:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Kąpiele z dozą nieufności. Po wejściu do Trzesiecka pojawia się wysypka?

Kąpiele z dozą nieufności
03/08/2018 04:24

Na każdym z trzech kąpielisk zorganizowanych w Szczecinku póki co można się kąpać. Mimo to, niektórzy mieszkańcy zgłaszają, że po kąpieli w wodach Trzesiecka zaobserwowali niepojącą wysypkę. Chodzi o czerwone swędzące bąble, przypominające ukąszenie komara. Problem dotyczy głównie małych, kąpiących się w Trzesiecku dzieci. Zaniepokojeni nagłym pojawieniem się wysypki mieszkańcy zaczęli tą informacją dzielić się na formach internetowych. Jak wskazują, reakcje skórne pojawiły się, kiedy wraz z dziećmi wypoczywali na plaży wojskowej oraz na Mysiej Wyspie. Plaże były wówczas udostępnione wypoczywającym, a na masztach powiewały białe flagi. 


Sanepid w Szczecinku zapewnia, że z wodą w jeziorze Szczecinku wszystko jest w porządku. Zgodnie z przeprowadzonymi niedawno badaniami, woda na kąpieliskach jest zdatna do kąpieli. Co nie oznacza jednak, że po kąpieli w jeziorze nie mogą pojawić się reakcje alergiczne. Wręcz przeciwnie. Ze względu na różne żyjące w akwenie stworzenia z takimi skutkami jeziornej kąpieli też trzeba się liczyć.


- Owszem, otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że po kąpieli w jeziorze pojawiła się wysypka, ale ta sytuacja nie dotyczyła jeziora Trzesiecko

– mówi nam Wiesław Kulik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

– Niewykluczone jest jednak, że tego typu reakcje mogą się pojawić także po kąpieli w naszym jeziorze. Jeziora są przecież zbiornikami otwartymi, bogatymi w faunę. Żyją w nich ryby, ślimaki, ptaki i stworzenia mikroskopijne. Możliwe, że właśnie takie mikroorganizmy, np. przywry powodują reakcje alergiczne, świąt czy nawet wysypkę. Nie są to jednak stworzenia groźne dla człowieka, a reakcje uczuleniowe spowodowane kontaktem z tymi organizmami ustępują zwykle po tygodniu. 


Jak zapewnia nasz rozmówca, jezioro badane jest regularnie, a każdy zgłoszony sygnał, jak ten dotyczący ostatniego incydentu z substancją ropopochodną na plaży miejskiej, jest od razu sprawdzany. Jezioro kontrolowane jest również pod względem ewentualnego zakwitu sinic.
- Na razie wizualnie nasi pracownicy nie stwierdzili obecności sinic – podkreśla dyrektor. – Po dokładnych oględzinach jeziora, nie zauważono żadnych niepokojących znaków. Jak jest w pozostałych akwenach, trudno powiedzieć. Nie mamy sygnałów od ludzi, żeby stwierdzono gdzieś jakieś zanieczyszczenia czy kożuchy, które zwykle tworzą sinice. My kontrolujemy tylko te jeziora, na których znajdują się kąpieliska, jakie zostały do nas zgłoszone. 

Od poniedziałku tylko do jednego lekarza dziecięcego w Szczecinku z tajemniczą wysypką po kąpieli w Trzesiecku zgłosiła się ponad 20 dzieci.

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

kąpiel jezioro wysypka plaża wojskowa mysia wyspa trzesiecko - komentarze opinie

 • gość 2018-08-03 10:38:04

  " Jeziora są przecież zbiornikami otwartymi, bogatymi w faunę. Żyją w nich ryby, ślimaki, ptaki i stworzenia mikroskopijne. Możliwe, że właśnie takie mikroorganizmy, np. przywry powodują reakcje alergiczne, świąt czy nawet wysypkę. " Czy tylko w Trzesiecku takie bestie żyją? Wydaje mi się, że w każdym jeziorze, ale tylko w Trzesiecku swędzi, zatem można postawić tezę -"Gó#^^0 prawda". Szukać powodu wysypki w okoniu jest szczytem robienia z ludzi idiotów.

 • Gość. - niezalogowany 2018-08-03 11:30:02

  To samo dzieję sie z psami . po wyjściu z wody Trzesiecka psy sie niesamowicie drapia i sierść wypada całymi garściami. I niech ktos powie ze opryski nie szkodzą.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-08-03 12:43:45

  Cóż, rosyjska ruletka. Nie lepiej skoczyć do prawdziwego uzdrowiska - Kołobrzegu?

 • Lesny - niezalogowany 2018-08-03 13:07:35

  Najciekawsze w tym wszystkim jest wypowiedziane paskudne perfidne klamstwo Pana dyrektora bo Sanepid w SZCZECINKU otrzymal informacje niejednokrotnir od mieszkancow ze po kapieli na plazy wojskowej wystepuje wysypka u dzieci.Ciekawe w jakim celu tak robi ?

