:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?K.Berezowski: Bez orszaku Niedzieli Palmowej

K.Berezowski: Bez orszaku Niedzieli Palmowej
 • Fotka nr 0 z 1
2018-03-24 godz: 12:30 Szczecinek, kościół mariacki

W tym roku nie będzie Orszaku Niedzieli Palmowej. Orszak był wyjątkowym wydarzeniem w skali kraju. Mówiło się już nawet o pięknej szczecineckiej tradycji. Właściciele pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych nie doczekali się jednak "najazdu" turystów na Szczecinek. W tym roku Wielki Post obchodzono w inny sposób. Jednak jak zawsze w takich przypadkach, Orszak może wrócić w przyszłym roku, a wszystko zależy od nas, mieszkańców Szczecinka...

 

Takich obchodów Niedzieli Palmowej nie ma nigdzie w Polsce! Wyciągnijmy z naszej kultury to, co jest piękne i polskie. Podobne orszaki były organizowane w XV, XVI wieku. W czasach zaborów ten zwyczaj zanikł - mówił dla Tematu Szczecineckiego podczas pierwszego Orszaku Niedzieli Palmowej ks. Marek Kowalewski w 2013 roku. Orszak Niedzieli Palmowej organizowany był na tydzień przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas barwnego orszaku, w którym uczestniczyło nawet do 1500 osób odgrywano scenki biblijne. Zakończeniem orszaku był np. konkurs na najpiękniejszą palmę i koncert zespołu Swojacy. Niedziela Palmowa ropoczyna Wielki Tydzień - ostatni tydzień Wielkiego Postu przed Wielkanocą. W tym roku Wielki Post obfitował w wydarzenia mające nas przygotować do przeżywania Wielkanocy.

Sybiracka Droga Krzyżowa

Na początku Wielkiego Postu, z mojej inicjatywy wraz ze związkiem Sybiraków, przy wielkiej pomocy ks. proboszcza Bogusława Matusika zorganizowano Drogę Krzyżową Sybiraków w kościele św. Krzysztofa. W rozważania Drogi Krzyżowej wplecione zostały teksty z Drogi Krzyżowej Sybiraków z Pielgrzymki Sybiraków na Jasną Górę i słowa Jana Pawła II. W Łobzie co rok od ćwierć wieku odbywa się Droga Krzyżowa Sybiraków. Gromadzi ona zarówno wierzących jak i niewierzących, którzy chcą symbolicznie podziękować Sybirakom za ich cierpienie i wolną Polskę dzisiaj, za którą byli prześladowani. Duża ilość uczestników nabożeństwa daje nadzieje, że nie nie była to ostatnia Sybiracka Droga Krzyżowa w Szczecinku.

„24 GODZINY DLA PANA” - noc konfesjonałów w Szczecinku

Spowiednicy są wezwani do tego, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko być znakiem prymatu miłosierdzia -  ta zachęta papieża Franciszka stała się zaczynem ogólnopolskiej inicjatywy. Odpowiadając na apel papieża Franciszka w naszym mieście odbyła się noc konfesjonałów „24 godziny dla Pana”. Czas od piątku, 9 marca, do soboty do godz. 15.00 był szczególną okazją do skorzystania ze spowiedzi. Przez 24 godziny kościele pw. NNMP księża ze szczecineckich parafii pełnili dyżur w konfesjonale, również w nocy! - Czasem młody człowiek wraca z imprezy, niekoniecznie zadowolony ze swojego życia. Może otwarte drzwi kościoła o tak nietypowej porze zachęcą do spotkania z Jezusem - powiedział nam jeden z księży.

Świeccy głosili rekolekcję

Przed Wielkanocą w parafiach odbywają się rekolekcję. W parafii św. Krzysztofa rekolekcję wielkopostne głosili świeccy! Przez całą niedzielę Małgorzata i Mirosław Topolscy głosili nauki przed niedzielnymi nabożeństwami. Szkolne rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej nr 6 przeprowadzili rodzice szóstki dzieci z Częstochowy Małgorzata i Mirosław Ciuraszkiewiczowie. Wierni nie kryli zaskoczenia nową formą rekolekcji. Świeccy do prowadzenia rekolekcji są starannie przygotowywani, uczestniczą też w serii spotkań i szkoleń. Są też specjalne dni skupienia skierowane do świeckich, którzy będą wygłaszać rekolekcję. Przedstawiając Dobrą Nowinę świeccy w kościele św. Krzysztofa wplatali w przesłanie konkretne sytuacje z codziennego życia swojej wielodzietnej rodziny.

