:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Kaskadowe pomiary prędkości w Szczecinku. 22 zatrzymanych kierowców

Kaskadowe pomiary prędkości w Szczecinku. 22 zatrzymanych kierowców

Miniony tydzień w pracy szczecineckiej policji to przede wszystkim kontrole drogowe. W ostatnim czasie policja w całym kraju prowadziła na drogach krajowych kaskadowe pomiary prędkości. Tego typu kontrole w minioną sobotę (3.03) przeprowadzili również policjanci w Szczecinku. Efekt? 22 zatrzymanych kierowców, którzy mimo obowiązujących ograniczeń na terenie miasta, nie zdjęli nogi z gazu.


- Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość, otrzymali mandaty karne - informuje nas sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku. Z surowszą karą musiał się jednak liczyć 34-letni kierowca forda, który nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale również prowadził pojazd, znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu. Ponieważ dopuścił się wykroczenia, o jego dalszych losach zadecyduje sąd.
Ostatni tydzień to także kolejni niechlubni rekordziści. Tym razem funkcjonariusze przyłapali na prowadzeniu po spożyciu alkoholu 6 kierowców. Aż 5 nietrzeźwych wpadło w ręce policji w czasie minionego weekendu.
- Swój czyn na pewno zapamięta 52-letni mieszkaniec Gminy Szczecinek, który w czasie gdy kierował oplem, miał w organizmie 1,5 promila alkoholu - dodaje nasza rozmówczyni. - Kierującemu zatrzymano uprawnienia. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejnym niechlubnym rekordzistą okazał się również 53-letni rowerzysta. Kiedy podczas kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna - do 5 tys. zł, a także zakaz prowadzenia roweru przyznany na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


policja pomiary kaskadowe prędkość szczecinek kierowcy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się