:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Karton pełny użyteczności

Porady, Karton pełny użyteczności - zdjęcie, fotografia

Czemu nadal używamy kartonów?

Przede wszystkim cena tego rozwiązania na dużą skalę jest niezwykle niska. Pudełka kartonowe kosztują dowolnego rodzaju przedsiębiorcę bardzo niewiele, co daje ogromne możliwości związane głównie z transportem i dystrybucją. Prostota użytkowania i cena wymiany w przypadku uszkodzenia kartonowych opakowań przesądza o ich ogromnym zastosowaniu nie tylko w przewożeniu dużych partii towaru, ale również na mniejszą skalę. W opozycji do zazwyczaj twardych, podatnych na ukruszenie pudeł plastikowych, które rzekomo miałyby mieć większą żywotność, kartony charakteryzuje  umiarkowana sprężystość, a poza tym wykonane są z naturalnych surowców, co jest wyjątkowo istotne w branży spożywczej.

Świadome podejście do plastiku

Nadal mamy bardzo małą świadomość o tym jak niebezpieczne potrafią być dla nas niektóre rodzaje tworzywa sztucznego. Producenci plastikowych opakowań umywają jednak ręce – na każdym istnieje teoretycznie jasna informacja o tym, co kupujemy w postaci trójkąta z liczbą od 1 do 7 oznaczającą rodzaj substancji, która buduje pojemnik i skalę jego szkodliwości dla zdrowia. Popularnym stało się zamawianie jedzenia lub zabieranie ze sobą resztek posiłku z restauracji w styropianowych opakowaniach. Warto wiedzieć, że polistyren ma numer 6 w skali szkodliwości związku dla zdrowia, a mimo to nakładane jest do niego jedzenie ciepłe i mokre, co wzmaga reaktywność substancji z naszym posiłkiem. Mimo powstawania rakotwórczych związków podczas ogrzewania (szczególnie BPA – bisfenolu A przy użyciu mikrofalówki) nadal powszechnie używa się kubków do kawy ze styropianowymi nakładkami. Szczególnie wystrzegajmy się tworzyw sztucznych oznaczonych numerem 7, a już na pewno nie pozwólmy im zbliżyć się do naszego ulubionego dania.

Nie tylko szary, papierowy sześcian

Producentów opakowań tekturowych mamy dziś sporo, ale nie znaczy to, że konkurują jedynie ceną. Zajmują oni różne nisze rynku, zaopatrując duże i małe przedsiębiorstwa stosownie do ich potrzeb. Karton nie jest więc tylko dużym, kanciastym blokiem papieru pochodzącego z recyklingu, ale może stanowić na przykład świetne pierwsze wrażenie dla potencjalnego klienta. Firmą produkującą tego typu asortyment, o raczej mniejszych gabarytach, ale wysokiej jakości jest dla przykładu Minipak.pl Drukarnia Ina Press. Na stronie znajdziemy bogaty wachlarz małych kartonowych pudełek i nie tylko. Wśród nich znajdują się między innymi pudełka fasonowe, które kojarzymy głównie z opakowaniami nowinek technologicznych i innych luksusowych produktów. Ich konstrukcja pozwala na rozpakowanie paczki bez potrzeby rozcinania taśm i folii. Aby podnieść prestiż produktu warto zainteresować się też opakowaniami kaszerowanymi, czyli wyprodukowanymi przy pomocy tzw. kaszerownicy. Są one odporne na działanie wody i sprawdzają się jako opakowania przedmiotów wyraźnie ciężkich i wrażliwych na uszkodzenia, takich jak np. alkohol lub sprzęt elektroniczny. O pierwsze wrażenie tego, kto odbierze nasz prezent możemy zadbać zamawiając pudełko ozdobne, ale  nie musimy głowić się nad formą – nietuzinkowy projekt zostanie przygotowany dla nas osobiście. Gdy jednak oczekuje się od nas profesjonalnego przesłania ważnych dokumentów, na pewno pomocna będzie kartonowa koperta, która sztywno utrzyma zarówno dokładny format naszego pisma lub zadba o doskonały stan płyty z ważnymi dla nas danymi. Wszystkie powyższe opcje oczywiście może zdobić nasz własny lub zaproponowany przez specjalistę projekt graficzny, wykonany wspomnianą metodą kaszerowania z tekstury warstwowej lub offsetową na specjalnym kartonie typu GC-2. Pamiętajmy, że pudełko z nadrukiem, który będzie odpowiedni, by zatrzymać uwagę kupującego, może stanowić kluczowy element sprzedaży. W dodatku wszystkie pojemniki wykonane są z atestowanej tektury GC-1 i GC-2 uszlachetnianej lakierem UV, które nie zaszkodzą ani nam, ani potencjalnym klientom. 

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com