:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
K.Berezowski: Pani Golińska. Kilka słów prawdy
K. Berezowski - blog 24/05/2019 05:15

Spróbujmy ocenić, oczywiście subiektywnie, działalność pani minister ze Szczecinka - Małgorzaty Golińskiej.

Na wstępie, żeby odciąć się od konfliktu PO-PIS zaznaczę, że moim zdaniem, w momencie tworzenia na gruzach AWS zarówno Platformy, jak i PIS ich programy były takie same. A przynależność do jednej lub drugiej partii zależała od lokalnego "układu towarzyskiego". Ten "układ towarzyski" spowodował, że skoro pan M. Goliński znalazł się w PIS, dla J. Hardie - Douglasa zostało tworzenie struktur lokalnej PO. Gdyby Marian Goliński znalazł się w Platformie, Jerzy Hardie - Douglas stałby się działaczem Prawa i ...

Wracając do córki wieloletniego burmistrza Szczecinka... Co udało się uczynić dla miasta 38-letniej pani minister? Po pierwsze: łącznik DK20 z budowaną obwodnicą - nie oszukujmy się, nikt inny by tego nie załatwił, i to przez długie lata. To sprawa ważna nie tylko dla mieszkańców ul. Gdańskiej.

Po drugie: uzyskanie ze środków ministerstw (m.in. MSWIA) środków na ratowanie szczecineckich zabytków. W czasach kiedy miasto woli wydać pieniądze na "tęczowego kruka na miarę naszych możliwości" gruntowne remonty najważniejszych szczecineckich zabytków odbyły się ze wsparciem środków z budżetów ministerstw. Wyrazy uznania.

Trzecia kwestia. Jakim wiceministrem była pani M. Golińska (kadencja dobiega końca)? Tak ważne funkcję należy oceniać przez brak wpadek. W przypadku pani Golińskiej większych wpadek nie było. Udało jej się przebrnąć do końca kadencji nie tylko bez wpadek, w trudnym resorcie jakim jest Ministerstwo Środowiska, ale i ściągnąć do Szczecinka pieniądze. A ściągała je niczym grabiami... Nie zapominała o naszym mieście, goszcząc na wielu spotkaniach i uroczystościach. Zabrakło czasu na walkę z niską emisją w Szczecinku i zgromadzenie wokół siebie środowiska gotowego być konstruktywną opozycją dla lokalnej władzy.

Dlatego z tym większym zdziwieniem obserwuję, że nie całe środowisko kojarzone z PIS stoi murem za panią minister, która kandyduje do Parlamentu Europejskiego, jako reprezentantka ziemi szczecineckiej. I piszę to jako człowiek z drugiej strony politycznej barykady zarówno PIS, jak i PO.

Gdyby pani minister Golińska jako europosłanka miała w skali europejskiej powtórzyć swój sukces i zwielokrotnić pieniądze jakie uzyskała dla miasta to jest to z punktu widzenia mieszkańców sytuacja jak najbardziej pożądana (nie wchodząc w szczegóły - oczywiście niezmiernie ważne - dotyczące postrzegania Polski za granicą, czy kwestii praworządności).

Chciałbym być dobrze zrozumiany, w natłoku oszczerstw kierowanych z mediów opłacanych przez ratusz w kierunku pani minister, chciałbym uczciwie przedstawić fakty. Jestem daleki od przekonywania wyborców PO-PIS do głosowania na kogokolwiek.

Reklama

golińska berezowski ocena działalność minister pieniądze pis - komentarze opinie

 • 2019-05-24 06:39:58

  Panie Krzysztofie.

  Nie do końca było tak, że ówczesne PO i PiS, mimo POPiS-owej koalicji programowej w RM 2002-2006, to było to samo. Burmistrz Goliński, tak mi się wydaje, był przewodniczącym struktur Wspólnoty Samorządowej w Szczecinku. Dopiero w 2005 r. startował z list PiS do Sejmu. Natomiast ważną postacią dla "pierwszego" szczecineckiego PiS był Dariusz Krupski.

 • gość 2019-05-24 07:04:27

  TO OCEŃMY DOKONANIA RZĄDU, którego członkiem jest pani minister:
  - różowe piątki. Brak reakcji, żadnych konsekwencji
  - podniesione podatki
  - żadnego eksodusu Polaków z wysp nie odnotowano
  - miliony emigrantów wbrew zapewnieniom
  - jak śmierdziało z krono tak śmierdzi pomimo wyroku sądu w 2013 roku
  - pogarda dla Polonii, żadnej jej obrony
  - finansowe wspieranie antypolskich projektów Dalej jest noc
  - tchórzliwa zmiana ustawy o IPN na żądanie obcego mocarstwa
  - głosowała za dalszym procedowaniem ustawy liberalizującej zabijanie dzieci
  - 447 przemilczanie, minimalizacja, odwracanie kota ogonem, a teraz puste frazesy polityków PiS. Wstali z kolan by paść plackiem

