:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Kemping na os. Zachód. Pomysł jest nieaktualny

Kemping na os. Zachód. Pomysł jest nieaktualny

Czy w położonym pośród lasów i jezior Szczecinku powinien powstać kemping? Na to pytanie chyba każdy zna odpowiedź. Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba wskazać dogodną wszystkim lokalizację. Już wiadomo, że pole namiotowe przy ul. Szczecińskiej, przynajmniej na razie, nie powstanie. Nie zostanie także utworzony tymczasowy kemping na placu koncertowym na os. Zachód. Gdzie i kiedy powstanie zatem szczecinecki kemping?


Przypomnijmy. Początkowo miasto miało plan, żeby pole namiotowe z miejscem dla kamperów ulokować przy wieży Bismarcka, na terenie zajmowanym obecnie przez działkowców. Ponieważ właściciele ogrodów nie chcieli rezygnować z uprawianych przez siebie przez wiele lat działek, sprawa trafiła do sądu. Sąd Najwyższy ostatecznie zdecydował, że działkowcy mogą zostać w swoich ogrodach przy ul. Szczecińskiej. 
W ostatnim czasie wyznaczono nowy punkt, w którym już wkrótce urządzone zostanie pole namiotowe.  Miało ono powstać w okolicach placu koncertowego na os. Zachód. Zgodnie z ustaloną przez ratusz, SAPiK i SzLOT koncepcją, miało to być rozwiązanie tymczasowe.
Plan jednak uległ zmianie. SzLOT, który miał być realizatorem tego zadania, szuka nowej lokalizacji, tym razem nad jeziorem, w miejscu, które odpowiadałoby chcącym odpocząć od miejskiego zgiełku biwakowiczom. 


- Jesteśmy na etapie przygotowania przez architekta wizualizacji – mówi nam Mariusz Getka, prezes SzLOT. – Kiedy już będziemy znać koszty i wszystko będzie gotowe, udamy się z tym do ratusza. Temat cały czas jest żywy. Ostatnio m.in. na spotkaniu ZROT także poruszano kwestię brakujących pól namiotowych, takich, gdzie mogłyby bez problemu zaparkować kampery. Wiemy także, że takiego miejsca w Szczecinku brakuje. Władze miasta także to wiedzą. Mam nadzieję, że projekt, który przedstawimy, zostanie uwzględniony w przyszłorocznym budżecie.


- Pomysł z utworzeniem tymczasowego pola namiotowego na os. Zachód jest już nieaktualny – dodaje nasz rozmówca. – To miało być pole do obsługi dużych imprez koncertowych. W tym roku nie ma jednak tak dużych imprez, więc ten pomysł przestał mieć rację bytu. Dużo sensowniejszym rozwiązaniem byłoby utworzenie pola namiotowego gdzieś nad jeziorem. Bierzemy pod uwagę różne lokalizacje. Wśród nich są np. Polski Wał, Mysia Wyspa, czy teren po ośrodku Fala. Kiedy otrzymamy kosztorys z wyceną, będziemy mogli mówić o konkretach. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


kemping szczecinek zachód plac koncertowy lokalizacja pole namiotowe - komentarze opinie

 • gość 2018-06-21 16:32:19

  Fala jest to najlepsza lokalizacja.Przeciez takie pole namiotowe musi byc blisko jeziora,a nie na placu koncertowym.

 • Erin Brockovich 2018-06-21 16:32:40

  Najpierw się posprzedawało atrakcyjne tereny nad jeziorem, żeby znajomi mieli ładne widoki, a teraz rozpacz, bo nie ma gdzie zrobić pola namiotowego.

 • gość 2018-06-21 17:23:18

  Fala byłaby chyba najodpowiedniejszym miejscem. Był tam już kiedyś kemping i pole namiotowe i lokalizacja była trafiona a nie gdzieś w jakimś polu przy placu koncertowym. Panowie pomyślcie trochę.

 • gość 2018-06-21 19:12:36

  Proponuję camping w Trzesiece u Daglasa, a nawysepce jaccuzi - haha. A co, za głupotki 12 lat niech odczuje jak go "kochamy".

 • gość 2018-06-21 19:18:57

  Na siłę, to w Polsce budowali komunizm. Nic nie wyszło. Jak kemping zbudują, to po 5 latach szlag go trafi. Nie zarobi sam na siebie, bo pracować będzie 2 miesiące a pozostałe 10 będzie stał pusty i będą koszty jego utrzymania. Czyli dołożymy do fanaberii Kierownika Miasta.

 • gość 2018-06-21 21:49:32

  Może powrócić do lokalizacji na mysiej wyspie-przecież po to uzbrajano teren w wodę i kanalizę, ale co nowszy prezes to "lepsze" pomysły...

 • gość 2018-06-22 07:34:16

  co w głowach włodarzy? siano? prawdę mówiąc mam już dosyć czytania o beznadziejnych pomysłach. "Mamy plac koncertowy, ale w tym roku będzie mniej imprez, więc...." zróbmy pole namiotowe. Ale przekornie powiem tak, "no to róbmy". Prawdę mówiąc nawet jak pomysł na pierwszy rzut oka jest niedorzeczny, to co za problem go zrealizować. Nie takie głupoty realizowano. O dyskotece burmistrz też gadał, gadał, gadał, przed każdymi wyborami. To można tak dupę nam zawracać przez 8 lat, a potem zrealizować go w kilka miesięcy.

 • dan - niezalogowany 2018-06-22 23:19:39

  Szczecinek to piękne miasto bardzo zadbane a ludzie dalej bia dola czas pokaże będzie i pole namiotowe cierpliwości marudy .

Dodajesz jako: Zaloguj się