prezesiki od siedmiu boleści z kredycikami, zrobicie gdy PO przegra wybory?

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-07-13 09:35:49

  " Prace trwają " - idealna odpowiedź na wszystko !

 • gość 2018-07-13 09:51:39

  Ja tam wole ten piękny pomost który służy nam wszystkim mieszkańcom.. dlaczego część ludzi ma ciągle dostawać coś za darmo... a to mieszkanie ..a to nowe łazienki. Jeśli komuś nie podobają się takie warunki niech sami zapewnią sobie odpowiadające im wygody zamiast biernie czekać ze miasto coś im da.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 10:43:50

  Po sie mam pracować na lepsze warunki mieszkaniowe- niech mnie też dadzą!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 11:12:14

  Szanowna Pani. Łazienka to nie darowizna. Za wyższy standard są przewidziane wyższe opłaty. Czy pani myśli, że w tych lokalach bez łazienek płacą tyle samo, co na Szafera?

 • gość 2018-07-13 11:34:54

  Standard noclegowni.

 • wyborca - niezalogowany 2018-07-13 13:47:52

  Dziękujemy ci platformo.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 14:33:50

  Fakt łazienka to nie darowizna. To standard bez którego w 21 wieku mieszkań nie powinno się oddawać do użytku.

 • gość 2018-07-13 15:53:49

  Ja proszę o dobudowanie piętra, a jak już skończycie to kostkę przed domem połóżcie. Ile mam chodzić po błocie do domu ?? toż to XXI wiek. Fajnie że jednym się daje, bo muszą dostać a inni nic nie dostają. Chcą łazienki to idą do projektanta, później szukają wykonawcy, robią i mają. Tak robi większość ludzi jak chce sobie polepszyć. Pamiętajmy że mieszkania DOSTALI ZA DARMO !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 18:27:57

  Mamy XXI wiek a ja sikam na klatce i za te luksusy płacę 605złczynsz+ZA PROGRAM KRUKza ogrzewanie w sezonie 700 zł.E środę byłam się pytać czy planuje się jakiś remont bo w marcu były pomiary a pani za biurkiem od spraw technicznych mówi że nic nie wie. Sami nie wiedzą jak za to się zabrać mgr i inż. po San

 • 2018-07-13 18:58:08

  Jeżeli ktoś oddaje mieszkanie pod wynajem to chyba siłą rzeczy powinien zadbać o odpowiednie warunki lokalowe skoro chce brać nie małe pieniądze za to. Brak łazienki i ubikacji to problem większości kamienic wybudowanych przed wojną i zaraz po niej. W mieszkaniach komunalnych bez zezwoleń, pozwoleń i takich tam dodatkowych papierków nic nie zrobisz. Traktowane to jest jako samowola. Tak, że pisanie o projektantach jest trochę nie na miejscu. Ciekawy jestem jakby cię potraktował właściciel mieszkania jakbyś w wynajmowanym od niego mieszkaniu zrobił przebudowę? Na bank wyjechałbyś na chodnik i nie odzyskał kasy za remont. Proste chyba. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 19:22:21

  nie można czytać tych komentarzy osób które tak źle życzą innym osobom...miasto jest od tego aby pomagać mniej zaradnym życiowo...jak pomaga to widzimy...lazienka powinien być bo tak nakazuje człowieczeństwo a osoby które uważają inaczej powinny same postawić się na ich miejscu bo nie wiadomo co przyniesie los i czy same nie będą potrzebowały pomocy od miasta...już nie mówiąc o tym że dzieci które są w tych rodzinach nic nie mogą za to w jakich warunkach się wychowują a tylko poglebiamy nierówności społeczne i nienawiść ludzi do siebie...istnieje coś takiego jak solidarność społeczna jeżeli ktoś tego nie rozumiem powinien zamieszkać na bezludnej wyspie...

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 21:21:18

  a dlaczego miasto w ogóle na komukolwiek coś robić? ja muszę brać kredyt i sam sobie zapewnić. ale może to bez sensu skoro miasto daje? gdzie to można dostać?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 08:24:51

  robicie cenzurę bleee bo prawda boli każdy może się znaleźć na ich miejscu...A nie wszyscy mają rodzinę która pomoże a mało kto zaczynam od zera i dochodzi do majetnosci...

 • Apel - niezalogowany 2018-07-14 10:47:54

  Wizjonerzy, nie bierzcie kredytów! Też możecie zamieszkać w jakiejś norce bez klopa.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 10:54:43

  jak ktoś bierze kredytu to widocznie go stać na to...innych nie...nie poglebiajmy patologii...człowieku jeżeli masz to nie zazdrość drugiemu ze coś dostał...za dużo konsumpcji za mało skromności przyzwoitości i człowieczeństwa...tylko mam nadzieję że nie są to osoby które praktykują katolicyzm bo to hipokryzja

 • gość 2018-07-15 14:47:52

  Dziwne są te komentarze. Zamiast złorzeczyć, że miasto ma komuś dać (np. toaletę w mieszkaniu), lepiej zastanowić się skąd miasto ma pieniądze, żeby komuś coś dać, lub nie dać. Otóż pamiętajcie mieszkańcy, że miasto ma pieniądze od was. To wasze podatki są źródłem płacy dla urzędników, pracowników spółek miejskich. Urząd miasta nie wypracowuje żadnych środków, jest jedynie ich dystrybutorem.

 • gość 2018-07-16 08:34:10

  Gdy przed laty wynajmowaliśmy mieszkanie bez łazienki ze wspólnym wc na pietrze to doszliśmy do wniosku, że nie będziemy nikogo prosić o pomoc tylko sami zaciągnęliśmy kredyty i harowaliśmy w pracy i przy budowie domu, żeby stworzyć sobie i dzieciom godne warunki. Nikt nie liczył ton cementu mieszanego w betoniarce, suporexu, belek i innych materiałów, które przeszły przez nasze ręcę. Dlatego oburza mnie takie pasywne oczekiwanie, żeby ktoś zrobił, dał, załatwił. A przepraszam, bozia rąk nie dała żeby kupić przynajmniej puszkę farby i pomalować takie wc? Ale po co, można robic raban, sprowadzić radnego, media. Bo skoro 500+ się należy, 300+ też, wszelkie mozliwe zasiłki, dodatki to dlaczego jeszcze nie wymagać wykonania wc? I tak się szerzy patologia w społeczeństwie. Rozumiem, że mogą być rodziny którym należy pomóc, gdy jest ktoś chory, niepełnosprawny, na rencie lub niskiej emeryturze, ale dlaczego wspierać wszystkich jak leci? Ja, jako podatnik płacący podatki od wynagrodzenia, nieruchomości, auta chciałabym żeby moje pieniadze nie trafiały do osób, które zamiast iść do pracy, nawet na 2 etaty- tak przez lata mąż pracował, siedzą przez tv i piszą skargi.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-16 09:35:04

  Ależ ci ludzie mają łazienki! Tylko czasem trzeba zejść kilka schodków na półpiętro. Nie odpowiada? To poproszę iść do pracy i znaleźć lepsze lokum.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-16 11:06:19

  Takie coś widziałem w serialu : " Świat według Kiepskich ". Totalna POrażka.

 • gość 2018-07-16 14:52:41

  zmieńcie władze i PIS da :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"