  Pani minister zawsze prezentowała linię partii i przypuszczam, że zawsze tak będzie. Nigdy się jej nie sprzeciwi, przecież jak mówiła - jestem do jej dyspozycji

 • gość 2019-05-24 07:29:01

  Teraz zaczyna mi się wszystko trochę układać, plotki które krążyły na temat pana K.B. przez wyborami samorządowymi, zaczynają nabierać realnych kolorów.
  Pan K.B w mojej ocenie nie jest człowiekiem znikąd.
  Mimo że bliżej mi do partii PiS niż do PO to ten tekst rzuca mi światło na mój pogląd i kilka innych spraw które wydarzyły się wcześniej.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 07:53:40

  Daglas nienawidzi Pani Golińskiej bo jest przy niej malutki niczym karaluch

 • gość 2019-05-24 08:43:49

  W końcu czyjaś ocena na chłodno w tym zapaziałym mieście. Zapunktował panu u mnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 09:19:50

  Bardzo trafna ocena. Panie Krzysztofie gratuluję - trafił Pan w punkt.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 09:20:55

  Czyli jestem za a nawet przeciw.Ależ bełkot.

 • gość 2019-05-24 09:52:11

  ja glosuje na pania Golinska najleprzy kandydat w naszym rejonie nie jest oszolom normalny czlowiek

 • gość 2019-05-24 10:14:30

  Taki długi tekst i raptem 2 dokonania - obwodnica i zabytki. I na jedno, i na drugie znalazłyby się pieniądze bez wątpliwej pomocy pani minister. Z budżetu miasta idą duże pieniądze na to, żeby Szczecinek wyglądał pięknie. Autor zapomniał napisać o dorżnięciu małych firm produkcyjnych, których exodus będzie widoczny już w najbliższych miesiącach dzięki w ciągu 1,5 tygodnia przepchniętych, przy jej udziale, zmianach w ustawach odpadowej i środowiskowej. PiS chciał mieć szybki sukces przedwyborczy i wymawiając się pożarami wysypisk śmieci zatwierdził zmiany, których nie konsultowano z producentami mebli i wieloma innymi, z innych branż. Teraz małe, rodzinne firmy, będące wg premiera Morawieckiego "perłą polskiej gospodarki" zaczną upadać, bo nie stać je na wypełnienie absurdalnych warunków, dotyczących uznania resztek z produkcji za produkt uboczny. Teraz urzędnik może wg swojego widzimisię powiedzieć, że to odpad, a nie produkt uboczny i firma jest ugotowana. Duzi sobie poradzą, mali, którzy ciągną polską gospodarkę - upadną. O pierwszym przykładzie w Szczecinku usłyszycie już wkrótce, a za nim pójdą kolejne. I za to podziękowania specjalne należą się p. Golińskiej.

 • gość 2019-05-24 10:40:13

  No to Panie Berezowski, teraz przynajmniej wiemy jaki nurt Pan reprezentuję. Okazuje się, że "przypadkowo" zbieżny z..........Oczywiście ma Pan prawo, tylko po co było się maskować? :-)

 • gość 2019-05-24 10:51:26

  Można "ściągnąć" nawet miliard zł z budżetu państwa, a i tak znaczna część mieszkańców przypisuje to samorządowi, z braku wiedzy albo z przyczyn ideologicznych. Jestem pewien, że połowa populacji Szczecinka jest przekonana, że budowana obwodnica jest finansowana prze miasto Szczecinek, to samo dotyczy inwestycji zrealizowanych przez powiat. Przykładowo ulica kard. Wyszyńskiego itd.

 • gość 2019-05-24 11:03:19

  Słowa Pani Golińskiej: - "Jeżeli ktoś nagrywa dzisiejsze spotkanie, proszę, żeby nie nagrywał. Będę mówiła różne rzeczy i wolałabym, żeby one nie wypłynęły do przestrzeni publicznej". Chyba Pani Golińska zapomniała, że opinia publiczna to suweren, czyli władza zwierzchnia w RP. Pani Golińska winna pamiętać, że jest tylko przedstawicielem Narodu. Idąc za konstytucją.

 • gość 2019-05-24 12:25:47

  Popieram przedmówcę "gość 2019-05-24 10:14:30". Firmy Polaków są dożynane nielegalnymi bzdurnymi o charakterze przestępczym przepisami. Natomiast firmy obcych w tym kraiku się szczęśliwie rozwijają. To oczywiście zasługa partii politycznych i rządzących zasiadających w sejmiku. Czy już należy głośno stwierdzić, że przedstawiciele Narodu Polskiego z rządem oderwali się od Suwerena? Bo dowodów jest bez liku!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 13:11:50

  Do poprzednika: Gdzie PO ma konstytucje i demokrację pokazuje pani Dudz, Rak i mecenas Podkowiak blokując radnym możliwość składania ustnych interpelacji i zapytań, nie wspominając już od dzieleniu mediów na te słuszne jak gawex i te niedobre jak temat szczecinecki. Nawet lewacki Bodnar nie zostawił suchej nitki na Raku.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 14:07:41

  Dariusz to ten co siedział w więzieniu?

