:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?K.Berezowski: Rondo przy cmentarzu im. księdza Jana Lisa. 700 podpisów. I jest rondo

K.Berezowski: Rondo przy cmentarzu im. księdza Jana Lisa. 700 podpisów. I jest rondo
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2

25 kwietnia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego została opublikowana uchwała Rady Miasta Szczecinek o nadaniu nazwy księdza Jana Lisa dla dużego ronda przy cmentarzu. Uchwała i mapka w załączeniu.

 

Ks. Prałat Jan Lis (1922-1979) żołnierz AK, kawaler Virtuti Militari, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Szczecinku (1973-79) wieloletni proboszcz parafii MB od Wykupu Niewolników w Okonku. Wzór kapłana, przewodnika, społecznika, gospodarza, organizatora, przyjaciela. Poza szczególnym miejscem w sercach swoich parafian ks. Jan Lis pozostawił po sobie wiele namacalnych śladów: razem ze swoimi parafianami odbudował spalony kościół w Skórce, wyremontował wszystkie kościoły parafialne i filialne, w których pracował, wybudował plebanię w Okonku. Poza tym wyposażył kościoły w nowe tabernakula, dzwony, ogrzewanie, konfesjonały, granitowe ołtarze, instalacje głośnikowe, posadzki, przeołowił witraże oraz zakupił naczynia i szaty liturgiczne do wszystkich kościołów. Z jego inicjatywy na rozstajnych drogach postawiono wiele krzyży przydrożnych i kapliczek. Nie zdołał jedynie dokończyć budowy plebanii w Szczecinku. Zmarł śmiercią tragiczną podczas wypadku w czasie jej budowy. Jego pogrzeb zgromadził tłumy wdzięcznych za jego posługę wiernych. Potrafił jednoczyć ludzi w trudnych czasach komunistycznych.

Petycję pod rondem im. ks. prałata Jana Lisa podpisało ponad 700 osób. 

K. Berezowski, Ruch Miejski Szczecinecczanie
 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

rondo cmentarz dziennik urzędowy szczecinek jan lis - komentarze opinie

 • Krzysztof Serafiński 2018-05-12 18:33:15

  Ruch Szczecinecczanie utożsamia się z tą inicjatywą lub ją popiera, że widnieje w podpisie pod materiałem? Jeżeli tak - to czy znaczy to, że stawia siebie po stronie opcji katolickiej tzn. tej samej co PiS i RN?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-12 19:31:08

  Ks. prałat Jan Lis był żołnierzem Armii Krajowej. Odznaczony orderem Virtuti Militari. Nienawidzisz katolików, to chociaż szanuj bohaterów związanych ze Szczecinkiem. Czy Towarzysz Serafinski naszego miasta też nienawidzi?

 • Krzysztof Serafiński 2018-05-12 20:13:28

  Niezalogowany "gościu", co wstydzisz się podpisać nawet nazwiskiem. Szacunek musi działać w obie strony. Mój stosunek do ks. Lisa jest taki sam, jaki byłby stosunek ks. Lisa do mnie. AK była formacją proliberalną i prodemokratyczną. Co tam robił ktoś taki jak Lis?

 • gość 2018-05-12 20:32:59

  Co masz przeciwko ks. Lisowi Serafiński? Wiele osób w mieście ma serdecznie dość twoich antyklerykalnych i pełnych nienawiści słów. Tym bardziej, że JHD oficjalnie cie pochwalił na portalu wizjonerów. W czym zawinił ci ks. Lis, Serafiński?

