:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

10°C umiarkowane opady deszczu

Karatecy ze Szczecinka z medalami w Resku

W sobotę (9.06) w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku miejsce miała trzecia już edycja Międzynarodowych Mistrzostw Pomorza Open w Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska. W zawodach tych wystartowało około 300 zawodników z ośrodków z całej Polski, Niemiec, a nawet Rosji. Mistrzostwa odbywały się w formule kata oraz kumite lekki kontakt, semi kontakt oraz full-contact dzieci, młodzieży oraz seniorów podzielonych na 64 kategorie wiekowe i wagowe.

W Resku wystąpili oczywiście także zawodnicy ze Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin. Zawodnicy zdobyli zdobyli łącznie trzy medale: Kacper Bieniecki wywalczył brąz w kumite i brąz w kata kategorii 11 lat, a Karolina Polak zdobyła srebro w kumite 8 lat
Trenerem zespołu jest sensei Wojciech Hurka 4 dan.

Organizatorem turnieju był klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko, którego założycielem i prezesem jest Dariusz Dusza. Sędzią głównym turnieju był zaś sensei Andrzej Kłujsza 4 dan.