 • gość 2019-05-24 14:41:37

  aż zdębiałem - polityk a mówi szczerze ?

  do redakcji TEMATU - jeśli nie zdejmiecie tej debilnej weryfikacji "nie jestem robotem" to ja przestaję tu pisać komentarze. Nie mam ochoty 3 minutu klikać w sygnalizację świetlną, rowery i inne pierdoły

 • Gość - niezalogowany 2019-05-24 14:47:33

  Komu nie chce sie myslic, pisze belkot i idzie sluchac Dody. Artykul jest niezly.

 • Pokolenie :) - niezalogowany 2019-05-24 16:12:39

  Szanuję zarówno osobę opisaną jak i piszącą.
  Niemniej jednak zapytam błagalnie: czy pokolenie przełomu lat 70/80 tych (czyli czterdziestolatkowie) naprawdę tak utonęło w polityce typowej? Gdzie te sokoły?
  Czy naprawdę pisząc tezy, o tym, że "sukcesem na taaaaaaakim stanowisku jest brak wpadek" - uważa Pan, że ludzie nie mają rozsądku w postrzeganiu i ocenie świata?
  Piszemy zatem o rozwoju - czy tez o osobowości?
  Osobowość "bez wpadek" ma być miarą sukcesu? Bycie "w porządku" to chyba jednak za mało we współczesnym świecie. W jakim punkcie PL wygrywa np. z Chinami? Osobowość Panie, to za mało. Ktoś kto popełnia wpadki, tez może być OK, tak uważam.

  Idąc za wpółczesną piosenką Lady Gag'i
  "Tell me somethin', girl
  Are you happy in this modern world?
  Or do you need more?
  Is there somethin' else you're searchin' for?"

 • gość 2019-05-24 16:55:54

  ale wieczorynka jest o 19, a nie teraz bajki opowiadać

 • gość 2019-05-24 21:25:34

  Czy poseł Golińska brała udział w "uchwaleniu amnestii dla pedofilów" art. 200 k.k.? Kto na tej zmianie skorzystał?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-25 08:53:12

  Kilka słów by się podlizać.
  Prawdy nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-25 18:40:29

  Prawda jest taka,że mimo oficjalnej bezpartyjności Pan Berezowski jest zwolennikiem PIS

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 14:25:25

  Mlodzi i w wieku srednim co zostali w Szczecinku zasluguja na medal.

 • gość 2019-05-31 10:05:01

  Pani Golińska! Kilka słów prawdy. W związku z negatywnymi zmianami w ustawie o surowcach wtórnych likwiduję działalność gospodarczą związaną ze skupem złomów metali. Wszyscy pracownicy otrzymali w trybie ustawowym wypowiedzenia.
  To już drugi kierunek rozwiniętej działalności, który z winy rządu PO i PIS-u zmuszony jestem zlikwidować. Największym wrogiem przedsiębiorców: POLAKÓW nie jest konkurencja a rządy nieudaczników. Pomijam już fakt, czy dożynanie firm polskich, prowadzonych przez Polaków jest zamierzone czy nie, bowiem wszystko wskazuje na to pierwsze.

 • gość 2019-06-05 10:22:39

  Panie Berezowski - mam nadzieję że Pana wpis nie jest sponsorowany.
  Mam trochę inne zdanie.
  od 1 -- łącznik o jego konieczności jego budowy mówiono i zabiegano jjuż znacznie wcześniej.
  od 2 - ratowanie zabytków ? O które Panu chodzi - prosze o wskazanie.
  od 3 - w-ce minister , co takiego ? jakie grabie ? o czym Pan mówi ?. Gościła na spotkaniach - to ma być zasługa warta opisywania ? niech się Pan ogarnie.
  Europosłanka - miałaby zwiększyć kasę dla Szczecinka - Pan mówi poważnie - czy kpi Pan np ze mnie?.
  Podsumowująć moje stanowisko i ten dziwny Pana -- Co to jest ? wazelina- anons-wpis - wrzutka?
  Chce Pan być rzecznikiem - córki tatusia - może Pan mieć takie ambicję Pana sprawa ale ... nie wystarczą deklaracje o cyt " chciałbym uczciwie przedstawić fakty. Jestem daleki od przekonywania wyborców PO-PIS do głosowania na kogokolwiek" - to jest ...... WAZELINIARSTWO.

 • gość 2019-06-05 17:12:15

  "gość 2019-06-05 10:22:39
  Panie Berezowski - mam nadzieję że Pana wpis nie jest sponsorowany. …. "
  może powoli stołka szuka, może w jakimś uzdrowisku :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"