:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Kiedy w Szczecinku powstaną nowe mieszkania socjalne? Ratusz ogłosił przetarg

Kiedy w Szczecinku powstaną nowe mieszkania socjalne? Ratusz ogłosił przetarg

Ponad 20 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i czekającej na przydział mieszkania będzie mogło odetchnąć z ulgą. W Szczecinku rusza właśnie proces inwestycyjny związany z budową nowych lokali socjalnych. Mają one powstać w dawnym budynku „Słowianki”, które kilka lat temu odkupiło miasto. Ratusz ogłosił właśnie przetarg.

Przypomnijmy. Budowa kolejnych lokali socjalnych wydaje się w Szczecinku koniecznością. Na takie mieszkania wciąż czeka w kolejce około 200 osób. To z reguły mniej zamożni mieszkańcy, którzy nie tylko nie mogą sobie pozwolić na to, by wziąć kredyt i kupić lokal na wolnym rynku, jak również nie są w stanie opłacać zbyt wysokiego dla nich czynszu w lokalach komunalnych. 

Inwestycja polegająca na budowie mieszkań socjalnych w dawnym budynku „Słowianki” miała ruszyć już jakiś czas temu. Z powodu przesunięć, niektórzy radni zaczęli się już nawet zastanawiać się, czy zadanie to jest zagrożone. Tak było w przypadku radnego miejskiego, Zdzisława Miechowieckiego. - Jak daleko zaawansowane są prace dotyczące tego budynku? – pytał na jednej z ostatnich sesji radny Zdzisław Miechowiecki - I czy możemy się spodziewać jakiś spektakularnych efektów? Czy w tym budynku w końcu powstaną mieszkania socjalne? 
Radny dowiedział się, że w tym roku przetarg na wykonanie budynku zostanie ogłoszony. Tak też się stało. Wykonawcę tego zadania powinniśmy poznać 7 sierpnia.

Dodajmy, zgodnie z założeniem, budowa nowych mieszkań socjalnych ma kosztować 3 mln zł. Nieco ponad 1,2 mln zł ma pochodzić z dofinansowania. W nowych mieszkaniach lokatorzy mogliby zamieszkać najpóźniej za rok. 
 


szczecinek mieszkania socjalne miasto przetarg - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-18 13:13:04

    Gdyby wizjonerzy nie wyburzyli DMR -u byłoby 100 mieszkań.

  • gość 2018-07-18 13:52:11

    Nie pierdziel głupot - gdyby nie rozbiórka budynek dawno sam by się zawalił i wtedy byłaby afera!

  • Gość - niezalogowany 2018-07-18 14:57:50

    DMR był w lepszym stanie niż większość tych poniemieckich rupci.

Dodajesz jako: Zaloguj się