:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

K.Berezowski: Grzmiąca w RMF.FM za sprawą tajemniczej krypty na cmentarzu

Kiedy: 2018-06-08 , godzina: 14:00 | Gdzie: przy kaplicy cmentarza w Grzmiącej

Podczas prac ziemnych na cmentarzu w Grzmiącej odkryto wejście do podziemnej krypty. Pod kołami koparki osunęła się ziemia ukazując wejście do tajemniczego podziemnego pomieszcznia. Pomieszczenie wielkości 4 m na 6 m wykonane jest z czerwonej cegły. Obiekt zlokalizowany jest przy głównej alejce cmentarz,a ok. 10 m na wprost od wejścia do cmentarnej kaplicy.
Podejrzewa się, że w nocy ktoś mógł przeszukiwać kryptę, świadczyć ma o tym wypowiedź jednego ze świadków zdarzenia, który utrzymuje, że nad ranem wśród gruzu pojawiła się czaszka i fragmenty kości.

O zdarzeniu poinformowało wczoraj rmf24.pl "Starą kryptę odkryto przez przypadek podczas prac porządkowych na nekropolii. Pod przejeżdżającą koparką zapadła się ziemia, spod niej wyjrzały fragmenty cegieł i konstrukcja przypominająca piwnicę. Prace przy głównej alejce cmentarza przerwano, wezwano konserwatora zabytków. Ten już obejrzał znalezisko. Ocenił, że to pozostałości krypty grobowej z połowy XIX wieku. Z jakiegoś powodu rozebrano nadziemną część budowli, zostały tylko ceglane sklepienia pod poziomem gruntu. Teren zbadają teraz archeolodzy."

W zdjęciach stare mapy Grzmiącej z zaznaczonym terenem cmentarza. Zdjęcia przekazane przez harcerzy w ubiegłą sobotę.

K.Berezowski: Grzmiąca w RMF.FM za sprawą tajemniczej krypty na cmentarzu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się