Wielkopostne Czuwanie Młodych

Po raz 10. w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywały się Wielkopostne Czuwania Młodych. Młodzież była zaproszona do wspólnej modlitwy przy Krzyżu aż w jedenastu miastach diecezji. Tegoroczne spotkania nosiły tytuł "Woda i Ogień". W sobotę, 3 marca, w kościele NNMP odbyło się czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. biskupa. 

Najmłodsi dla starszych - Jałmużna Wielkopostna Caritas

"Bardzo bym chciał, żeby jałmużna stała się dla wszystkich prawdziwym, autentycznym stylem życia. Bardzo bym chciał, abyśmy, jako chrześcijanie, brali przykład z apostołów i widzieli w możliwości dzielenia się z innymi naszymi dobrami konkretne świadectwo komunii, jaką żyjemy w Kościele" - napisał papież Franciszek w orędziu na Wielki Post 2018. - Naszą jałmużną dla osób starszych może być nie tylko pieniądz złożony do wielkopostnej skarbonki, ale też czas poświęcony dla osób starszych. Miłosierne spojrzenie na bliźnich, to nie tylko pokonywanie ubóstwa, ale też pokonywanie samotności, jaka dotyka wiele osób. Rozmowa, wysłuchanie osoby starszej jest też jednym ze sposobów na przeżycie Wielkiego Postu - powiedział nam jeden ze szczecineckich księży. W naszej diecezji udało się rozdać 40 tyś. skarbonek Jałmużny Wielkopostnej Caritas. „Skarbonki miłosierdzia”, będą składane w Wielkim Tygodniu i zostaną zaniesione do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek. Skarbonki napełniane też dobrymi uczynkami względem potrzebujących.

Katedra w Koszalinie zamknięta!

Z powodu remontu koszalińskiej katedry uroczystości Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia odbywać się będą w różnych kościołach naszej diecezji. W Niedzielę Palmową w "dużym" kościele pw. NNMP tradycyjne błogosławieństwo palm przed kościołem o godz. 9.30. Tej Mszy św. będzie przewodniczył bp Edward Dajczak. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę. Najważniejsze wydarzenia Wielkiego Tygodnia - uroczyste nabożeństwa Wielkiego Czwartku (z obrzędem mycia stóp), Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty (z Liturgią Ognia i tradycyjnym rozpalaniem ognia przed kościołem) przed nami.

Reklama

niedziela palmowa orszak szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-03-25 15:40:09

  orszaku nie było. A pogoda taka piękna. mam nadzieję, że za rok będzie

 • gość 2018-03-25 20:16:55

  A kto organizował orszak co roku tak w ogóle? I czemu teraz nie ma?

 • gość 2018-03-25 21:39:47

  no dobra, ale jak jest naprawdę z tymi orszakami?

 • gość 2018-03-26 09:02:35

  aż biskupi przyjechał sprawdzić dlaczego nie ma orszaku... ha, ha

 • gość 2018-03-26 09:22:48

  Trzeba samemu się zaangażować i orszak przygotować.

 • gość 2018-03-26 11:04:56

  Ostatnio nawet był osiołek pamiętam. Szkoda. że nie było

 • gość 2018-03-26 17:30:19

  W Szczecinku ciężko jest coś przygotować. Ludzie są aktywni, tylko jeśli chodzi o mądrzenie się. Gdyby wszyscy co tutaj napisali "szkoda" skrzyknęli się, to Orszak by poszedł. We Gwdzie Wlk. był jarmark, można było dobrze zjeść, kupić za półdarmo ciasta i potrawy świąteczne. Nie będę chwalił wójta, bo zaraz usłyszę, ale była bardzo dobra organizacja. Pogoda była akurat na wycieczkę do Gwdy. Tylko ludzi zabrakło. I tak jest zawsze. I to nie jest tak, że komuś kościół przeszkadza. Debili, co chcieli być księżmi, a potem im odbiło jak tow. Serafin to pojedyncze osoby,, tylko są głośni. To z nami jest coś nie halo. ;/ Ludzie ruszcie się wreszcie!

 • gość 2018-03-26 21:43:29

  A co mamy zrobić? Ostatni Zajazd na Litwie?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"