 • gość 2018-08-03 14:02:48

  Panie Kulik, weź jedź pan na kulig, a nie pierdoły opowiadać na wiarygodność Douglasa - na przykład!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-03 14:14:37

  Moje dziecko też ma wysypke!

 • Irena - niezalogowany 2018-08-03 14:51:43

  Niestety ale Pan Wiesław Kulik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku perfidnie kłamie!!! Sama osobiście zgłaszałam do sanepidu problem dot. wysypki po kąpieli w jeziorze Trzesiecko, ja i moi znajomi !!! Jeśli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze ! SZOK i niedowierzanie , ważniejsze interesy miasta i prywatnych przedsiębiorców niż zdrowie naszych dzieci !

 • gość 2018-08-03 14:53:09

  Ktoś za to łeb położy! W tym roku wszystko ma być pięknie i bez żadnych sinic. Ludzie! Igracie z losem mieszkańców! Pamiętacie kto dolewał do jeziora podchlorynu sodu, żeby miejska była czysta? Kto dolewa cały czas tam gdzie trzeba lać przed badaniami SANEPIDU? Dlaczegow tym roku nie ma sinic mimo ukropu jak nigdy?

 • Gość33 - niezalogowany 2018-08-03 15:31:33

  Ja też zgłaszałam sprawę do sanepidu i pani z sanepidu stwierdziła z uśmiechem żebym z dziećmi na Mysią Wyspę jeżdziła.To jest chore co się dzieję ręka ręke myje i cicho sza a dzieci cierpią bo to strasznie swędzi.

 • gość 2018-08-03 15:50:36

  Sprawa ewidentnie nadaje sie do prokuratury na czele z Panem dyrektorem w roli glownej za ukrywanie i falszowanie informacji.Jedna wielka zaklamana klika.Ludzie obudzcie sie i pogonic cale to towarzystwo wzajemnej adoracji gdzie pieprz rosnie !!!!

 • gość 2018-08-03 16:22:28

  Moj syn też dostał wysypki po kąpieli na plaży wojskowej, Drapie sie nocami i płacze , Nie kąpałsie w innych zbiornikach wodnych więc coś jest na rzeczy !!!!

 • gość 2018-08-03 16:34:12

  Jezeli miejscowi APARATCZYKOWIE nie potrafia i nie chca zajac sie sprawa czas poinformowac media ogolnokrajowe !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-03 17:48:04

  Ja też dostałem tą wysypkę ale po kąpieli na plaży na Świątkach.

 • gość 2018-08-04 00:12:59

  Niestety panie Daglas, panie Lis, panie Kulig. Trzesiecko to jeden wielki tyfus. To i was tez niebawem zaboli, Legio kłamstwa i fanaberii. Odnajdziemy te wasze konta bankowe, odnajdziemy.

 • Gośće - niezalogowany 2018-08-04 16:59:27

  Byłam dzisiaj w parku. Jezioro brudne a śmierdzi. Nie weszlabym do niego.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-04 20:51:32

  Ciekawe czy na mysiej wyspie zbadano wodę w jeziorze. Zgłoście sprawę do Wojewódzkiego inspektoratu ochrony srodowiska.

 • GośćJA - niezalogowany 2018-08-04 20:59:34

  A może to chemia która osiada z powietrza na powierzchnię jeziora powoduje uczulenia.Poza tym nasze jezioro jest już dawno zaliczone do lll klasy czystości tj. najgorsza klasa i nie powinno być na siłę kompieliskiem

 • gość 2018-08-05 08:37:03

  Po kąpieli na plaży wojskowej moja wnuczka dostała wysypkę czy na prawdę to normalne

 • Ala - niezalogowany 2018-08-05 08:50:10

  Nie poszłabym nad jezioro do nas paznokcia zamoczyc taki syf woda brudna śmierdzi moje dziecko nie będzie się tu kąpać wolę uważać niż później wydać na leki

 • dziewczyna z górnej półki - niezalogowany 2018-08-05 10:34:13

  Nawet mi przez myśl nie przeszło, aby się tu kąpać.

 • gość 2018-08-05 11:17:37

  Pani w sanepidzie powiedziała żeby kąpać się tylko na Mysiej Wyspie bo tam woda jest czysta , bo mniejszy ruch, mniej kaczek itp. Wyśmiałam Panią mówiąc cyt" na Mysiej żeby nie wejść w kaczą kupę to trzeba mieć szczęście , kaczek i kup od cholery a woda czystsza bo więcej tam chemii lejecie .. " KASA KASA KASA ... nie zamkną plaż w sezonie , bo portfele jeszcze nie pełne !

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-05 11:58:20

  Byc moze to ta substancja podawana przeciw sinicom wywoluje reakcje alergiczne ?!

 • gość 2018-08-10 08:54:51

  Mój siostrzeniec był na Mysiej i jest cały w krostach,masakra.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"