 • gość 2018-05-12 20:36:10

  Nie wiem, czy wiecie, ale PIS popiera bardzo wielu niewierzących. A PO organizowało rekolekcje i dni skupienia w klasztorach dla swoich członków. Kościół nie jest partią polityczną, ale wspólnotą wiernych. A ludzie wierzący głosują i na PO i na PIS. A Tow. Serafiński niech nie zabiera głosu jako były kleryk w sprawie kościoła, bo jest uprzedzony.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-05-13 00:49:45

  Od jakiegoś czasu obserwuje wzmożoną aktywność pana k Berezowskiego niby to dziennikarz niby społecznik . Raz pisze z sensem raz bez, a dzisiaj widząc jego podpis” Krzysztof Berezowski, Ruch Miejski Szczecinecczanie” i to o czym napisał stwierdzam że to zwykły karierowicz który tuż przed wyborami próbuje na szybko zaistnieć na lokalnej scenie politycznej. Raz jako fałszywy dziennikarz innym razem jako udawany społecznik a tak naprawdę gość robi sobie darmową kampanie wyborczą na Burmistrza . Panie Kamilu proszę napisać wprost o tym że będzie pan kandydował ze Szczecinetczan na Burmistrza. Proszę się nie krygować przyznać to otwarcie bo mam wrażenie że ma nas Pan za naiwniaków którzy się nie zorientują co z pana za ptaszek . Dodatkowo teraz trzeba inaczej popatrzeć na pana osiągnięcia, stawiam że jest pan 5 kolumną lokalnej PO. Takie sukcesy bez kryszy JHD albo Danielka to prawie nie możliwe . A patrząc w jaki elektorat panu uderza to myślę że plan jest taki aby zabrać lokalnej opozycji odrobinkę . Więc jako mieszkaniec proszę aby pan ogłosił publicznie że jest pan kolejnym kandydatem na Burmistrza ,a nie ściemniać na że dziennikarzem . Jeżeli pan nie ma cywilnej odwagi to zrobię to za pana . Pan Kamil Berezowski jest kolejnym kandydatem na Burmistrza Miasta Szczecinek.

 • gość 2018-05-13 09:40:52

  Jak to co zawinił? Mówił po Polsku - tak samo jak Trynkiewicz, Pękalski i Jaruzelski... a sorry - ten ostatni był ok. ;D

 • gość 2018-05-14 04:50:29

  WSPANIAŁY CZŁOWIEK, KTÓRY WSZYSTKO, CO ROBIŁ, ROBIŁ DLA INNYCH (SAM CHODZIŁ W POŁATANEJ SUTANNIE). I CHYBA TEGO NAJBARDZIEJ NIE MOGĄ ZNIEŚĆ I ZROZUMIEĆ CI, KTÓRZY SĄ OD LAT PRZY SZCZECINECKIM KORYCIE...

 • gość 2018-05-15 22:12:45

  Żołnież AK czyli zabijał Niemców jak Niemcy Polaków, większość krajów opanowanych przez chrześcjaństwo twierdzi, że bóg jest z nami i tak się tłuką między sobą w imię boga. Wyprawy krzyżowe zniknęły z podręczników tak dla przypomnienia, kto ZABIŁ najwięcej niewiernych(poganie) ten był badziej święty(chodzio czywiście o rycerzy). Jak dla mnie to ksiądz spadł z rusztowania, dawno, dawno temu, a teraz wynoszony jest na pierestał.

 • gość 2018-05-16 07:50:19

  Wzór kapłana, przewodnika, społecznika, gospodarza, organizatora, przyjaciela. Poza szczególnym miejscem w sercach swoich parafian ks. Jan Lis pozostawił po sobie wiele namacalnych śladów: razem ze swoimi parafianami odbudował spalony kościół w Skórce, wyremontował wszystkie kościoły parafialne i filialne, w których pracował, wybudował plebanię w Okonku. Poza tym wyposażył kościoły w nowe tabernakula, dzwony, ogrzewanie, konfesjonały, granitowe ołtarze, instalacje głośnikowe, posadzki, przeołowił witraże oraz zakupił naczynia i szaty liturgiczne do wszystkich kościołów. Z jego inicjatywy na rozstajnych drogach postawiono wiele krzyży przydrożnych i kapliczek. Nie zdołał jedynie dokończyć budowy plebanii w Szczecinku. Zmarł śmiercią tragiczną podczas wypadku w czasie jej budowy. Jego pogrzeb zgromadził tłumy wdzięcznych za jego posługę wiernych. Potrafił jednoczyć ludzi w trudnych czasach komunistycznych.

 • gość 2018-06-11 17:43:29

  Juz jest tablica.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"